PC Hocası Forum

Greewe_Greew
Greewe_Greew
Çünkü fiyatına göre gayet iyi bir monitör. Evet anlıyorum gamebooster olduğu için güvenemiyorsun ama monitörün bir sorunu yok.
Hadi var diyelim oda monitör ayaklarında felan

280hz, ips panel bir monitör. Ghosting zaten olmaz biraz ips yüzünden ışık sızması var.
Lory
Lory
Teker teker atacağım şimdi.
Lory
Lory
Monitör üretimi, Kasa ve PSU gibi parçalarrın üretiminden daha zor. Sen monitörde PSU yok mu sanıyorsun?Anakart bile var. Bu kadar zorlu bir elektronik aletini klavye gibi basit çevre birimiyle bir tutmanı yadırgadım.
Ayrıca Bu markanın sadece kasa ve PSU'su değil, hiçbir şeyi önerilmiyor lakin bu foruma sanki sponsor olmuş Gamebooster...
Lory
Lory
Kendisi üretmiyor olabilir ben zaten üretiyorlar demedim montajlamak da işcilik gerekiyor iş yine kaliteye dönüyor.
Techno, vestel gibi firmaların yurtdışından getirtip türkiyede montajlayıp türk malı diye sattığı dandik teknoloji aletleri bunun bir örneğidir.
Ayrıca kulaklık, klavye, kasa gibi şeylerin parçalarınıda kendileri üretmiyor biliyor musun?
Lory
Lory
Ve gamebooster neyiyle ünlü? Aldığınız da çok iyi deyip ileriki zamanlarda bozulup çöpe atılması ile. Bunu bizzat kendi gamebooster kasa ve PSU'm ile deneyimledim.
Lory
Lory
Benim gamebooster dan çekmem sadece bir örnek. Bu markalara güven olmaz, çünkü bilir herkes ileride bir sıkıntı çıkaracağını.
Zamanında sizin gibiler yine aynısını yaptı "Bakın yeni çıkmış, ben aldım sorunu yok güzel sizde alın" diye bilgisizce, hiçbirşeyi incelemeden konuştular ve sonucu yine aynı 😄
Monitörde markaya değil modele bakılır zaten.
Lory
Lory
Benim anlatmaya çalıştığım burada markaya bağlı bir model kötülüğü olduğu.
Hadi modele bakalım.

Paneli markasız dandik bir şey, tayvan menşei 3. sınıf bir IC bulunuyor, monitörün doğru özelliklerine ulaşılamıyor çünkü doğru incelemesi yok. Güzel bir monitör olsa çoktan büyük firmaların dikkatini çeker ve düzgün bir incelemesi olurdu.
Lory
Lory
Siz sıkıntısını görmediniz diye başkası görmeyecek değil veya ileride sıkıntı çıkarmayacak demek de değil. Sonuç olarak, incelenmesi istendiği için incelemiş olabilirsiniz ama bu incelemeyi monitör bilgisi olan birisi yapsaydı keşke... yanlış bilgiler verip insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.
Lory
Lory
Hocam herşeyi bir kenara bırak. Bu yazdıklarıma bak ve yanlış bulduğun bir nokta varsa söyle.
Greewe_Greew
Greewe_Greew
1- Büyük firmaların dikkatini çekerdi
Bu tamamen markanın reklam yapması ile alakalı, kimse bu iyiymiş inceleyim demez.

2-Siz sıkıntısını görmediniz diye başkasıda görmüyecek değiş

Bu her ürün için geçerli, benimki sıkıntısız olur onun ki sorunlu
Greewe_Greew
Greewe_Greew
3- İncelemeyi bilgili biri yapsaydı
Şimdi burda en önemli kısım kullanıcının beklentisidir, tabii bununda sınırları var. 280 hz, gecikmesi fiyatına göre normal, renkleri tatmin eder,ışık sızması gibi şeylerde sorun yaşamaz e ne olur memnun kalır. Tabii bu incelemeyi yaparken ilk incelemesi ise veya hep VA gibi paneller kullandıysa sorun orada başlar.
  • Beğen
Reactions: Lory
Lory
Lory
1. Benim zaten az çok bilgi sahibi olduğunu bilirsin. Yıllardır bu monitör sektörü içerisindeyim. Olay şöyle işler:
Bir firma yeni bir monitör çıkarır eğer bu monitörde iddealıysa ve fiyatına göre rakiplerinin yerine tercih edilebilecek bir monitörse monitörü büyük bir inceleme firmasına gönderir ama eğer kötü bir monitör olduğunun
Lory
Lory
firma da farkındaysa incelemesini yaptırıp kötü olduğunu bilinçsiz kullanıcılara göstermez.
Lory
Lory
2. Bu her ürün için geçerli evet ama anlatmak istediğim native olarak normalde monitörlerde sorun olmaz. GB her ürününde bu sorunları içeriyor ve sen 6-7 aylık kullanım ile bu sorunlar yok diyemezsin. Mesela diyorlardı gamepower calypso nun hiçbir sorunu yok diye sonra daha bir hafta önce switch sorunu patlak verdi.
Lory
Lory
3. Evet doğru ama o incelemeye bakarak herkes karar vermiş. İncelemeyi yapan kişi benim bahsettiğim şeylere hiç değinmemiş. Eğer böyle klasik kağıt üstündeki şeylere ve baktığında gördüğün şeylere değineceksen bu tam olarak bir inceleme olamaz.
Geri