Yeni Aldığım Bilgisayarın Şarjının Hızlı Bitmesi

Kagexa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhabalar,

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K200K0TX marka bilgisayarımı adresinden 14 Temmuz 2022 tarihinde satın aldım ve bana 18 Temmuz 2022 tarihinde teslim edildi. Aldığım internet sitesinde ortalama pil ömrü 7 saat göstermesine rağmen benim bilgisayarımda hiçbir oyun dahi oynamazken sadece YouTube vs. takılırken 3 saat maximum gidiyor.

Lenovo marka bilgisayari olanlar için sizce bu durum normal mi bazı forum sayfalarında bilgisayarın ekran kartı çok güçlü olduğu için sarzinin doğal olarak hızlı bittiğini söylüyorlar sizce bir sıkıntı var mıdır?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Onların ölçtüğü 7 saat çok değişik koşullar altında da olabilir. Her şeyi en düşüğe çekmek , güc tasarrufuna almak , ışığı kısmak derken 7 saat bulmuş olabilir. Eğer öyle olmasa bile sizin laptopta sıkıntı var. 2 yıldır ofis seviyesi sayılacak lenovo laptop kullanıyorum pil sağlığı yarıda ama ona rağmen güç tasarrufuna alınca 2 saat 25dk falan gösteriyor sürekli film izliyorum.

KS

Kagexa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Onların ölçtüğü 7 saat çok değişik koşullar altında da olabilir. Her şeyi en düşüğe çekmek , güc tasarrufuna almak , ışığı kısmak derken 7 saat bulmuş olabilir. Eğer öyle olmasa bile sizin laptopta sıkıntı var. 2 yıldır ofis seviyesi sayılacak lenovo laptop kullanıyorum pil sağlığı yarıda ama ona rağmen güç tasarrufuna alınca 2 saat 25dk falan gösteriyor sürekli film izliyorum.
Sizin kullandığınız gaming laptop mu acaba çünkü normal laptoplara göre şarj kullanımı sistem özelliklerine göre çok fark ediyor çünkü açıkçası kime sorsam farklı cevaplar veriyor ne yapacağımı şaşırdım 3 saate fazla diyen bile oldu gaming laptop ve sistem özelliklerine göre.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Sizin kullandığınız gaming laptop mu acaba çünkü normal laptoplara göre şarj kullanımı sistem özelliklerine göre çok fark ediyor çünkü açıkçası kime sorsam farklı cevaplar veriyor ne yapacağımı şaşırdım 3 saate fazla diyen bile oldu gaming laptop ve sistem özelliklerine göre.
Normal laptop. Dediğin gibi gaming laptopa göre daha az güç tüketir ancak fiyatı yüksek olmadığı için pil kapasitesi ve genel bilgisayar kalitesi düşük.

KS

Kagexa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Normal laptop. Dediğin gibi gaming laptopa göre daha az güç tüketir ancak fiyatı yüksek olmadığı için pil kapasitesi ve genel bilgisayar kalitesi düşük.
Benim attığım sisteme göre sizce bu durum anormal mi yani hocam 3 saat gitmesi ona göre garantiye yollayacağım çünkü bilgisayarı alalı 15 gün olmadı.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Benim attığım sisteme göre sizce bu durum anormal mi yani hocam 3 saat gitmesi ona göre garantiye yollayacağım çünkü bilgisayarı alalı 15 gün olmadı.
Oyun bile oynamadığınızdan bahsetmişsiniz bence bunda sıkıntı var. Yeni bir laptop bu kadar kısa sürede şarjını bitirmemeli diye düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri