Yardım Yeni Sistemde Görüntü Gelmiyor

marshmellloow

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD Ryzen 7 7800x3d
Ekran Kartı
RTX 4070 SUPER
Yeni PC topladım her parçasını kendim taktım ve yanlış yapmadığıma eminim. Bir tek CPU güç kablosundan emin değilim. Anakartta 8+4 pin olarak giriş var işlemcimde güçlü bir işlemci o yüzden ikisine de taktım ama 2 tane 8 pinlik kabloyu taktim 8 pinin yarısı boş kaldı fotodaki gibi görünüyor sorun olur mu sizce?
VideoCapture_20240622-004753.jpg

Bir şey daha var benim laptopumda olan ssdyi çıkarıp bu sisteme taktım ama sınırlamadım içinde win11 de yüklü belgelerim flnda var acaba o sıkıntı çıkartmış olabilir mi diyeceğim ama bios bile gelmiyor. Onu biçimlendirip öyle mi takmalıyım
IMG-20240621-WA0011.jpeg

Kasa fotoda göründüğü gibi açılıyor. Her şeyin ışığı yanıyor. DisplayPort ile monitöre bağladım. Monitör de sıkıntı yok kesin başka PC de denedim kabloda sağlam ama ekran gelmedi. HDMI ile de denedim yine de gelmedi. Biosda gelmiyor direkt sinyal yok diyor.

Neyi yanlış yapmış olabilirim ya da herhangi bir parça bozuk olabilir mi takarken yaparken bozma ihtimalim var mı yardımcı olur musunuz?

Sistem parçalarım şu şekilde:

Anakart:

İşlemci:

Ekran kartı:

Monitör:

RAM:

PSU:

İşlemci soğutucu:

Kasa:

Fanlar: X6.
Bir tanede Lian Li Uni Fan Tl-Lcd 120mm aldım ama kontrolcüsünü almamışım o yüzden onun bağlantısı sonra yapacağım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,478
Yeni PC topladım her parçasını kendim taktım ve yanlış yapmadığıma eminim. Bir tek CPU güç kablosundan emin değilim. Anakartta 8+4 pin olarak giriş var işlemcimde güçlü bir işlemci o yüzden ikisine de taktım ama 2 tane 8 pinlik kabloyu taktim 8 pinin yarısı boş kaldı fotodaki gibi görünüyor sorun olur mu sizce?
Ekli dosyayı görüntüle 35401
Bir şey daha var benim laptopumda olan ssdyi çıkarıp bu sisteme taktım ama sınırlamadım içinde win11 de yüklü belgelerim flnda var acaba o sıkıntı çıkartmış olabilir mi diyeceğim ama bios bile gelmiyor. Onu biçimlendirip öyle mi takmalıyım
Ekli dosyayı görüntüle 35402
Kasa fotoda göründüğü gibi açılıyor. Her şeyin ışığı yanıyor. DisplayPort ile monitöre bağladım. Monitör de sıkıntı yok kesin başka PC de denedim kabloda sağlam ama ekran gelmedi. HDMI ile de denedim yine de gelmedi. Biosda gelmiyor direkt sinyal yok diyor.

Neyi yanlış yapmış olabilirim ya da herhangi bir parça bozuk olabilir mi takarken yaparken bozma ihtimalim var mı yardımcı olur musunuz?

Sistem parçalarım şu şekilde:

Anakart:

İşlemci:

Ekran kartı:

Monitör:

RAM:

PSU:

İşlemci soğutucu:

Kasa:

Fanlar: X6.
Bir tanede Lian Li Uni Fan Tl-Lcd 120mm aldım ama kontrolcüsünü almamışım o yüzden onun bağlantısı sonra yapacağım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür ederim.
Ramleri cikar tak yaparmisin?

yakup öztürk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
bendede aynı sorun vardı ramleri çıkarıp silgi ile sildim taktım düzeldi

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
117
psudan 2*4 cpu power kablosu çıktı mı ?

asusun sitesinde destekleyen psulara baktığımda sizn psu yok belki ondan görüntü alamıyor olabilirsiniz düşük bir ihtimal

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri