UltraGenerall kullanıcısının son içeriği

1. UltraGenerall

RTX 4080 Kırmızı Işık

Dediğiniz ayarı bulamadım. Ancak çalışırken sorun çıkartmadığı için çok bir önemi yok. Zaten bahsettiğim kablodan alıp mevcut kablo karmaşasını bitirmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.
  2. UltraGenerall

RTX 4080 Kırmızı Işık

Bilgisayarı kapatınca kırmızı ışığın yanması biraz saçma değil mi sizce de? dediğim gibi bende de aynı şekilde oluyor. Bilgisayar açıkken ışık yok. Kapatınca yanıyor.
  3. UltraGenerall

RTX 4080 Kırmızı Işık

Hocam aynı durum ROG Strix 4070Ti'da da var. Kutudan çıkan adaptörü kullanıyorum. 3 tane 8pin kablo istiyor hepsini PSU'dan ayrı ayrı çektim. Cihaz çalışırken bir sorun yok. Hatta testlerde falan da kart bir sorun çıkarmıyor. Ama bilgisayarı kapatınca kartın üstündeki güç soketinin yanında...
  4. UltraGenerall

Soru 50.000Tl 4070 Ti Sistem Önerisi

hocam ben yaklaşık 2 yıldır sürekli parça güncelleyerek devam ediyorum. en son bu ay ekran kartını ve işlemciyi değiştirdim. o yüzden net bir rakam veremem. ancak ikisine 33 bin tl civarından bir para verdim. sistemim sadece işlemci soğutucum, hariç tamamen Asus Rog ve Corsair parçalardan...
  5. UltraGenerall

Soru 50.000Tl 4070 Ti Sistem Önerisi

Hocam bence psu tarafında sıfırdan bir sistem toplayacaksan biraz daha bütçeyi düzenleyip 16 pin çıkışlı bir psu alman daha sağlıklı olur. örnek olarak Asus 850w şu an web üzerinden satın alırsan ekstra indirimle 4495₺ gibi bir fiyata denk geliyor. kablo karmaşası da yaşamazsın. bir de oyun için...
  6. UltraGenerall

7900Xt Vs 4070Ti Hangisi Alınır?

Hocam ben yeni 4070ti aldım. performansı 2k için çok çok iyi. bence amd'den ziyade 4070ti daha çok iş görür. indirimleri takip ederek uygun fiyata güzel bir kart alabilirsiniz. ama indirim kovalamak biraz sabır işi. hem bu şekilde am5 soketten am4 sokete de düşmemiş olursunuz.
  7. UltraGenerall

Yardım Ekran Kartında Kırmızı Işık Yanıp Sönüyor

Sorunun çözüldü mü bilmiyorum. Anladığım kadarıyla 3x8 pin güç girişi olan üst seviye bir kartın var. Öncelikle karta taktığın tüm kabloları ayrı ayrı PCI-e çıkışına taktığına emin ol. Eğer tek kablodaki 2 tane 8 pini kullanıyorsan o yüzden de yapabilir. hem güç kaynağında hem de ekran kartında...
  8. UltraGenerall

Öneri 5800X3D Sıvı Soğutma Önerisi Lazım.

Evet Asus çok iyi ama 10000₺ kadar fiyatı var. Biraz daha bütçeme ekleyip kasa değişikliğiyle custom sıvı soğutma daha mantıklı geliyor o kadar harcamışken. 1679078577 Hocam 2K 144hz monitörüm. Açıkçası 1080p denemedim. 1679078640 Hocam Asus ya da Corsair istememin sebebi şu an tüm ekipman ve...
  9. UltraGenerall

Şu an zaten cooler Master ml240l v2 var hocam.
  10. UltraGenerall

Selam dostlar. Düzenli olarak güncellediğim sağlam bir sistemim var. Son olarak ROG Strix RTX 4070Ti ve 5800X3d işlemci aldım. Daha öncesinde 5600x ve RTX 3060 kullanıyordum. 5600x ile Cooler Master ML240L V2 240mm kullanıyordum. Ancak 5800X3d'ye geçtikten sonra işlemci sıcaklığı saçma şekilde...
Geri