ZYXEL VMG3312-B10B Kuyruk Yönetimi Nasıl Yapılır?

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Selam Dostlar,

Ping sorunum var bu modemde çözebilir miyim? Modem: TTNET Zyxel VMG3312-B10B

Ekran görüntüsü 2022-08-22 144955.png

Ekli dosyalar

• 1661169038447.png
    1661169038447.png
    479.7 KB · Görüntüleme: 61
Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Ben sadece modem akıllı kuyruk yönetimine uygun mu onu öğrenmek istedim.

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Ben sadece modem akıllı kuyruk yönetimine uygun mu onu öğrenmek istedim.
'' Bufferbloat '' Modem De Var Mı? Yokmu Bilmem Kardeşim Lakin Ping Ayarlını Önerdiğim Programlardan İndirip Test Ede Bilirsin?

Bu Arada ''
Akıllı Kuyruk Yönetimi Bufferbloat dur Kafan Karışmasın Diye Bunu' da Yazıyorum ..

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
'' Bufferbloat '' Modem De Var Mı? Yokmu Bilmem Kardeşim Lakin Ping Ayarlını Önerdiğim Programlardan İndirip Test Ede Bilirsin?

Bu Arada ''
Akıllı Kuyruk Yönetimi Bufferbloat dur Kafan Karışmasın Diye Bunu' da Yazıyorum ..
SQM (Smart Queue Management) değil miydi? Bufferbloat benim yaşadığım durumdur hatta attığım ss testi :) https://www.bufferbloat.net/projects/cerowrt/wiki/Smart_Queue_Management/ Bu da kaynak. Benim modemde SQM yoktur büyük ihtimal QoS yapsam yeter.

Son düzenleme:
KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
Modemimde QoS nasıl yapılır öğrenmek istiyorum.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68

QoS Video İzleyerek Çözüm Bula Bilirsin Kardeşim..
Ben Zyxel ama başka modemde ayar yapan da gördüm video olarak ama bende mesela onun seçtiği seçenek yoktu ben benim modelimi kullanan veya bilen biri varsa diye foruma sormuştum, SQM destekliyor mu desteklemiyorsa QoS yapılır mı ne kadar işe yarar gibi sorularıma cevap istiyorum. İlgilendiğin için teşekkürler.

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Ben Zyxel ama başka modemde ayar yapan da gördüm video olarak ama bende mesela onun seçtiği seçenek yoktu ben benim modelimi kullanan veya bilen biri varsa diye foruma sormuştum, SQM destekliyor mu desteklemiyorsa QoS yapılır mı ne kadar işe yarar gibi sorularıma cevap istiyorum. İlgilendiğin için teşekkürler.
Peki Kardeşim Nasıl? İstersen Kusura Bakma Yardımcı Olamadım Sana 'da :(

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
1661178324478.png

buldum galiba acaba pingi düşürür mü diye ayarlıyıp deneyeceğim.

Drakenovv

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
çözebildin mi ben de tam bu sorunu araştırıryordum ama dediğin gibi hiçbir yerde bu ayarı bulamadım

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
68
çözebildin mi ben de tam bu sorunu araştırıryordum ama dediğin gibi hiçbir yerde bu ayarı bulamadım
Ben yeni bir modem aldım ondaki QoS ayarlarını yaparak pingi 1e kadar indirebiliyorum ve tabii vdsl internete geçmem ve ethernet kabloyu bağlamamın da etkisi var fakat QoS yapmazsam 200lere ulaşan pingim 1de sabit kaldı. Senin de modem arayüzünde QoS ayarı varsa bulman gerekir eğer yeni bir modem alacaksan da SQM var mı diye kontrol et daha da avantajlı olur senin için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri