Yüklü Ses Çıkışı Aygıtı Yok Sorunu

thematrix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dün geceye kadar laptopda hiç bir sorun yoktu, bi anda ses bölümünde çarpı işareti ve yüklü ses çıkış aygıtı yok yazısı ile karşılaşıyorum. İşin absürd tarafı aygıt yöneticisinde ses denetleyicisi ve ses aygıtları bölümü bile yok taradım bi kaç driver indirdim çarpı işareti kalksa da ses yine çıkmaz oldu driverların hepsini kaldırdım driver booster kurdum taramadan sonra ses geri geldi pc kapatıp açtım 1 dakika ses vardı sonra yine gitti. Youtube ve benzeri yerlerde bi çok yazı bi çok video izledim ama genel olarak oralarda benim sorunuma benzer problemler yok nerede ne kadar video izlediysem aygıt yöneticisine gelip ses driverlarından bahsediyor ama işte bende öyle bi bölüm bile yok tam 1 gündür bu sorunu çözmeye çalışıyorum Casper nirvana nb 15.6 laptopa sahibim bu çıkmaz beni en son bi siteyi bulmaya ve üye olmaya kadar itti umarım yardımcı olursunuz sizden yardım talep ediyorum. İyi geceler

ısaac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
temiz bi kurulum yap usb ile driverları baştan indirir belki düzelir düzelmesse tamirciye felan götür yada en basitinden kulaklık veya hoparlör kullan :D

KS

thematrix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
temiz bi kurulum yap usb ile driverları baştan indirir belki düzelir düzelmesse tamirciye felan götür yada en basitinden kulaklık veya hoparlör kullan :D
kurulum yapmayı bilmediğim için sadece sorunun çözümünü arıyorum. Win 8.1 Langue yüklü şuan sistemi fabrika ayarlarında döndüremiyorum eksik bişeyler var diyo kabul etmiyo. durum böyle hocam

1702886734598.png

ısaac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
kurulum yapmayı bilmediğim için sadece sorunun çözümünü arıyorum. Win 8.1 Langue yüklü şuan sistemi fabrika ayarlarında döndüremiyorum eksik bişeyler var diyo kabul etmiyo. durum böyle hocam

Ekli dosyayı görüntüle 29921
SSD kullanıyorsan windows 10 yüklemen yararına olacaktır hem driverları otomatik kuruyor he birde nasıl temiz kurulum yapıcağını söyliyim (windows 10 için ama windows 8.1dede aynı şey) ilk önce Windows 10 iso dosyasını microsoftun kendi sitesinden indir indirirken yandanda Rufusu indir iso dosyan inince USB flash belleğini tak rufusu aç orda ayar yapmana gerek yok iso dosyanı ve usb aygıtını seç usb ye iso dosyan yazılmış olucak sonra bilgisayarı yeniden başlat biosa gir f8 olur genelde f8 bas ordan usb aygıtını seç ve bekle usb aygıtını tararken sol üstte çizgi yanıp sönücek bekle windows kurulum ekranı gelincede kurarsın işte benden bukadar

KS

thematrix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
SSD kullanıyorsan windows 10 yüklemen yararına olacaktır hem driverları otomatik kuruyor he birde nasıl temiz kurulum yapıcağını söyliyim (windows 10 için ama windows 8.1dede aynı şey) ilk önce Windows 10 iso dosyasını microsoftun kendi sitesinden indir indirirken yandanda Rufusu indir iso dosyan inince USB flash belleğini tak rufusu aç orda ayar yapmana gerek yok iso dosyanı ve usb aygıtını seç usb ye iso dosyan yazılmış olucak sonra bilgisayarı yeniden başlat biosa gir f8 olur genelde f8 bas ordan usb aygıtını seç ve bekle usb aygıtını tararken sol üstte çizgi yanıp sönücek bekle windows kurulum ekranı gelincede kurarsın işte benden bukadar
elimde bir tek flash bellek var onada şuan bilgisayara format atarsam diye 30 gb lık belgelerimi falan aktardım :) Keşke son çare format olmasa bilen bi kişi yokmu acaba şu driverimi güncellese nece dua ederim

ısaac

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
elimde bir tek flash bellek var onada şuan bilgisayara format atarsam diye 30 gb lık belgelerimi falan aktardım :) Keşke son çare format olmasa bilen bi kişi yokmu acaba şu driverimi güncellese nece dua ederim
zaten 8.1 destekten çekildi windows 10 kurman daha iyi olur ve usb içindekileri bilgisayara tekrar aktarıp aktardıktan sonra telefona aktarabilirsin eğer yeterli depolama alanı varsa

zaten 8.1 destekten çekildi windows 10 kurman daha iyi olur ve usb içindekileri bilgisayara tekrar aktarıp aktardıktan sonra telefona aktarabilirsin eğer yeterli depolama alanı varsa

KS

thematrix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

windows10 kurdum diyelim ürün anahtarı gibi şeyleri nerden temin edebilirim peki dostum

cevgarcia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu durumda, Windows 10 yüklemeye karar verdim. Bilgisayarımda yeterli alan var, bu yüzden dosyaları USB'ye aktarmada sorun yok.

KS

thematrix

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1703358750644.png

aygıt yöneticisinde bunlar var fakat ses tuşuna tıklayıp ses ayarını yükseltip kısmaya çalıştığımda o ses bölümü donuyor ve hala pc den ses gelmiyor aktif bi admin yardımcı olabilir mi ?

1703358816758.png

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri