35.000-45.000 TL Yeni PC Ilk Defa Alıyorum

aşıcıkoç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
ryzen7 5700x
Ekran Kartı
rtx geforce 4060ti eagle oc 8gb
Arkadaşlar fiyat performans olurmu iyi sistemmi
IMG_4932.jpeg

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
sacmalama bune böyle yarı fiyatına aynı sistem var pckolikte

Wilfred Zaha

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
514
yok çok pahalı 4070 toplanır bu fiyata

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba, öncelikle bu fiyat aralığında RTX 4060ti almak mantıksız. İşlemciyi ise çok kuvvetli seçmişsiniz. Gerek var mı, bilmiyorum. İlk olarak ne amaçla sistem alacaksınız? Oyun amaçlı mı? Oyun amaçlı bir sistemse hangi oyunlar? Ray traycing kullanmak istermisiniz yoksa ben yüksek FPS alayım ve online oyunlarda lag olmadan oyun oynamak mı istersiniz?

yok çok pahalı 4070 toplanır bu fiyata
Çok zorlarsan 4070 Tİ bile olur. :)

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Bellekler dual olacak şekilde 45.673 TL tutuyor. AM5 bir sistem oldu. Tabi üzerinde birçok değişiklik yapılabilir. Fiyat çok oynanmadan başka arkadaşlarında eklemeleriyle güzel bir 2k sistem toplanabilir. Ray tracing istiyorsanız eğer AM4 sisteme düşülerek belki RTX 4070 Tİ sistem alınabilir. Tabi 32 GB den 16 GB ta düşüş ve ayrıca CPU soğutucudan da vazgeçmek gerek. Bu parçalar sisteme daha sonradan da eklebilir.

Son düzenleme:
KS

aşıcıkoç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun amaçlı bir bilgisayar toplamak istiyorum

bu konu hakkında pek bilgim yok vatan mediamarkt vs gibi mağzalara gitsem onların kurdukları iyi midir bilgisi olan varmı

inconr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Oyun amaçlı bir bilgisayar toplamak istiyorum

bu konu hakkında pek bilgim yok vatan mediamarkt vs gibi mağzalara gitsem onların kurdukları iyi midir bilgisi olan varmı
Vatan veya mediamarkt'dan almanı tavsiye etmem, youtube'dan PChocası ve donanımarşivi kanallarını takip et. Bütçene göre sistem tavsiyesi illaki yayınlarnır. Anladığım kadarıyla kendin toplayamayacaksın. Dediğim gibi youtube kanallarını takip et lakin sakın bu bütçeye DDR4 sistem alma, mutlaka DDR5 olsun ve ayrıca RTX 4070 veya RX 7800 XT sistem kovala. Monitör olarak da paylaştığım sistemde ki monitörü alabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri