Anakart Speaker Portu

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AsRock X300 anakartında sağ+ sağ- sol+ sol- pinleri var ama bu port ile ilgili bilgi verirmemiş, bi standartımı var acaba?
Kaç watt ve ohmluk hoparlör takılabiliyor yada başka bişeymi takılıyor?

Bilgi olarak yazanlar
- MONO Speaker Header (4-pin SPEAKER1) (see p.6, No. 4)
- Front L+ Front L- Front R+ Front R-
- Please connect the chassis speaker to this header.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Realtek ALC233 ses yongasına sahip. Bu yonganın özelliklerini bulamadım nette ama 2+1 aşırı yüksek W değerine sahip olmayan bir sistemi besleyebilir sanırım. 80W civarını geçmese iyi olur. ALC231 yongasının özelliklerine bakarak konuşuyorum. Kulaklıkta sorun yok.

KS

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Realtek ALC233 ses yongasına sahip. Bu yonganın özelliklerini bulamadım nette ama 2+1 aşırı yüksek W değerine sahip olmayan bir sistemi besleyebilir sanırım. 80W civarını geçmese iyi olur. ALC231 yongasının özelliklerine bakarak konuşuyorum. Kulaklıkta sorun yok.

4 pin varken 2+1 sistem nasıl bağlıyacam?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Öndeki 3.5mm JAK girişini kullanacaksınız. Siz neyden bahsediyorsunuz 4 pin derken? Anakartın üzerindeki AUDIO çıkışlarından bahsediyorsanız sizin orayla bir işiniz yok.

KS

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşim varki soruyorum hocam
O pinlere birisi amfisiz direk 2 pinden hoparlör bağlanmış ve güzel ses geliyor, ama 4 pinden hangilerine bağlamış, kaç watt kaç ohmluk hoparlör bağlamış bilmiyorum.
Laptoplarda kendiliğinden hoparlör olduğu gibi bu kasayada hoparlör koymak istiyorum çünkü kasaya jack girişinden normal hoparlör bağlarsam sürekli cızırtıdan durulmaz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bakın ben sizi anladım ama siz işleyişi anlamadınız. Anakartın üzerindeki ses aktarım portu kalın bir kablo ile 3.5mm JAK girişine dönüştürülür. Oda öndeki JAK girişlerine aktarılır. Anakartın üzerindeki tüm ses portları sistemdeki tüm ses ağını yani o sizin bahsettiğiniz yuvaya bağlı olan yongayı kullanıyor zaten. 3.5mm JAK girişinize bağladığınız bir cihaz cızırtı vs. yapıyorsa JAK girişi arızalıdır onunda çözümü var. Anakart üzerindeki o portun dönüştürdüğü 3.5mm JAK girişine sahip kablodan 1 adet daha alacaksınız ki   bu tarz bir ürün o. Yada bu sizi ses olarak tatmin etmiyorsa cihaza USB ile bağlanan bir ses kartı alacaksınız.

KS

Ficoress

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kendi bildiğim şekilde ve bi videodan gördüğüm kadarıyla denedim ve gayet güzel ses geliyor(bip sesinden bahsetmiyorum, normal müzik falan çalabiliyor). Şuan öğrenmek istediğim bu çıkışların kaç watt ve kaç ohm desteklediği.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri