Yeni Monitörü (DP / HDMI) Eski Anakarta (VGA) bağlamak

Woodkid

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Arkadaşlar selamlar. Dün MSI Optix MAG245R2 monitör aldım. Henüz kasa olmadığı için eski sistemimde denemek istedim. Ekran kartı olmadığı için sadece anakarttan kullanabileceğim bir VGA girişi var. Elimde bir HDMI/VGA dönüştürücüsü olduğu için problem olmaz sanıyordum ama Monitörü bağladığımda görüntü almadı. Eski monitörüm (VGA girişli) problemsiz görüntü alıyor yalnız yenisi görmüyor. problemin dönüştürücünün bozuk olabileceğinden kaynaklı olduğunu düşünüyorum iki yıllık falan ama en son bıraktığımda çalışıyordu. Amazondan Displayport/VGA dönüştürücü aldım onu bekliyorum. Atladığım bir şey var mı çalışmamasının sebebi ne olabilir alternatif bir cihazda yok bağlayıp görüntü almayı deneyebileceğim malesef yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yanlış hatırlamıyorsam i7 3770k modeli işlemci. Teşekkürler.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Yeni nesil monitörler VGA giriş-çıkışı desteklemiyor maalesef. Yine de Amazondan aldığınız dönüştürücüyü deneyin. Olmazsa zaten rahatça iade edersiniz.

KS

Woodkid

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Hocam vga girişi olmadığını bilerek aldım zaten. Yeni bir kasa alacağım fakat alana kadar kullanabileyim istiyorum. Eski monitör gözlerimi bozuyor bildiğin. Görüntü almanın çözüm yolu dönüştürücü müdür yoksa başka bir şey mi yapmam gerekiyor öğrenmek istediğim o aslında.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Hocam vga girişi olmadığını bilerek aldım zaten. Yeni bir kasa alacağım fakat alana kadar kullanabileyim istiyorum. Eski monitör gözlerimi bozuyor bildiğin. Görüntü almanın çözüm yolu dönüştürücü müdür yoksa başka bir şey mi yapmam gerekiyor öğrenmek istediğim o aslında.
Dönüştürücü haricinde hiçbir çözüm yolu yok maalesef.

KS

Woodkid

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Dönüştürücü mutlak çözüm yolu olsun bin kere razıyım ^^

Donanımdan çok anlamam, ikisi arasında fark olduğundan belki uyumsuz olabileceklerinden hiçbir şekilde görüntü alamayacağım diye korktum açıkçası.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Dönüştürücü mutlak çözüm yolu olsun bin kere razıyım ^^

Donanımdan çok anlamam, ikisi arasında fark olduğundan belki uyumsuz olabileceklerinden hiçbir şekilde görüntü alamayacağım diye korktum açıkçası.
Dönüştürücüler genelde yeni nesil ekran kartları üzerinden eski nesil monitörlere görüntü alınması için kullanılır. Ancak tam tersi durum söz konusu değil. Çünkü yeni nesil monitörler hiçbir şekilde VGA görüntü desteklemiyor. Belki de yeni alacağınız dönüştürücü ile de görüntü alamayabilirsiniz. Dediğim gibi deneyin, olmazsa dönüştürücüyü iade edersiniz.

KS

Woodkid

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Yine görüntü alamadım. Monitörde problem var mı yok mu test etmem gerekiyor monitörü kullanmam şart değil. Şimdi benim bu anakarttan görüntü alma ihtimalim kalmadı mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri