Yeni sistem toplamak istiyorum

jddkskkss

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar sevgili arkadaşlarım. Yeni bi sistem toplama kararı aldım. 6. sınıftan beri bu sistem için bekliyorum ve şuan 9. sınıfım. Elimde yüksek seviyede bi bütçe var. Ekonomik durumumuz Allaha şükür iyi. Oyun performanslarını inceleyerek benim için ideal kartın RTX 3080 olduğuna karar verdim. Ama işlemciyi belirleyemedim. 2K oyun oynayacağım genelde hikayeli oyunlar filan grafikler çok önemli ve 4-5 yıl götürsün istiyorum. Sizce bunun için en FP işlemci ne olur. Ayrıca işlemci ve Ekran kartının belirledikten sonra anakart ram filan beleirleyip sistemi toplayacağım. Bu kasanın birazda Showcase olmasını istiyorum. Hem canavar gibi hemde gösterişli olsun istiyorum. Çünkü bazı arkadaşlarım zamanında sen en fazla 1050ti alırsın filan diyip dalga geçmişlerdi. Benim size sorum şu;
2K da RTX 3080'in yanına alabileceğim en FP işlemci nedir?

Bütçe konusunda sorun yok.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Merhabalar sevgili arkadaşlarım. Yeni bi sistem toplama kararı aldım. 6. sınıftan beri bu sistem için bekliyorum ve şuan 9. sınıfım. Elimde yüksek seviyede bi bütçe var. Ekonomik durumumuz Allaha şükür iyi. Oyun performanslarını inceleyerek benim için ideal kartın RTX 3080 olduğuna karar verdim. Ama işlemciyi belirleyemedim. 2K oyun oynayacağım genelde hikayeli oyunlar filan grafikler çok önemli ve 4-5 yıl götürsün istiyorum. Sizce bunun için en FP işlemci ne olur. Ayrıca işlemci ve Ekran kartının belirledikten sonra anakart ram filan beleirleyip sistemi toplayacağım. Bu kasanın birazda Showcase olmasını istiyorum. Hem canavar gibi hemde gösterişli olsun istiyorum. Çünkü bazı arkadaşlarım zamanında sen en fazla 1050ti alırsın filan diyip dalga geçmişlerdi. Benim size sorum şu;
2K da RTX 3080'in yanına alabileceğim en FP işlemci nedir?

Bütçe konusunda sorun yok.
Max ne düşünüyorsunuz bütçe için

KS

jddkskkss

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütçe konusunda pek problem yok. FP olması yeter en verdiğim paraya değecek işlemciyi soruyorum

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Gönlüm intelden yana ama farketmez
hocam render filan almayacaksanız amd ryznen 7 5800x3d veya 9 5950x alabilirsiniz

önerdiğim işlemcinin 3d olanı oyun bazlı olanı 5950 olanı ise hem render hem oyun için ama render performansı iyi olsun oyun içinde iatiyosanız intel ama ben yayında acacağım diyosanız ozaman en uygun işlemci 9 5950x

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri