Yurt Başvurusu İçin Yardım

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Merhaba. Devlet yurduna başvuracağım fakat gelir kısmında kararsız kaldığım bir durum var. Babam emekli ve maaşı bazen kesintilerle değişebiliyor. Ayrıca "Diğer Gelirler" kısmına da faizden bir gelirimiz olduğu için onu da yazıyorum ama o da malum, faize göre değişebiliyor. Bunların değişken olması başvurunun sonucunu ne ölçüde etkiler ? Yanlış bilgi olarak sayarlar mı ?

Ve ufak bir fotoğraf atacağım, orada rakamların yazılışı tam nasıl olmalı çözemedim. Doğru yazmış mıyım ? Eğer yazmışsam virgülden sonra kaç sıfr olması gerek ?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2024-08-20 121355.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-20 121355.png
    4.3 KB · Görüntüleme: 10

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Merhaba;
''Babam emekli ve maaşı bazen kesintilerle değişebiliyor. Ayrıca "Diğer Gelirler" kısmına da faizden bir gelirimiz olduğu için onu da yazıyorum ama o da malum, faize göre değişebiliyor.''

''Babam emekli ve maaşı bazen kesintilerle değişebiliyor. ''

Ortalama almaya çalışın. Nekesintilerdeki en düşük değer, ne de kesintisiz haldeki enyüksek değer olsun. İkisinin arası bir değer.

Faizi de benzer şekilde yapmaya çalışın.....

Toblo rakama yazılışı 1400 yazan kısma.
Sadece bir bölümde istiyor değil mi bu aylık geliri. Bundan başka bir bölümde extra başka geliriniz de varsa buraya yazın şeklinde kutucuk yok değil mi?

Durum tek bölümde ise.
1400 yazan yere : Maaş + faiz gelirinin toplamı

Örneğin:
65.000 tl olsun
İlk kutucuğa 65.000
İkinci kutucuğa: 00 (çift sıfır şeklinde)

65.789 TL diyelim.
Yine ilk kutuya 65.789
İkinci kutuya da: 00 olacak şekilde

KS

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Merhaba;
''Babam emekli ve maaşı bazen kesintilerle değişebiliyor. Ayrıca "Diğer Gelirler" kısmına da faizden bir gelirimiz olduğu için onu da yazıyorum ama o da malum, faize göre değişebiliyor.''

''Babam emekli ve maaşı bazen kesintilerle değişebiliyor. ''

Ortalama almaya çalışın. Nekesintilerdeki en düşük değer, ne de kesintisiz haldeki enyüksek değer olsun. İkisinin arası bir değer.

Faizi de benzer şekilde yapmaya çalışın.....

Toblo rakama yazılışı 1400 yazan kısma.
Sadece bir bölümde istiyor değil mi bu aylık geliri. Bundan başka bir bölümde extra başka geliriniz de varsa buraya yazın şeklinde kutucuk yok değil mi?

Durum tek bölümde ise.
1400 yazan yere : Maaş + faiz gelirinin toplamı

Örneğin:
65.000 tl olsun
İlk kutucuğa 65.000
İkinci kutucuğa: 00 (çift sıfır şeklinde)

65.789 TL diyelim.
Yine ilk kutuya 65.789
İkinci kutuya da: 00 olacak şekilde
Teşekkürler. Ekstra gelir için farklı bir kutucuk var. Ben de ayırdım. Maaş ve faiz olarak da bugünkü ayı baz aldım. Umarım bir sorun olmaz.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
217
Hmmmmm,
Tamam o zaman.
Aylık gelire sadece maaş
Ekstra bölüme de sadece faiz gelirini yazdınız.

Bu günkü ay baz almak sorun çıkarmaz hatta daha iyi olmuş diye düşünüyorum. En güncel halini belirtmişsiniz...

KS

Sadece Ben

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Hmmmmm,
Tamam o zaman.
Aylık gelire sadece maaş
Ekstra bölüme de sadece faiz gelirini yazdınız.

Bu günkü ay baz almak sorun çıkarmaz hatta daha iyi olmuş diye düşünüyorum. En güncel halini belirtmişsiniz...
Yardımlarınız için teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri