Sanal Makina ile farklı İP almak istiyorum.

tugturan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba öncelikle şunu belirtmeliyim ki tek bilgisayara sahibim fakat 2 farklı internet sağlayıcısı bulunmakta evimde. Birisi türktelekom birisi türknet
Bilgisayarıma wifi adaptör takarak wifi üzerinden türknete bağladım ve sanal makinamda ise ethernet bağlı fakat ip adresleri farklı internetler olmasına rağmen aynı. bu durumu değiştirmek istiyorum. 
nasıl yapabilirim yardımcı olabilecek varmıdır acaba ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Durumu tam olarak anlamadım. Direkt sistem üzerindeki makinelere verilen IP adresini mi değiştirmek istiyorsunuz yoksa internet sağlayıcıların size tanımladığı IP adresini mi?

KS

tugturan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
şöyle şimdi evimde 2 farklı internet var fakat tek bir bilgisayar var ben de internetleri ayrı ayrı kullanmak için sanal makina kurdum bilgisayarıma bir nevi tek bilgisayarda iki bilgisayar mantığı ama mesela biri ethernet ile türktelekoma bağlı diğeri wifi ile turknete bağlı ip adresleri aynı. ip adreslerini değiştirmek istiyorum. Çünkü iş gördüğüm sistem için ip adreslerini karıştırmamam gerekiyor farklı ipler üzerinden uygulamalar yapmam gerekiyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Şimdi şöyle eğer doğru anladıysam sizi şu şekilde yapabilirsiniz.. Sanal makineye bağlanan ağı sanal makinedeki sistem içinden yeni IP ataması yapabilirsiniz. Yani sanal makineye istediğiniz IP adresini verebilirsiniz. Yapacağınız şey Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ ve Paylaşım Merkezi konumundan sol menüden Bağdaştırıcı ayarlarını değiştir seçeneğine tıklamak. Açılan pencerede aktif ağ kartının özelliklerinden Özellikler dediğinizde İnternet Protokolü Sürüm 4 ayarının özelliklerinden IP atama ekranını açabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri