Yazılım öğrenmek İçin Kursa Gitmeye Gerek Var Mı?

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selam dostlar,

biliyorsunuz yazılım kursları ortalama 400 saat ders 5 aylık sürede veriyorlar sıfırdan başlatıp ileri seviye yapıyorlar genelde staj imkanı verip eğer iyi olursan iş sahibi falan oluyorsun bende yazılımda sıfırım sizce kursa gitmeye gerek var mı? @ForzaX @Arthur Morgan @ugur.gozaydin

Moderatörün son düzenlenenleri:

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Selamlar,
udemy üzerinde çok uyguna temel eğitim veriyorlar hatta bazı ücretsiz eğitimler de mevcut. Senin bahsetmiş olduğun firmaların ödemeleri 30k civarı belki daha fazla.

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar,
udemy üzerinde çok uyguna temel eğitim veriyorlar hatta bazı ücretsiz eğitimler de mevcut. Senin bahsetmiş olduğun firmaların ödemeleri 30k civarı belki daha fazla.
Hocam bazıları mesela sertifika veriyor dünyada geçerli hatta bazıları üniversite onaylı e-Devlet'te sorgulanan sertifika veriyor sizce bunlar gerekli mi?

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
O kurslar ne kadar ücret alıyor bilmiyorum ama arkadaşın dediği gibi 30k civarında bir fiyat karşılığında eğitim veriyorlarsa bana sorarsanız pek gerek yok. Udemy veya youtubedan bile öğrenebilirsiniz.

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
Eğer işinde çok iyi olursan kimse sertifika sormuyor. Elbette sertifika alman senin için bi artı olacaktır. İlk etapda udemy veya youtube üzerinden başlangıç seviyesinde neyin ne olduğuna bakar forumlardan vs kaynaklardan biraz kendini geliştirir üstüne de kursa gidersen iş arayan değil iş için aranan aday olursun =)

KS

heracles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Eğer işinde çok iyi olursan kimse sertifika sormuyor. Elbette sertifika alman senin için bi artı olacaktır. İlk etapda udemy veya youtube üzerinden başlangıç seviyesinde neyin ne olduğuna bakar forumlardan vs kaynaklardan biraz kendini geliştirir üstüne de kursa gidersen iş arayan değil iş için aranan aday olursun =)
hocam mesela şöyle sertifika veriyorlar bi inceler misiniz sizec bunlar işe yarar mı
Hocam internette gördüm bir bakar mısınız doğru mu? Google arama yaparken reklam çıkarya orada karşıma geldi

Neos Yazılım Akademi

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
347
O kurslar ne kadar ücret alıyor bilmiyorum ama arkadaşın dediği gibi 30k civarında bir fiyat karşılığında eğitim veriyorlarsa bana sorarsanız hiç gerek yok. Udemy veya youtubedan bile öğrenebilirsiniz.
Bu şekilde düşünmen bence hata. Evet fiyatlar pahalı ama firmalar sana iş garantisi sunuyor. İncelemek isterseniz BilgeAdam bakabilirsiniz.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,959
Bu şekilde düşünmen bence hata. Evet fiyatlar pahalı ama firmalar sana iş garantisi sunuyor. İncelemek isterseniz BilgeAdam bakabilirsiniz.
Böyle bir avantajı olduğunu bilmiyordum. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için. Ama arkadaş bu işe daha yeni başlayacağı için şu anlık youtubeden kendini geliştirmesi daha iyi bence.

clopy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
34
Youtube ve Udemy üzerinden başlayabilirsin bence. CV'ye 5-10 tane sertifika eklemek yerine, dolu bir GitHub repo serisi eklemek seni daha da öne çıkaracaktır.

Programlamaya hiç başlamadan direkt para vererek bir kursa başlamanı tavsiye etmem.

Son düzenleme:

Punisher_34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK)'nın kursları var ücretsiz. E-devlet şifrenle giriş yapıp eğitim alabiliyorsun.
Ayrıca kursların çoğunda katılım sertifikası var.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
325
Eğer üniversiteye gitme imkanın varsa Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerine yönelmeni tercih ederim. Yazılımı sıfırdan öğrenmek için sayısız kaynak var internette fakat, okulda öğrenmek kadar etkili olmuyor. O disiplini kazanmak için okula gitmek sizin yararınıza olacaktır.

ForzaX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
106
İlk başta Udemy veya YouTube üzerinden başlayın bence. Eğer bu sizin için anlık bir hevesse sıkılır bırakırsınız. Değilse iş garantisi sunan bir kursa yazılabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri