Çözüldü Yine fırsatçılar bayram etti...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Neden herşeyi fırsatçılara yoruyoruz. Mesela alım gücü olmayan fakir bi kitle olmamız sebebiyle bedava dağıtılan pilava bile kaşık yerine aman bana kalmaz diye avuçla dalan bir toplumuz. Birazda bu sorgulanmalı..

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Kanka ben alsam alırdım fakat ihtiyacı olan arkadaşlar alsın dedim ama yine fırsatçılara kalmış. Haram olsun onlara yediği her kuruş. Bu yorumuma eleştiri yapan varsa o da işten nasibi alıyordur. Kendinizi belli eymeyin;)
Kanka ticaret bu. Ne haramı. İhtiyacı olan alsın kafasıyla bu dünyada pek kâr edemezsin çünkü herkesin illaki bir şeye ihtiyacı var. Mesela durumu kötüdür 1-2k kazanmak için o sistemi almıştır, ki zaten başka neden yapsınlar? Yani ihtiyacı olduğu için al-sat yapıyor. Bu kadar duygusal bakmayın olaylara.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
maalesef al - satçı kitleler ne videoyu yapana destek oluyor nede faydası oluyor boş bir takipçi kanallar için çıkarı doğrultusunda hareket eden kişiler hep bunların temizlenmesi şart.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Dökülüyorlar. Demiştim ama. Kudurun :D :D :D :D
Dostum anladım çok duygusal bakıyorsun olaylara ama bu iyi değil. Haram olsun falan diyorsun da haramda değil. Biraz araştırmanı öneririm. Ben üslûbumu bozmadım sende bozma.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Ortada ticaret filan yok. Yaptığı ticaretse devlete vergisini ödüyor mu ? Hayır.. Yaptığı stokçuluk mu ? Evet.. Yaptığı eylem ile karaborsa yaratıyor mu ? Evet.. Bütün bu cevapların sonunda bazı konularda biraz bilgi birikimi sahibi birinin varacağı nokta bellidir. İşin sosyolojik tarafına girmiyorum bile herneyse herkesin fikirleri kendinedir zaten insanlar hakettiği toplumların içinde yaşamaya alışıktırlar.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
Al-sat yapan insanları toplum ilgilendirmiyordur zaten. Benim ticaretden kastım kâr kazanmayı amaçlama. Zaten ticaret demek alım satım demek. Devlete vergi ödemiyorsun diye ticaret yapmamış olmuyorsun. İnsanların yaptığı ticaret beni ilgilendirmiyor.

apollonlykos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
139
Ortada ticaret filan yok. Yaptığı ticaretse devlete vergisini ödüyor mu ? Hayır.. Yaptığı stokçuluk mu ? Evet.. Yaptığı eylem ile karaborsa yaratıyor mu ? Evet.. Bütün bu cevapların sonunda bazı konularda biraz bilgi birikimi sahibi birinin varacağı nokta bellidir. İşin sosyolojik tarafına girmiyorum bile herneyse herkesin fikirleri kendinedir zaten insanlar hakettiği toplumların içinde yaşamaya alışıktırlar.
Vergi ödemediğimi nerden çıkardın? Ödediğimi kanıtlarsam ne vereceksin? Boş boş sallamak insanlarımızda yaygın

Ulas_Erdoone

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Günaydın,
Bu söylediklerine katılıyorum. Fakat bu denetimi yapması gereken mercii Pc Hocası Forum değil, verin yetkiyi görün etkiyi tayfasıdır. Boş konuşmayalım. Badem bıyıklı soğan kokusu buraya kadar geldi. Herkese iyi haftalar.

Dutyemişbülbül

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
pc.2022-11-04_195507.png
2022-10-25_205646.png

şimdi bunu yapan şahıslar başkasının hakkını yemiş mi yememiş mi?

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Konu amacını aştığı için kapatılmıştır.

Forum kurallarına aykırı olan cevaplar kaldırılıp, gerekli yaptırımlar uygulanacaktır.

Herkese iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri