Yazılıma Nerden Başlamalıyım

7dmin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar merhaba ilk öncelikle ben yeni bir pc topladım ve yazılıma başlamak istiyorum tanıdıklarım yapıyor bendede bi heves var işte web geliştiriciliği düşünüyorum bildiğiniz kaynaklar varmı acaba video halinde ve sizce ilerde siber güvenlikmi,web geliştiriciliğimi daha yaygın olur şimdiden teşekür ederim umarım anlatabilmişimdir. <3

Visual Studio Code Kullanıyorum

ikikarefarki

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
Yaygınlığına bakmadan sen hangi alanda mutlu hissediyorsan o alanda ilerle, zira sevilmeden çekilecek çile değil.

Yazılım kendi içinde dallanıp budaklanıyor, siber güvenlik de keza öyle. Örneğin, siber güvenlik alanında çalışan arkadaşlarımın çoğu yazılımcı değil. Aynı şekilde yazılım sektörünün içinde de bir çok farklı pozisyon var. Herkes oturup kod yazmıyor. :)

Eğer yazılımda ilerlemek istiyorsan, temel bilgileri (algoritma, programlama vb) araştırırken eş zamanlı olarak proje yönetimi (proje metodolojileri) hakkında temel bilgileri de araştırmanı öneririm. Temeli kavradıktan sonra nesnel yönelimli (object oriented) programlama, çok katmanlı mimari, servis yönelimli mimari, mikroservis gibi konularda araştırmalar yapmanı tavsiye ederim.

Açıkçası önerebileceğim bir kaynak yok ancak udemy vb yerlerde kurs araştırırken içeriklerde bu konuların olup olmadığına bakabilirsin.
Bir dönem bazı firmalar iş kur ile ortak kurslar yapıyorlardı, ücretsiz ve hatta harçlık veriyorlardı günlük. (sınav süreci vs oluyor tabi, bir de sigorta durumları olduğundan başka bir işte çalışmıyor olman lazımdı sanırım) Onu da bir araştırabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri