Yeni Kategoriler Aktif Hale Geldi (Mayıs 2022)

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,058
Selamlar arkadaşlar,

PC Hocası Forum kategorilerini güncellemeye devam ediyoruz. Güncellemeler şu şekilde;

• Masaüstü PC Önerileri kategorisinin altına Sistem Toplama Tavsiyeleri ve Toplama Hazır Bilgisayarlar yerleştirildi.
• Gaming Laptop ve Notebook Önerileri kategorisi sıfırdan açıldı. Altına Gaming Laptop ve İş ve Okul Amaçlı Laptop kategorisi yerleştirildi.

Sizin de "bu kategori mutlaka olmalı" dediğiniz yerler varsa, lütfen bu konu altından yazın. Değerlendirip bölümlendirmesini açalım.

forum.png

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Selamlar arkadaşlar,

PC Hocası Forum kategorilerini güncellemeye devam ediyoruz. Güncellemeler şu şekilde;

• Masaüstü PC Önerileri kategorisinin altına Sistem Toplama Tavsiyeleri ve Toplama Hazır Bilgisayarlar yerleştirildi.
• Gaming Laptop ve Notebook Önerileri kategorisi sıfırdan açıldı. Altına Gaming Laptop ve İş ve Okul Amaçlı Laptop kategorisi yerleştirildi.

Sizin de "bu kategori mutlaka olmalı" dediğiniz yerler varsa, lütfen bu konu altından yazın. Değerlendirip bölümlendirmesini açalım.

Ekli dosyayı görüntüle 623
Güzel olmuş hayırlı olsun. :)

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Elinize sağlık. Önerilerim şu şekilde;

- Battle.net, Ubisoft Uplay, Origin, Steam, Epic Games GOG gibi önemli kategoriler olmalı.
- GeForce Now, Stadia, Playstation Now, Xbox gibi kategorilerin servis sağlayıcıları önemli bunlar da olmalı.
- Yurt dışı alışveriş kategorisi lazım. Aliexpress, Banggood, Amazon gibi.
- Üyelerin de inceleme yapabileceği bir kategori olmalı. Kendi incelemelerimizi paylaşmalıyız.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446

- Battle.net, Ubisoft Uplay, Origin, Steam, Epic Games GOG gibi önemli kategoriler olmalı.
- GeForce Now, Stadia, Playstation Now, Xbox gibi kategorilerin servis sağlayıcıları önemli bunlar da olmalı.
- Üyelerin de inceleme yapabileceği bir kategori olmalı. Kendi incelemelerimizi paylaşmalıyız.
Yurt dışı alışveriş başlığı bencede gerekli güzel düşünce hocam.

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,058

Teşekkür ederim öneriler için. Mutlaka değerlendirip kategorisel olarak ayrımını yapacağız.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Yurt dışı alışveriş başlığı bencede gerekli güzel düşünce hocam.

Hocam Aliexpress gibi sitelerde sağlam indirimler olabiliyor. Her ne kadar 150 euroya düşse de yurt dışından getirişler, 150 euro bugün 2400 TL yapıyor. Bu fiyatla da iyi ürünler çıkabilir vergisi düşük olarak.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Hocam Aliexpress gibi sitelerde sağlam indirimler olabiliyor. Her ne kadar 150 euroya düşse de yurt dışından getirişler, 150 euro bugün 2400 TL yapıyor. Bu fiyatla da iyi ürünler çıkabilir vergisi düşük olarak.
Zamanında TR de 15k olan Asus Tuf Gaming RTX 3060 Ti yu 8k ya vergisi kargosu dahil Amazon Japonyadan getirmiştim. Dediğiniz gibi Amazon Aliexpress Newegg gibi sitelerde uyguna parça bulmak gerçekten mümkün.

Nuri Tarık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
-Yurtdışı fırsatlar
-Kullanıcı incelemesi
-İkinciel alım/satım
-Hizmet ilanları
-Sanal gerçeklik
-Fotoğraf/video
-Metaverse / VR
-Sağlık
Bence olması gereken kategoriler
Aynen katılıyorum hocam. 2.el kategorisi olmalı. Ama güven olarak referans sistemi getirilmeli ve yönetimin kontrolünde olması gerek fakat tabi ki yönetim sorumluluk almayacak.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Aynen katılıyorum hocam. 2.el kategorisi olmalı. Ama güven olarak referans sistemi getirilmeli ve yönetimin kontrolünde olması gerek fakat tabi ki yönetim sorumluluk almayacak.
Bence referans sistemine gerek yok. Ha kullanıcı yorumu olabilir”Güvenilir xxx aldım sorunsuz” gibi

Ayrıca o kategori yönetmesi kolay. Belki bir moderatöre ara görev verilebilir.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
İkinci el kategorisi bence sıkıntılı. Referans falan sıkıntılı iş forumun adını kötüye bile çıkarabilir zannımca.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
-Yurtdışı fırsatlar
-Kullanıcı incelemesi
-İkinciel alım/satım
-Hizmet ilanları
-Sanal gerçeklik
-Fotoğraf/video
-Metaverse / VR
-Sağlık
Bence olması gereken kategoriler

Metaverse zaten patlayacak insanlar yönelecek ve soracaktır. Sağlık kategorisi de olmalı diye düşünüyorum bende. Her ne kadar ilaç önerisi olmasa da, burada gerçekten ilgili çok insan var tecrübelerinden faydalanabiliriz.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
İkinci el kategorisi bence sıkıntılı. Referans falan sıkıntılı iş forumun adını kötüye bile çıkarabilir zannımca.

Katılıyorum sonra dolandırılınca örnek veriyorum pc hocası forumda dolandırıcılar var uzak durun diye sağda solda konular dolaşabilir.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Metaverse zaten patlayacak insanlar yönelecek ve soracaktır. Sağlık kategorisi de olmalı diye düşünüyorum bende. Her ne kadar ilaç önerisi olmasa da, burada gerçekten ilgili çok insan var tecrübelerinden faydalanabiliriz.
İlaç olmaz kendim sağlıkçıyım, ilaç riskli ve doğru olmayan bir öneridir. Doğal ürünler olabilir ; şampuan , krem, yağ, çay yada daha ciddi bir sorun için yönlendirme.

Nuri Tarık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
51
Arkadaşlar, forum adını kirletmek olmaması için referans sistemi getirilmeli demiştim.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
İlaç olmaz kendim sağlıkçıyım, ilaç riskli ve doğru olmayan bir öneridir. Doğal ürünler olabilir ; şampuan , krem, yağ, çay yada daha ciddi bir sorun için yönlendirme.

Bende mesela demra var kafamda. Ara ara çıkıyor. Kullanmadığım şey kalmadı belki çözen birini buluruz :D

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Sayın hocam bende şimdi fark ettim Oyuncu Koltuğu içinde alt başlık açılabilir koltuk önerileri bu başlık altında yapılabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri