Yeni Aldığım Sistem Çalışmıyor

ruther

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

PC hocasının sistemini almıştım ama çalışmıyor.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
monitöre görüntü gelmiyor

monitörün fişini çek prizden pcyi kapat, 2 dk sonra fişi takıp pcyi çalıştır.

KS

ruther

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
KS

ruther

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
windows kurulu gelmesi lazım zaten. Dewğilse bile bios'a atar.

fanın birine bak sadece sonra ondan çıkan ince bi kablo var onu takip et muhtemelen arkaya gidiyordur arka kapağı sök foto at
16922122916096081401158848783214.jpg

Bu mu?

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
KS

ruther

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kasanın arkasında kontrolcü var mı? yoksa anakarta direkt bağlaman lazım. Oda yoksa sıkıntı çünkü molex'e bağlaman lazım.

aa ayak üstü vatana giydirdik iyi mi neyse aynı şeyi gençere söylüyorum o zaman ÇAPSIZ GENÇER HAREKETİ :D
Arkası bu şekilde16922125758716933519605954255599.jpg

KS

ruther

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kardeşim kasanda kontrolcü de yok. Bence gençeri etiketle buraya sana ya bi kontrolcü yollasınlar yada bu çoğaltıcı var 3 fanı da ona bağlar diğer ucunu anakarta takarsın.
çoğaltıcı hangisi ve anakartın neresine takacağım?

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
dediğim çoğaltıcı bu.
kontrolcü buna benzer birsürü çeşidi var.
Bide bu fanları molex üzerinden bağlama var. Ama hayatım boyunca hiç kullanmadım sadece bunda 20 sene önce kullanılan bir sistemdi hala kullanılıyor galiba duyuyorum. Ama öyle de fanları asla kontrol edemiyorsun belirli bi rpm de sürekli saçma sapan döner ya full döner yada ortalama o kısım hakkında bir bilgim yok ve öyle kullanılmasını da tavsiye etmiyorum. Bence sen gençer ile iletişime geçip bu sorumsuzluğun hesabını sor :D
@Gencergaming
@Gencergaming

KS

ruther

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
dediğim çoğaltıcı bu.
kontrolcü buna benzer birsürü çeşidi var.
Bide bu fanları molex üzerinden bağlama var. Ama hayatım boyunca hiç kullanmadım sadece bunda 20 sene önce kullanılan bir sistemdi hala kullanılıyor galiba duyuyorum. Ama öyle de fanları asla kontrol edemiyorsun belirli bi rpm de sürekli saçma sapan söner ya full döner yada ortalama o kısım hakkında bir bilgim yok ve öyle kullanılmasını da tavsiye etmiyorum. Bence sen gençer ile iletişime geçip bu sorumsuzluğun hesabını sor :D
@Gencergaming
@Gencergaming
Hocam fanları boşverin benim pc açılmıyor onu çözelim ilk

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Hocam fanları boşverin benim pc açılmıyor onu çözelim ilk
şuan monitöre hiç bir şekilde birşey gelmiyor mu

Şuan görünen monitörden kaynaklı bir sıkıntı olduğu ama bence sen DP ve hdmi kablosu varsa elinde onları dene kabloda bir sıkıntı olup olmadığını çöz.

Şuan görünen monitörden kaynaklı bir sıkıntı olduğu ama bence sen DP ve hdmi kablosu varsa elinde onları dene kabloda bir sıkıntı olup olmadığını çöz.

KS

ruther

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
şuan monitöre hiç bir şekilde birşey gelmiyor mu

Gelmiyor.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Tamam şimdi bak en baştan başlayalım. Anakartta herhangi bir uyarı ledi yanıyormu kontrol et. Bide sistemi yazar mısın belki anakart ve işlemci uyumsuzluğu vardır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri