by erayclk05 at 20/06/2016, Saat: 22:30
merhaba öncelikle ben yazılıma başlamak istiyorum ama internette bana yardımı fazla yardımı dokunacağı videolar bulamadım ama biraz araştırdıktan sonra bunların kitapdan öğrenildiğini buldum ve yeni başlayacağım ama hangi kitaptan nasıl başlayacağımı bulamadım topladığım bilgilere göre önce algoritma ile başlayacağım yeni başlayacağım için hangi kitabı önerirsiniz  Smile
by herolexx at 20/06/2016, Saat: 22:22
------------------
System Information
------------------
Time of this report: 6/20/2016, 22:13:41
       Machine name: FMO
   Operating System: Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_ldr.150804-0600)
           Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
       System Model: P43T-ES3G
               BIOS: Award Modular BIOS v6.00PG
          Processor: Intel® Core™2 Duo CPU     E7500  @ 2.93GHz (2 CPUs), ~2.9GHz
             Memory: 2048MB RAM
Available OS Memory: 2046MB RAM
          Page File: 1698MB used, 2394MB available
        Windows Dir: C:\Windows
    DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
   User DPI Setting: Using System DPI
 System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
    DWM DPI Scaling: Disabled
     DxDiag Version: 6.01.7601.17514 64bit Unicode

-*-*-*-*--- Böyle bir bilgisayar toplamak şuan kaça patlar hocalar zamanında bu pc +yazıcıma 1100 vermiştim sene 2008-2009 du birde böyle hangi oyunları oynayabilirim mario haricinde
by herolexx at 20/06/2016, Saat: 21:58
Şu Şekilli şukullu fan la saat kırması alet  vardı hocam çekilişi noldu Big Grin
by furkancekmece at 20/06/2016, Saat: 21:29
Aha dayiya sor
[Resim: jn6vvm.jpg]
by Rebazar at 20/06/2016, Saat: 16:58
Son zamanlarda çok sık denk geldiğimiz soru tipi bu soruyu soran arkadaşlar için küçük bir yazı hazırlamak istedim.

Merhabalar,

Yazılıma ilgisi olan arkadaşların elbet bir kez sorduğu sormayanların ise düşünüp cevabını bulmaya çalıştığı bir sorudur bu. Aslında bu sorunun net bir cevabı yok çünkü programlama dillerinin kendilerine göre bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Bu yüzden bu soruyu sormak absürt bir durumdur zira bu sorunun cevabını aramak insanın eline bir resmi alıp cadde cadde gezip " Bu Resim Nasıl Olmuş ? " demesi gibi birşeydir. Çünkü herkesin görüşleri farklıdır kimisi renk uyumunu sevmez iken kimisi renklere bayılır bu yüzden diğerlerinin görüşlerini almak yerine kendinize şunu sormalısınız " Ben hangi platformda çalışmak istiyorum "  evet ilk sorunuz bu olmalı çünkü çalışılacak alan belirlenmezse kişi kendine bir odak noktası belirleyemez bununla da kalmaz kendini geliştiremez çünkü bir insanın kendini geliştirebilmesi için hedefi olmalı siz hiç " Öğretmenlik yapayım ama Pilotta olayım " diyen insan gördünüz mü ? Kişi öğretmen olmak isterse ilk olarak bu doğrultuda çalışır hedefine ulaştıktan sonra artık kendine alternatif yönler seçebilir çünkü hedefine varmıştır yazılımda aynen böyledir ilk olarak çalışmak istediğiniz platformu seçmelisiniz dha sonra o platforma uygun olan bir programlama dili bulmalısınız (Örneğin platform olarak Mobil , dil olarak (Android) Java , (İOS) Objective-C , ) Bunları belirledikten sonra yola çıkabilirsiniz çünkü bir hedefiniz vardır artık . 

Bu hedefinize varabilmek için çalışırsınız şimdi bazılarınız şöyle düşünebilir " E kardeş benim bir tanıdık var adam hem masaüstü hem mobil hem de oyun üzerine çalışıyor ve 8 dili aynı anda okuyor " siz bakmayın ona o bahsettiğimiz kişi bir dalda tutunurken " Ben şuradaki dalıda tutayım , ileride bir tane var onuda tutayım , hah şurada da var bir tane orayada atlayayım " diye düşünüyor ama bunu yaparken hiç düşünmüyor çünkü o daldan diğerine atlamak risktir düşersiniz bir daha da kalkamazsınız çünkü korkarsınız " Ya Bir Daha Düşersem " düşüncesi oluşur kafanızda bu yüzden dikkatli olun tercihlerinizi kendiniz yapın kimseye bakmayın kazanırsanız Siz kaybedersenizde Siz kaybedeceksiniz ama en azından kimsenin lafıyla kaybetmeyeceksiniz bir ömür ah çekmeyeceksiniz. Şimdi gelelim tercih konularına ilk olarak şu soruları kendinize sorun " Hangi platform " ve " Hangi programlama dili " ilk soruyu sorup cevapladıktan sonra ikinci soruya geçin ve onuda cevaplayın ikinci soruda seçim yapmak için milletin ağzına bakmayın kendiniz araştırın ,soruşturun ,öğrenin ,seçim yapın . 

Makalemin sonuna gelmiş bulunmaktayım makalemi okuyupta katılanlarda olabilir katılmayanlarda ama üşenmeden okuduğunuz için teşekkür ederim.
by Ehveniser at 20/06/2016, Saat: 13:46
Foruma üyeliğimi açmış bulunmaktayım, fesbuktan hocam bangır bangır üye olun diye bağırmasaydı olmazdım.
Hayırlı uğurlu olsun forum, site, alayımız.
[Resim: L3bmmo.jpg]
Burdan; Hasan Pinkmanoğlu
by ademz65 at 20/06/2016, Saat: 13:06
Benim bi harddisk var bunu kutuya yerlestirip tasinabilir harddisk olarak kulanmaya basladim gecn bi bölümü okunamaz diye hata verdi acil yardim
by furkancekmece at 20/06/2016, Saat: 12:04
[Resim: y40XMj.png]
Evet Hocalar Alırım Bi H.O Smile
by Feltzschi at 20/06/2016, Saat: 12:04
Merhabalar,
Şu anda Windows 10 Home sürümünü kullanıyorum, bilgisayarım Windows 10'un sistem gereksinimlerini karşılıyor fakat Windows 10'un kurulumunu disk üzerinden başlattığımda konu başlığındaki "Sisteme ayrılan bölümü güncelleştiremedik." hatası alıyorum. Daha fazla bilgi kısmına tıkladığımda beni Windows 10 sistem gereksinimleri sayfasına yolluyor.

Disk yöneticisi konusunu denedim fakat bir çözüm yoluna ulaşamadım. Daha önce os x için hackintosh işlemi yapmıştım oradan kalma bir problem olduğunu tahmin edebiliyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

[Resim: Ads_z.png]
by furkancekmece at 20/06/2016, Saat: 10:37
Aslında hepimizin karşısına illa bir  yerlerde çıkmıştır bu konuyu bilmeyen kullanıcılar bile üçüncü parti yazılımları illa ki kullanıyorlar öyleyse üçüncü parti yazılım nedir vikipedi aracılığıyla hemen öğrenelim;

Bilgisayar programcılığında üçüncü parti bileşen, geliştirme platformunu (işletim Sistemi vb.) sağlayan haricindeki şahıs ya da firma tarafından satılan veya dağıtılan, yeniden kullanılabilir bir yazılım bileşenidir. Üçüncü parti bileşenlerin, bileşen tabanlı geliştirmenin etkinliği ve geliştirilen özel uygulamaların kalitesini artırdığı düşünülmektedir. Macrolar,botlar ve betikler gibi birçok üçüncü parti yazılım başka bir yazılımın eklentisi olarak çalışır.

Üçüncü parti ücretsiz yazılımlara Microsoft Windows işletim sistemi üzerinde çalışabilen bir grafik düzenleme yazılımı olan Paint.NET ve cross-platform bir web tarayıcı olan Mozilla Firefox örnek olarak verilebilir.

Kaynak İçin Tıklayın
  •  Önceki
  • 1
  • ...
  • 1268
  • 1269
  • 1270(current)
  • 1271
  • 1272
  • ...
  • 1326
  • Sonraki 
Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.
Kullanıcı Adınız:

Şifreniz:

Giriş Yap
Forumda Ara

Forum İstatistikleri
Toplam Üyeler: 11,517
Son Üye: Yunus bey
Toplam Konular: 13,256
Toplam Yorumlar: 82,977
Kimler Çevrimiçi
Toplam: 90 kullanıcı aktif
0 Kayıtlı