Yeni aldığım masaüstü bilgisayar sürekli donuyor

dortnumara

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar;

Geçtiğimiz hafta  Legion T5-26IOB6 bilgisayarı satın aldım. Bilgisayar aldığım ilk günlerde sürekli mavi ekran hatası veriyordu. Bir süre sonra o hatayı vermeyi bıraktı şimdi ise bilgisayar sürekli donuyor ve sürekli bilgisayarı tuşundan kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Ve bir kere donma yaptıktan sonra bu hatayı 5-10 kere yapıyor arka arkaya.

Lenova servisi bilgisayarıma uzaktan baktı donanımsal olarak bir hata gözükmüyor dedi. Sizce neden olabilir . En son çare olarak kargolatıp servise göndericem ancak işimi bu bilgisayardan yaptığım için 20 gün serviste kalması beni çok zorlar.

Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

BeratG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dortnumara' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;

Geçtiğimiz hafta  Legion T5-26IOB6 bilgisayarı satın aldım. Bilgisayar aldığım ilk günlerde sürekli mavi ekran hatası veriyordu. Bir süre sonra o hatayı vermeyi bıraktı şimdi ise bilgisayar sürekli donuyor ve sürekli bilgisayarı tuşundan kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Ve bir kere donma yaptıktan sonra bu hatayı 5-10 kere yapıyor arka arkaya.

Lenova servisi bilgisayarıma uzaktan baktı donanımsal olarak bir hata gözükmüyor dedi. Sizce neden olabilir . En son çare olarak kargolatıp servise göndericem ancak işimi bu bilgisayardan yaptığım için 20 gün serviste kalması beni çok zorlar.

Yardımcı olabilecek varsa çok mutlu olurum.

bios ayarlarınızı sıfırlayın. Güncel bios kurun. imkanınız varsa temiz bir işletim sistemi kurulumu yaptıktan sonra manuel olarak driverlerinizi güncelleyin, sorun devam ederse donanımsal bir sorun olabilir servise göndermeniz en doğrusu olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri