Yeni Laptop Umda Bios Uptade Yapti Bu Nedir?

Zwoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
yeni aldığım nerdeyse 1 ay once aldigim gamin leptopum var ve her guncellemesini yapip guncel tutmaya calisiyorum bugun windows uptade kismina bakarken bir guncellemenin hazirda oldugunu ve yeniden başlatmam gerektiğini soyledi ve bios uptade diye bisey cikti enter a basmami istedi bende bastim guncellemeyi yaptu ve yeniden basladi acildi bilgesayarim bu guncelleme nedir ve bir zararo yarari olurmu amatör umde bu konulrada ilk pc yardimci olursaniz sevinirim

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Hiç bi zararı olmaz Bilakis faydası olur.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
616
yeni aldığım nerdeyse 1 ay once aldigim gamin leptopum var ve her guncellemesini yapip guncel tutmaya calisiyorum bugun windows uptade kismina bakarken bir guncellemenin hazirda oldugunu ve yeniden başlatmam gerektiğini soyledi ve bios uptade diye bisey cikti enter a basmami istedi bende bastim guncellemeyi yaptu ve yeniden basladi acildi bilgesayarim bu guncelleme nedir ve bir zararo yarari olurmu amatör umde bu konulrada ilk pc yardimci olursaniz sevinirim
BIOS basitçe arka planda çalışan, anakart üzerindeki bileşenlerin birbiri ile haberleşmesini sağlayan anakart yazılımıdır. Kendiniz de üreticiden üreticiye değişiklik gösteren F2, DEL gibi özel tuşlara açılışta basarak BIOS'a girebilir ve ihtiyacınız olduğunda ayarlarla oynayabilirsiniz. Bios güncellemeleri sistem kararlılığı için önemlidir, hiçbir güncelleme boşa çıkmıyor sonuçta. Sorun yok, mümkün olduğunca bios güncel tutulmalıdır.

Son düzenleme:
KS

Zwoy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
BIOS basitçe arka planda çalışan, anakart üzerindeki bileşenlerin birbiri ile haberleşmesini sağlayan anakart yazılımıdır. Kendiniz de üreticiden üreticiye değişiklik gösteren F2, DEL gibi özel tuşlara açılışta basarak BIOS'a girebilir ve ihtiyacınız olduğunda ayarla oynayabilirsiniz. Bios güncellemeleri sistem kararlılığı için önemlidir, hiçbir güncelleme boşa çıkmıyor sonuçta. Sorun yok, mümkün olduğunca bios güncel tutulmalıdır.
Tesekkur ederim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri