Yardım İşlemci Termal Macun Değişimi Sonrası %100 Kullanım

ahmet215578

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar kasamın sıcaklığı fazla olduğu için işlemcime termal macun uyguladım + olarak kule tipi fan taktım sıcaklıklar gayet stabil fakat oyunda 20-30 Dk geçince veya çok kişi olunca anlık CPU %100 olup FPS düsürüyor kasma oluyor genelde 2 saniye içinde tekrar stabile dönüyor benim yapmış olduğum bir sorun mu sizce bu yoksa sistemle alakalı mı bu sorunu gidermek için ne yapabilirim?

İşlemci: İ5 12400F
Ekran kartı: RTX 3060 12 GB
Anakart:Asus B660 M-K D4
Taktığım kule tipi fan deep Cool ag400
Kullandığım termal macun: arctic mx4

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
239
Yüzde 100 lere fırlamasının ,sıcaklıklar düşük olduğu için soğutucu veya macun ile alakası olamaz. Virüs olabilir. Yüklemiş olduğunuz herhangi bi program yapabilir.

KS

ahmet215578

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yüzde 100 lere fırlamasının ,sıcaklıklar düşük olduğu için soğutucu veya macun ile alakası olamaz. Virüs olabilir. Yüklemiş olduğunuz herhangi bi program yapabilir.
Virüs olacağını düşünmüyorum bilgisayarımda sürekli virüs programı açık 10-15 günde 1 tarama yaparım genelde dosya indirmeden öncede virüs totalde taratır öyle indiririm neden kaynaklanıyor acaba

Birde işlemci %100 kullanıma çıkınca ekran kartı kullanım düşüyor anlık 2 saniye falan sonra stabil haline geri dönüyor

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
239
Hiçbi şeyi değiştirmediğinize göre ve virüs olma ihtimali sıfır dediğinize göre,

sadece soğutucu montajı ile bunlar olduysa, pek mantıklı değil ama, soğutucuyu söküp,tekrar bi monte edin.

KS

ahmet215578

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hiçbi şeyi değiştirmediğinize göre ve virüs olma ihtimali sıfır dediğinize göre,

sadece soğutucu montajı ile bunlar olduysa, pek mantıklı değil ama, soğutucuyu söküp,tekrar bi monte edin.
Aslında kule tipi soğutucu montajı yaparken elim anakartın arkasına çarpmıştı ordaki o sivri şeylere ismini bilmiyorum acaba onlardan kaynaklı olabilir mi ?

Hocam aslında ben ekran kartına çok ısındığı için 1-2 hafta önce undervolt yapmıştım yani 2 haftadır sorunsuz çalışıyordu acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi sorun ?

Son düzenleme:

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
239
El ile lehimlere çarpmanın bi etkisi olacağını sanmıyorum.

Undervoltu iptal ederek bi dene ,olmazsa.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
85
Oyunla da ilgili olabilir. İşlemci yoğun kullanan oyunlar, CS2, VALVE oyunları...

Buradaki videoda cpu-gpu ikilisinin gayet uyumlu görülüyor. Kayıt aldığı için üstelik değerler birkaç birim düşük halde;

KS

ahmet215578

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyunla da ilgili olabilir. İşlemci yoğun kullanan oyunlar, CS2, VALVE oyunları...

Buradaki videoda cpu-gpu ikilisinin gayet uyumlu görülüyor. Kayıt aldığı için üstelik değerler birkaç birim düşük halde;

Bende de sorun yoktu bu gün kule tipi fan takmak için ekran kartı ve ramleri söktüm kule tipi fan taktım sonra ekran kartı ve ramleri geri taktım sadece yaptığım şey bu bide ekran kartında undervolt var ondan olur mu acaba anlık olarak kasma oluyor pubg de 1 kere oldu fs22 oynadım onda olmadı 1-1,30 saat Valorant oynadım onda 1 kere oldu pek zamanım yoktu ama yarın deneyeceğim bakalım sorun yine devam ederse undervolt yapmıştım onu iptal edip denerim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri