Yeni GTX 1650 Sistemde Performans Düşüklüğü

osmanpasa59

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Yeni bir sistem topladım. Özellikleri şu şekilde;

• İşlemci: Intel i3-10100F
• Ekran Kartı: GTX1650 4 GB
• RAM: 8x2 16GB Kingston
• Windows sürümü: Windows 10 Pro

Sorun şu ki bilgisayar sıfır ürün çalışmasında vs sorun yok lakin bilgisayarda akıcılık yok. Örneğin Google'yı açarken sayfa hızlı olarak açılıyor ama dikkatli bakınca yırtılarak kasarak açılıyor. YouTube'a girince sayfayı aşağıya yukarı yapınca tırtıklı ve kasarak ve donarak işlem yapıyor.

Twitch.com'a girip bir yayın izlediğimde fare ile aşağı yukarı yaparken resmen eski PC gibi kasıyor. Basit olarak herhangi bir sitede da gezinirken bile yazılar ve gezinme biraz olsun yavaş kalıyor. Farenin imlecini hareket ettirince veya dosya açılımlarında aynı sorun sürekli var. Oynadığım oyun olan CS:GO'da FPS yüksek ama sorun aynı yırtılma kasma gibi bir sorun mevcut.

Teknik servise gönderdiğimde oyunu da oynadık testleri de yaptık sorun bulamadık dediler. Teknik servise bir daha göndermeyeceğim çünkü ilgilenmiyorlar burası uzun iş. Lakin bu bilgisayarda sorun var sanki bir şeyler arızalı ya da eksik gibi. Şu an için bilgisayar yeni formatlı ve her şey güncel gözüküyor
Sürekli sosyalim lazım olan görüntüleri atabilirim.

Her çözüm yolu benim için çok önemli arkadaşlar

İyi Sosyal'ler

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Cvp: yeni sistemde performans düşüklüğü

Resimdeki gördüğünüz simgeye tıklayın.

Açılan Nvidia Denetim Masası'ndan solda gördüğünüz "Çözünürlük Değiştirme" sekmesine tıklayın.

Ardından "Çözünürlük:" başlığı altında birtakım sayılar göreceksiniz 1080p 1920x1080 (doğal) gibi.

Orada aşağıya doğru inin ve PC başlığı altındaki 1920x1080 seçeneğini işaretleyin ve sağdaki "Yenileme Hızı" seçeneğini monitörünüzün desteklediği en yüksek değere alın.

Uygula seçeneğine tıklayın ve tekrar test edin. Sonuç hala aynıysa buraya yazın. Başka çözümler de deneriz.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,062
RE: yeni sistemde performans düşüklüğü

osmanpasa59' Alıntı:
Merhabalar,

Yeni bir sistem topladım. Özellikleri şu şekilde;

• İşlemci: Intel i3-10100F
• Ekran Kartı: GTX1650 4 GB
• RAM: 8x2 16GB Kingston
• Windows sürümü: Windows 10 Pro

Sorun şu ki bilgisayar sıfır ürün çalışmasında vs sorun yok lakin bilgisayarda akıcılık yok. Örneğin Google'yı açarken sayfa hızlı olarak açılıyor ama dikkatli bakınca yırtılarak kasarak açılıyor. YouTube'a girince sayfayı aşağıya yukarı yapınca tırtıklı ve kasarak ve donarak işlem yapıyor.

Twitch.com'a girip bir yayın izlediğimde fare ile aşağı yukarı yaparken resmen eski PC gibi kasıyor. Basit olarak herhangi bir sitede da gezinirken bile yazılar ve gezinme biraz olsun yavaş kalıyor. Farenin imlecini hareket ettirince veya dosya açılımlarında aynı sorun sürekli var. Oynadığım oyun olan CS:GO'da FPS yüksek ama sorun aynı yırtılma kasma gibi bir sorun mevcut.

Teknik servise gönderdiğimde oyunu da oynadık testleri de yaptık sorun bulamadık dediler. Teknik servise bir daha göndermeyeceğim çünkü ilgilenmiyorlar burası uzun iş. Lakin bu bilgisayarda sorun var sanki bir şeyler arızalı ya da eksik gibi. Şu an için bilgisayar yeni formatlı ve her şey güncel gözüküyor
Sürekli sosyalim lazım olan görüntüleri atabilirim.

Her çözüm yolu benim için çok önemli arkadaşlar

İyi Sosyal'ler

Selamlar,

@"s4lly" bahsettiği yöntemi denediniz mi? İşe yarayıp yaramadığı konusunda bilgi verirseniz alternatif bakalım.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,062
Cvp: Yeni GTX 1650 Sistemde Performans Düşüklüğü

Ayrıca bir kontrol rica edeceğim sizden;

1-) GPU driverınız yüklü mü? NVIDIA denetim masasından bahsetmiyorum. Direkt GeForce Experience üzerinden GPU driver güncel mi?

2-) Disk sağlığınız ne durumda? Kullandığınız Windows hangi diskte kuruluysa veya problemi hangi diskte olan oyunda yaşıyorsanız bir "bad sector" testi yapmakta fayda var. indirip test edebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri