Yardım Yeni Anakart Ve Işlemci Boot Sorunu

fuat78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yeni bir anakart ve İşlemci aldım, Sata SSD de Windows kurulu olmasına rağmen boot ekranı açıyor birinci boot etmesi gereken yeri SATA SSD yapıyorum ancak olmuyor, anakarta gömülü Windows var dedi arkadaş acaba ondan kaynaklı olabilir mi

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
264
Yeni bir anakart ve İşlemci
SATA SSD de önceden kurulu olan Windows mu, yeni bir temiz kurulum-format attınız mı?

KS

fuat78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sata SSD de önceden kurulu Windows vardı, format atmadım eski sistemdeki sata SSD den direk boot etmeye çalıştım hazırda kurulu olan Windows 10 var diye

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
264
Bu tür değişimlerde ilk önerilen temiz kurulum-format. SSD de önemli bilgi belge, kurtarmak istediğiniz herhangi birşey yoksa, formatı deneyin.

BIOS a girebiliyormusunuz? Bir şekilde görüntü var???
Diğer herşey yolunda değilmi? Sadece restarta, veya pc açılışında windows yüklenmiyor, boot ekranı açılıyor. PC ye klavye mouse hoperlör dışında takılı birşey varsa çıkarın.

KS

fuat78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Var hocam hepsi bios ekranı geliyor bios ekranı vs açıyorum donanımsal olarak her şey yerinde klavye mouse dışında sadece anakarta takılı wifi adaptörü var pcie den sökeyim mi onu

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
264
wifi adaptörü kalsın sökmeye lüzüm yok.
Yani donanımsal bir sıkıntı yok, pc ye güç geliyor. Anakarta güç geliyor. BIOS normal açılımda ve görüntü var.

Bu durumda USB de windows medyası (iso) yazdırılmış elinizde varmı şu an?
Yoksa UEFI modda RUFUS ile yazdırın. BIOS girip USB den BOOT edip temiz kuruluma gidin. SATA SSD de önemli dosyalar, kurtarmak istediğniz belgeler vb yok değil mi?
Çünkü hepsi gidecektir.

KS

fuat78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Amacım yeniden win kurmamak da yapacak bir şey yok galiba elimde var önemli denilecek pek dosya yok elimde clon cihazı var olmadı laptoptan onları aktaririm ne yapayım teşekkür ederim hocam

Her şey stabil hocam bios geliyor ekrana görüntü var win kurulması için boota atıyor yapacak bir şey yok kuracaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri