Honor20 kullanıcısının son içeriği

1. H

Güç Kaynağı Değişikliği

Sistemdeki güç kaynağının verileri eklediğim resimde görüldüğü şekildedir.
  2. H

Güç Kaynağı Değişikliği

İyi günler. RAMPAGE REDSKY MESH 700W 80+ BRONZE isimli kasamdaki güç kaynağını değiştirmeyi düşünüyorum. Kasanın içinde 2023 yılı haziran ayı üretimi güç kaynağı var ancak koruma özellikleriyle ilgili çokça soru işareti var. Ben de bütçem doğrultusunda (maksimum 1600tl civarı) kasama boyut...
  3. H

Msi̇ Pro H610M G Ddr4 Anakart Bi̇os Ekraninda Donuyor.

Tamam hocam teşekkür ederim. Peki msi kartlarda olan bir sorun mu bu acaba? Anakartta sorun olsaydı diğer bileşenler de windows da sağlıklı bir şekilde çalışmazdı sanırım. Ama bileşenlerde ve kullanımda bir sorun göremedim. Sadece bios da işlem yapacağım sırada donuyor ve klavye, mause...
  4. H

Msi̇ H610M G Ddr4 Bi̇os Donma Sorunu

iyi günler. Vatan bilgisayar üzerinden aldığım sistemde msi pro h610m g-ddr4 anakart bulunmakta. Bios menüsüne girdiğimde işlem yapmak istediğim esnada ekran donuyor ve mouse ve klavye de işlevsiz hâle geliyor. Normal kullanımda bir sorun göremedim ancak bios menüsünde donuyor ve reset atmazsam...
  5. H

Msi̇ Pro H610M G Ddr4 Anakart Bi̇os Ekraninda Donuyor.

İyi günler. Vatan bilgisayar üzerinden aldığım sistemde msi pro h610m g-ddr4 anakart bulunmakta. Bios menüsüne girdiğimde işlem yapmak istediğim esnada ekran donuyor ve mouse ve klavye de işlevsiz hâle geliyor. Normal kullanımda bir sorun göremedim ancak bios menüsünde donuyor ve reset atmazsam...
  6. H

Akım Korumalı Priz Kullanımı

Arkadaşlar iyi günler. Rtx3060+ i5 12400f sistemimde 700w rampage 80+ bronze sertifikalı psu var. Sistemimin maksimum güç tüketimi 550w olarak öngörülüyor. Ben bu güç kaynağına çok güvenmiyorum bu sebeple akım korumalı priz alacağım. Evimde olanın joule değeri 200 olduğundan pc için yetersiz...
  7. H

Çözüldü Rampage Redsky 700W 80+ Bronze Kasa Hakkinda

Hocam rampage teknik destek bölümüyle görüştüm. 700w olan modelde yüksek akım ve voltaj, düşük akım ve voltaj gibi durumlara karşı ürünün korumasının olduğunu olası kötü bir senaryoda ürün sistemi korumaya alıp kapatır ve en kötü ihtimalle güç kaynağı hasar alır, diğer bileşenler zarar görmez...
  8. H

Yanıtladığınız için teşekkür ederim. PSU nun koruma özelliklerini ögrenmek için rampage tarafına mail attım. Peki güç kaynağı yetersizse ups alsam( kesintisiz güç kaynağı) sizce mantıklı bir yatırım olur mu güç kaynağını değiştirmek yerine? Bir de PSU özelliklerine baktığımda MTBF değeri 200.000...
  9. H

Kötü olmuş hocam. Açıkçası kasayı vatanda incelediğimde kaliteli duruyordu ama kullanımda nasıl olur bilemiyorum. Beni endişelendiren noktası camından ziyade güç kaynağı.
  10. H

Tamam hocam çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. 1692715641 Hocam ürün daha gelmedi elime vatandan hazır sistem şeklinde alındı. Akım korumalı prizim var hocam ona takacağım. Rampage sitesine göre akım koruması psu da da varmış ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. Bilgisayar komple...
  11. H

Sistemi yeni aldım hocam. Henüz elime ulaşmadı ancak forumlarda okuduktan sonra psu ile ilgili araştırma yapmaya çalıştım. Sistemde yükseltme yapacağımı sanmıyorum hocam bu şekilde gittiği yere kadar kullanıp belki ileride yeni bir sistem alırım.
  12. H

Yanıtladığınız için teşekkür ederim. Peki akım korumalı prizle idare etsem 2 yıllık garanti süresi dolana kadar çok sorun olur mu hocam bu psu için? Resmi sayfasında MTBF değeri 200.000 saat olarak verilmiş. 12v üzerinden verdiği değer de 648w. Rtx 3060 ile i5 12400f de muhtemelen 550w değerini...
  13. H

Yanıtladığınız için teşekkür ederim.
  14. H

Teşekkür ederim yanıtladığınız için.
  15. H

Teşekkür ederim hocam yanıtladığınız için. PSU hakkında şöyle bir bilgi var. Bu veriler bir anlam ifade eder mi ömrüyle ilgili? Kendi sitesinde MTBF değeri olarak da 200.000saat verilmiş. @Lory
Geri