26.000-30.000 TL Yeni Bilgisayar Topluyorum - RTX 4060 Ti Ile RX 6800 Arasında Kararsız Kaldım.

jmmyboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
İşlemci
-
Ekran Kartı
-
Merhabalar, iyi günler. Ben, monitör hariç 25-28 bin TL arasında bütçeye sahibim. Hazır sistemlere baktığım zaman gözlemleyebildiğim kadarıyla alabileceğim en iyi iki tane kartlı sistem dikkatimi çekiyor.

Birincisi RX 6800 16 GB ekran kartı kullanılan sistemler, bir diğeriyse RTX 4060 TI 8 GB kullanılan sistemler. Paramı boşuna harcamak istemiyorum ve o yüzden de uzman görüşüne ihtiyacım var. İsteyen olursa bulduğum hazır sistemleri de gönderebilirim. Hangi ekran kartını kullanan sistemi almalıyım sizce?

Şimdiden teşekkür ederim.

UgurG

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Merhabalar, iyi günler. Ben, monitör hariç 25-28 bin TL arasında bütçeye sahibim. Hazır sistemlere baktığım zaman gözlemleyebildiğim kadarıyla alabileceğim en iyi iki tane kartlı sistem dikkatimi çekiyor.

Birincisi RX 6800 16 GB ekran kartı kullanılan sistemler, bir diğeriyse RTX 4060 TI 8 GB kullanılan sistemler. Paramı boşuna harcamak istemiyorum ve o yüzden de uzman görüşüne ihtiyacım var. İsteyen olursa bulduğum hazır sistemleri de gönderebilirim. Hangi ekran kartını kullanan sistemi almalıyım sizce?

RX6800 Çok Uzun Süre Götürür Seni 4060 Ti 8 Gb Olduğu İçin Bir Süre Sonra Yetmeyecek

ThEagles

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Rx 6800 ile 4060ti karşılaştırma bence, 6800 çok daha iyi bir kart. VRAM'ı 16 GB olması da büyük avantaj.

KS

jmmyboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. @ThEagles @UgurG

Rx 6800 kullanan sistem bu:

Son sorumu sorayım ve sizi daha fazla yormayayım. Bu sisteme ekstra soğutma gerekir mi ve Full HD 1080 P bir monitör ile görüntüde yırtılma falan yaşar mıyım? Çünkü bu sistemi kullanırsan 2K monitörün olmalı falan diyenler oldu.

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. @ThEagles @UgurG

Rx 6800 kullanan sistem bu:

Son sorumu sorayım ve sizi daha fazla yormayayım. Bu sisteme ekstra soğutma gerekir mi ve Full HD 1080 P bir monitör ile görüntüde yırtılma falan yaşar mıyım? Çünkü bu sistemi kullanırsan 2K monitörün olmalı falan diyenler oldu.
evet gerekir bunu al 1080pde ise biraz darboğaz yapar o kadar

KS

jmmyboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
O zaman bi 2K monitör tavsiyesi de alabilir miyim? Ucuz olsun ama :(

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
KS

jmmyboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
KS

jmmyboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Laptop hakkında pek bilgim yok hocam ama bence eğer iş için lazım değilse laptop biraz gereksiz
Kesinlikle iş için lazım değil ancak modemden kablo çekmem neredeyse imkansız. 2K monitör işin içine girdi ve ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514

Anwei

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

Rx6800 Tercih etmelisin 4060ti için ileride Vram sıkıntısı yaşayacaksın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri