phaidon kullanıcısının son içeriği

1. P

Yardım Artık Kafayı Yemek Üzereyim - Mavi Ekran Hatası

bios'ta sıfırlamak gerekir mi hocam
  2. P

yok hocam bilgisayarı aldığımdan beri 1 kere yapmadım. ayar yerine bile girmedim. sadece videoda ryzen master ile bir şeyler yapıyordu aynısını yaptım inceleyince voltaj olduğunu gördüm. ama kısmen de olsa hata gitti.fakat performans kaybı ve sıcaklık sorunu çıktı. geri autoya çekince mavi ekran...
  3. P

teşekkür ederim hocam. bir videoya denk geldim ve deneyince sorun çözüldü gibi bir şey. voltaj ayarları. normalde 1.07 gibi bir şey veriyor defaultta ama işlemci 1.19-1.2 civarı çıkınca direk mavi ekran veriyor. ben de 1.23v verdim ama frekans 4600'de sabit. bu benim performansımı çok düşürür...
  4. P

hocam hocam ilk ramler a2 ve b2 slotuna takılıydı. şimdiki yeni satın aldığım ram a2 de takılı. 2 ram ile de aynı sorun. 1710252894 ryzen master yada bios üzerinden o.c ayarlarından olabilir mi acaba? yada cpu fan portuna çoklayıcı ile sıvı soğutucunun 2 adet fanını takım bu sorun çıkarır mı?
  5. P

hocam ücreti ile gönderebileceğim var mı kürşat hocam cevap vermiyor yada pchocasi ekibi tamir yapıyor mu onlara gönderebilirmiyim ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum 1 haftadır yapmadığım şey kalmadı 0 sonuç
  6. P

merhaba yeni bir pc topladım. her şeyde mavi ekran yiyorum özellikle oyunlarda ve stress testlerinde furmark ile ekran kartı testinde sorun yok occt power tesinde sorun yok aida 64 stress cache harici sorun yok (stress cache aktifken mavi ekran veriyor) memtest 86 expo açık ve kapalı halde iken...
  7. P

Yeni Topladığım PC Sürekli Mavi Ekran (Ntkrnlmp.exe) Ne Yapmalıyım?

@Kürşat Kütükçü hocam işlemci voltaj ayarlarından yapıyor olabilir mi ryzen master da oc modu vb var biosta oc modu var çok karışık yeni ramlerle de aynı sorunu verdi.
  8. P

işlemci testi yaparken ram kullanımı artar mı hocam? occt işlemci testi ve power testinde %100 kullanıyor sorun yok aida 64 te stress cache deaktif edip test yaptığımda sorun yok cinebench te sorun yok ama prime 95in tüm seçeneklerinde (smal medium large fft) ve aida 64 ün stress cache seçili...
  9. P

cpu 7500f gpu 4070 ti ram 2x 16gb g.skill 6000mhz anakart msi b650 gam'ng plus wifi ssd goodram px700 1tb
  10. P

hocam yeni bir şey farkettim prime 95 ve aida 64 extreme ile işlemciyi teste başladığımda haliyle direk %100 e çıkıyor cpu kullanımı ve 1-2 saniye sonra mavi ekran yiyorum. başka bir konuda denk gelmiştim. işlemci voltaj değerleri düşük olabilir mi? yada işlemcimdemi sorun var acaba 7500f...
  11. P

hayır hocam biosta mavi ekran vermiyor. dün gece yaptığım testleri yazıyorum. furmark ile 15dk ekran kartı testi : sorun yok cinebench ile hem single hem multi işlemci testi: sorun yok occt ile psu test 15dk: sorun yok crystal disk ve as ssd benchmark ile ssd testi: sorun yok ram testleri...
  12. P

Bu Ramde AMD Expo Desteği Mevcut Mu?

merhabalar bilgilerde göremedim fakat amd expo desteği mevcut mu öğrenmek istiyorum. sorunsuz şekilde 6000mhz kullanabilir miyim amd sistemimde? sinerji.gen ram link
  13. P

söktüm hocam ssd yi bios açıldı sorun yok. ama sorun devam ediyor hala
  14. P

hocam ne yapacağım gerçekten bilmiyorum rica etsem müsaitseniz bakabilirmisiniz
  15. P

hocam ramleri tek tek denedim memtestte biri %50 diğeri %66 da takılı kalıyor. sistemde sadece ssd var 1 tane başka hdd veya ssd kullanmıyorum.
Geri