Soru Laptop Bakımı Sonrası Işlemcideki Isı Dengesizliği

Eren Bey

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
i7 11800h
Ekran Kartı
3050 laptop
Monster abra a5 v18.1 model laptopumu monster olmayan başka bir yere bakıma verdim içindeki tozu kiri temizlensin diye sonra laptopu servisten aldıktan sonra bir test edeyim derken işlemci ısı değeri yanlış ve dengesiz olduğu gördüm.(anlık olarak 78 , 1 saniye sonra 89 , 1 saniye sonra 93 , 1 saniye sonra 59 gibi değerler okuğunu gördüm bu değerleri kendi monster control merkezi uygulaması tarafından baktım ama tahminim ce 55-65 derecesi arası servise ilk verdiğimden soğuk )sonrasında oyunlarda performans kaybı yaşıyorum servise vermeden önce 89 derece 200 civarı fps alırken şimdi gerçekte 50-60 derece ama sistem 90-95 derece arası okuyor ve 30-35 fps ve donmalar oluyor
birde eskiden ekran kartı sıcakığı ölçüyordu eskiden şimdi o değerleri okumuyor fan kulanımı gibi değerlerde yazmıyor
cihaz çalışır durumda
durum bu şekilde arkadaşlar bilen biri sorun ne ise yazabilir mi? şimdiden teşekürler. <3

EnesAkmn1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
hmm sanırım işlemci ve ekran kartına temas eden bakır soğutma boruları görevini düzgün yapamıyor sanırım yanlış veya hatalı takılmış olduğunu düşünüyorum korkmadan kendiniz söküp sırasıyla bakır boruları takın zaten bakır boruların üstünde 1-2-3-4-5-6 diye numaralar olacaktır bu ilk başta sıkmanız gereken vidaların sırasıdır bazen nadirde olsa rastgele sıktıgımızda termal macun ve bakır bloğu tam temas etmez ve ısıların farklı işlemesine sebebiyet verebilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri