Soru 4070Ti̇ Super Için Ne Gibi Bir Sistem Toplamalıyım?

Lewfuse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
İntel
Ekran Kartı
GALAX GeForce RTX 4070 Ti SUPER SG 1-Click OC 16GB
Bütçe: 65-75K

Öncelikle merhaba, Şuanki bilgisayarım çok eski olduğu için 2-3 ay'a yeni bilgisayar toplamaya başlicam bunun için asus un ekran kartlarına baktım fakat pahalı bu yüzden GALAX GeForce RTX 4070Ti Super SG 1- Click OC 16GB Ekran Kartını almayı düşünüyorum, Fakat 23.8 inç 1920x1080 Çözünürlükte bir monitör seçtim daha büyüğünü alırsam alışkanlığım olmadığı için bana fazla büyük gelicek ve hikayeli oyunları fazla oynamam ara sıra oynarım o yüzden bu ekran kartında ve bu monitörde Darboğaz yapmicak bir sistem önerisinde bulunursanız sevinirim.

Anakartı Asus, Güç Kaynağını Corsair önerebilirseniz çok iyi olur, İşlemciyide İntel önerirseniz çok sevinirim SSD'yi corsair veya kingston önerebilirseniz sevinirim 1-2TB, Ram'i Corsair 32GB (2x16) DDR5 almayı düşünüyorum CL değerlerine takılmalı mıyım

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
hocam full hd monitor ile 4070tis kullanmanın mantığı yok diye düşünüyorum. her türlü darboğaz olur.

KS

Lewfuse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Darboğaz istemiyorsanız şöyle bir şey yeterli olur
İntel işlemci var mıdır darboğaz yaptırmicak?

hocam full hd monitor ile 4070tis kullanmanın mantığı yok diye düşünüyorum. her türlü darboğaz olur.
Önerdiğiniz bir monitör var mı hocam

Biraz daha bakıyım dedim böyle bir monitör buldum

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
241
İntel işlemciden vazgeçerek başlıyalım Daha ucuza sistemi böylece toplarız. Ve AMD Ryzen işlemcilerde oyunlarda fırtınalar koparıyor ve daha serin çalışıyorlar zaten.

Monitörü 2K alınız. Uygun bi şey buluruz 1080P, o ekran kartına yazık olur. Kullanırsınız ama,2K daki cam gibi görüntüler olmaz tabi ki.

Size ryzen bi makina göndereyim Bi bakın. İlla intel derseniz,ona da bakarız.

KS

Lewfuse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İntel işlemciden vazgeçerek başlıyalım Daha ucuza sistemi böylece toplarız. Ve AMD Ryzen işlemcilerde oyunlarda fırtınalar koparıyor ve daha serin çalışıyorlar zaten.

Monitörü 2K alınız. Uygun bi şey buluruz 1080P, o ekran kartına yazık olur. Kullanırsınız ama,2K daki cam gibi görüntüler olmaz tabi ki.

Size ryzen bi makina göndereyim Bi bakın. İlla intel derseniz,ona da bakarız.
i7 12. Nesil ve üstü intel işlemciler sorun çıkartmicaksa intel almayı planlıyorum zaten çok bilgisayar alan birisi değilim belkide bu benim ilk kez aldığım bir bilgisayar olucak o yüzden sağlam almayı düşünüyürum, Eğer intel işlemci fazla ısınır diyorsanız zaten Sıvı Soğutma almayıda düşünüyordum isterseniz sıvı soğutma önerebilirsiniz.

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
monitor için dell g2724d öneririm, ayrıca gaming gen ve gamegaraj daki hazır sistemlere bakmanızda fayda var

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
241
i7 ile bu fiat aralığında sistem kuramazsınız Ancak şu olabilir. Ki ,anakartta pek ahım şahım değil.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    47.7 KB · Görüntüleme: 16
KS

Lewfuse

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
i7 ile bu fiat aralığında sistem kuramazsınız Ancak şu olabilir. Ki ,anakartta pek ahım şahım değil.
Duruma göre bütçe esneyebilir hocam

monitor için dell g2724d öneririm, ayrıca gaming gen ve gamegaraj daki hazır sistemlere bakmanızda fayda var
27 İnçlik monitör budum hocam sağolasın, Yinede dediğin mönitöre bakarım, Gaming gen deki hazır sistemlere bazen göz atıyorum

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
241
Sistemi özelleştirdim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    104.3 KB · Görüntüleme: 12

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
997
Bütçe: 65-75K

Öncelikle merhaba, Şuanki bilgisayarım çok eski olduğu için 2-3 ay'a yeni bilgisayar toplamaya başlicam bunun için asus un ekran kartlarına baktım fakat pahalı bu yüzden GALAX GeForce RTX 4070Ti Super SG 1- Click OC 16GB Ekran Kartını almayı düşünüyorum, Fakat 23.8 inç 1920x1080 Çözünürlükte bir monitör seçtim daha büyüğünü alırsam alışkanlığım olmadığı için bana fazla büyük gelicek ve hikayeli oyunları fazla oynamam ara sıra oynarım o yüzden bu ekran kartında ve bu monitörde Darboğaz yapmicak bir sistem önerisinde bulunursanız sevinirim.

Anakartı Asus, Güç Kaynağını Corsair önerebilirseniz çok iyi olur, İşlemciyide İntel önerirseniz çok sevinirim SSD'yi corsair veya kingston önerebilirseniz sevinirim 1-2TB, Ram'i Corsair 32GB (2x16) DDR5 almayı düşünüyorum CL değerlerine takılmalı mıyım
Hazır sistemlere bakabiliyor musun ? Sistemi 2 3 ay sonra alacaksan o zaman sorman daha iyi olur. Eğer sistemi yavaş yavaş 3 4 ay içerisinde alacaksan yapacak bir şey yok ama eğer toplu alacaksan hazır sistemler daha uyguna daha doğru olur. 75k bütçeye 7800x3d+4080s yapabilirsin. 65k civarı bütçede 7800x3d+4070tis yaparsın. Çözünürlük olarak 2K veya 4K alman daha doğru olur. 1080p den bir şekilde çık derim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri