Çözüldü Yeşil noktalar ve crash

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alchemist00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İyi akşamlar hocalar birkaç gündür müzdarip olduğum bir problem var bu sorun witcher 3 ile ortaya çıktı bunun dışında bir seferde WW2 de bu sorunu yaşadım ancak bunun dışında bilgisayarı normal kullanımda yada squad, lol vs. oyunlarda bir sorun olmamasına rağmen witcher 3 de sürekli crash alıyorum koyduğum fotoğraflardaki yeşil nokta ve baloncuklar artıyor artıyor ve bilgisayarı tamamen kilitleyip crash verdiriyor. Sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 022ecde9-666b-4bd7-93e2-7adde582c3fe.jpg
    022ecde9-666b-4bd7-93e2-7adde582c3fe.jpg
    391.9 KB · Görüntüleme: 17
  • 78a25584-755b-4087-96eb-3bf7ebaab0e0.jpg
    78a25584-755b-4087-96eb-3bf7ebaab0e0.jpg
    226.7 KB · Görüntüleme: 15
  • 93aa021d-f99b-4fac-87e7-9b84191166e8.jpg
    93aa021d-f99b-4fac-87e7-9b84191166e8.jpg
    221.4 KB · Görüntüleme: 13
  • 83476b00-5337-4acd-9edf-a18bd3b4b801.jpg
    83476b00-5337-4acd-9edf-a18bd3b4b801.jpg
    240.4 KB · Görüntüleme: 16

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
İyi akşamlar hocalar birkaç gündür müzdarip olduğum bir problem var bu sorun witcher 3 ile ortaya çıktı bunun dışında bir seferde WW2 de bu sorunu yaşadım ancak bunun dışında bilgisayarı normal kullanımda yada squad, lol vs. oyunlarda bir sorun olmamasına rağmen witcher 3 de sürekli crash alıyorum koyduğum fotoğraflardaki yeşil nokta ve baloncuklar artıyor artıyor ve bilgisayarı tamamen kilitleyip crash verdiriyor. Sorunun çözümünü bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Hocam ekran kartınızın marka modeli nedir ?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
hocam bu linkten bakıp uygulayabilirsiniz işlemleri. daha sonrasında sizin için uygun olan driver hangisi ile indirebilirsiniz. nvidia kısmında fazla bilgim yok o yüzden hangi sürüm daha iyi olur bilemiyorum. yapmak size kalmış tabii.

driver kontrol etmek için:

KS

alchemist00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
hocam bu linkten bakıp uygulayabilirsiniz işlemleri. daha sonrasında sizin için uygun olan driver hangisi ile indirebilirsiniz. nvidia kısmında fazla bilgim yok o yüzden hangi sürüm daha iyi olur bilemiyorum. yapmak size kalmış tabii.

Tamamdır hemen indirip deniyorum

KS

alchemist00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Evet yaptım şimdi denemeye gidiyorum birkaç saat crash almadan oynayabilirsem buraya tekrar yazarım şimdiden teşekkürler @umeris

KS

alchemist00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

Hocam azaldı ancak hala devam ediyor sorun maalesef yapacak bir şey yok gibi ekran kartı arızalı anladığım kadarıyla :/

umeris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
164
Hocam azaldı ancak hala devam ediyor sorun maalesef yapacak bir şey yok gibi ekran kartı arızalı anladığım kadarıyla :/
hocam Nvidia ayarları nasıl bilmiyorum fakat bilen biri varsa size yardımcı olabilir. Son olarak kablonuzu bir kontrol etmenizi rica ediyorum... onun dışında aklıma bir şey gelmiyor. Tekrar unutmazsam yabancı forumlarda bakmaya çalışırım.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Görüntülere bakınca ekran kartı arızası diye tahmin ediyorum. Sürücü hatasına benzer bir yanı yok gibi. İşinin ehli bir kart tamir eden yer bulup yaptırın derim. Yanlış kişilere gidip kartı daha da bozmalarını istemiyorsanız (tamir ederken bozmayı başaranlar da bolca var piyasada).

KS

alchemist00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Görüntülere bakınca ekran kartı arızası diye tahmin ediyorum. Sürücü hatasına benzer bir yanı yok gibi. İşinin ehli bir kart tamir eden yer bulup yaptırın derim. Yanlış kişilere gidip kartı daha da bozmalarını istemiyorsanız (tamir ederken bozmayı başaranlar da bolca var piyasada).
Denizlide yaşıyorum burada bunun tamirini yapan bir yer bildiğim kadarıyla yok :(

KS

alchemist00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sevgili arkadaşlar belki merak edenleriniz olur sorunu çözdüm.
Ancak yazılımsal bir şey yapmadım sadece artık oyunun en heyacanlı yerlerini oynatmayıp 5 dakikada bir ekran gidip pc kapanmaya başlayınca ve bunu kaç haftadır çekince gidip kartı kırmak yerine söktüm ve bütün kablo ve çip girişlerini sulu bezle sildim ettim anakartta ki ekran kartına kartı girişlerini de aynı şekilde ince ince temizledim display kablosunun girişlerini temizleyip aynı yerine taktım ondan öncede kartı 20-30 dakika buzlukta beklettim neden bende bilmiyorum soğuk olduğu zaman crash verme süresi uzuyordu kartı buz gibi yapıp taktım ve birkaç gündür saatlerce oynasam bile hiç sorun olmuyor buda böyle bir çözümdür hadi eyw.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri