Yeni PC alıcam parçalar uyumlumu bilmiyorum?

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Yeni bilgisayar toplayacağım, parçalar uyumlumu veya başka bir parça yerine farklı bir öneriniz var mı ona göre alacağım.

longinus

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
51
Hepsi uyumlu görünüyor hocam. Ama diğer arkadaşların yorumlarını da bekle. Ben pek tecrübeli değilim bu konuda. Soketler felan uyumlu gördüğüm kadarıyla. İşlemci soğutucusu için o kasaya 360mm fan sığıyormu onu bilmiyorum özelliklerinde göremedim.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Eğer bekleme şansınız varsa Rtx 4080 o fiyatlara gelirse ya da bütçeniz yeterse 4090 alabiliyorsanız onları bekleyin derim . Oyunlarda 4080 bile daha iyi performans veriyor gibiydi yanlış hatırlamıyorsam.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
850w yetmez, 1200w kaliteli markalı bir psu lazım. Bu sisteme kaliteli psu önemli olacak. Diğer parçalara diyecek bir şeyüm yok her şey uyumlu. Dendiği gibi 4080 beklenebilir.

LEGEND4040

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
74
uyumlu bi sistem ama güç kaynağı en az 1000w olmalı

KS

DATA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

aldaron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Merhabalar aslında hiç pc toplamak gibi bir düşüncem yoktu , MSI GeForce RTX 3090 Ti Gaming X Trio 24G 24GB GDDR6X 384 Bit Ekran Kartını 32 bin küsür tl ye görünce dayanamayıp aldım.

Şimdi bu ekran kartına yavaş yavaş maaştan maaşa sistem toplamak istiyorum bu konuyu görünce benimde istediğim sistem buna yakın.

İşlemci olarak : Intel i7-13700KF On Altı Çekirdek 3.4 GHz İşlemci
Anakart olarak :MSI MPG Z790 CARBON WIFI Intel LGA1700 DDR5 ATX Anakart

düşünüyorum bana da yardım ederseniz sevinirim

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
4090 lı toplamak için bekliyodum ama arada 10-20k fark var biraz zor

Hepinize çok teşekkür ederim :)
@
longinus
@EnesI
@BilgisayarcıGenç
@Fenomend
O zaman oyun eğlence içinse 4080 aynı fiyatlara gelir diye düşünüyorum onu bekleyin oyunlarda ki fps lere baktımda 4080 20-30 fps fark atıyor ve daha yeni teknolojiler barındırıyor benim ki tavsiye bende bu fiyat olsa beklerdim kendi açımdan diyorum , ve o güç kaynağı öyle alacaksanız yetersiz kalır arkadaşlar yazmış. Rica ederim yardımcı olabildiysek ne güzel :)

Merhabalar aslında hiç pc toplamak gibi bir düşüncem yoktu , MSI GeForce RTX 3090 Ti Gaming X Trio 24G 24GB GDDR6X 384 Bit Ekran Kartını 32 bin küsür tl ye görünce dayanamayıp aldım.

Şimdi bu ekran kartına yavaş yavaş maaştan maaşa sistem toplamak istiyorum bu konuyu görünce benimde istediğim sistem buna yakın.

İşlemci olarak : Intel i7-13700KF On Altı Çekirdek 3.4 GHz İşlemci
Anakart olarak :MSI MPG Z790 CARBON WIFI Intel LGA1700 DDR5 ATX Anakart

düşünüyorum bana da yardım ederseniz sevinirim
Ekran kartından önce alacağınız karta göre sistemi toplasaydınız keşke ileri de 4080 alırdınız en kötü, 32 bin tl den bahsediyorsunuz çünkü ... Neyse siz bu konudan ayrı bir konu oluşturun size sistem önerisi yaparlar ya da parça ama fiyatlar göreceli gidiyor bizde düşmediği gibi yükselebilir. 3 ay sonra alacağınız bir parça için araştırma yapmak gereksiz uğraş olur.

BuMi

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
28
evga üretimi durdurdu, desteği kesti mi tam hatırlamıyorum araştırın alın derim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri