Yardım Yeni Sistem No Signal Hatası

Pritex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500F
Ekran Kartı
RTX 4060Tİ
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda bu sistemi aldım. Sistem geldikten sonra hava soğutucumu ve ekran kartımı taktım. Daha sonra sistem açıldı BIOS'u güncelleyip temiz Windows 10 kurulumu yaptım. Hiçbir problem yoktu. Lakin daha sonra sistemi kapatınca görüntü gelmedi ekrana. DisplayPort girişini değiştirip kasadan öbür ekran kartı güç girişini taktım. Arkadan Power aç kapatıp yaptıktan bir süre sonra tekrar görüntü alabildim. Hemen tüm driverları güncelledim. Lakin gene sistem kapandıktan sonra görüntü alamadım. Aradan birkaç saat geçince ilk açışta tekrar görüntü verdi. Ancak kapanma/yeniden başlatma durumunda tekrar görüntü alamıyorum.
W11 kurup denedim hala aynı. RAM yuvalarını değiştirdim bir fark olmadı. BIOS pili sök tak da işe yaramadı. Gamingen desteğe ulaştım ardından gönderin bakalım denildi. 2 kez gidip gelmesine rağmen adamlar bizde görüntü var sistemde problem yok diye tarafıma video gönderdiler. Aynı şekilde bende çalışmadığına dair video gönderdim ancak çözemedik. Daha sonra kendim sorunları eleyerek gittim. Öncellikle sağlam bir akım korumalı priz ( ) alıp onunla denedim nafile, daha sonra yeni RAM alıp denedim gene nafile,
Kasadan RAM'leri tak çıkar yaptığımda görüntü alabiliyorum lakin bir seferlik daha sonra sistem kapandığında veya yeniden başlatılınca görüntü gidiyor.
Bir ihtimal BIOS yanlış yüklenmiştir dedim, sonraki gelen en güncel sürümü tekrar kurdum gene nafile.
Not:Ekran kartını farklı sistemde denedim bir problem görülmüyor.
Not 2: Farklı monitör, farklı kablolar, BIOS resetleme, HDMI girişi olsun hepsi denendi ancak sonuç alamadım.
Sizce ne tür bir sorun olabilir? Bilen, bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa aranızda yardımlarınızı bekliyorum.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
252
Statik elektriklenme gibi bi şey var,diye düşünüyorum,makinada. İlk seferde açılıp,ikinci kere açılmıyorsa. Zaten herşeyi denemişsiniz.

KS

Pritex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Statik elektriklenme gibi bi şey var,diye düşünüyorum,makinada. İlk seferde açılıp,ikinci kere açılmıyorsa. Zaten herşeyi denemişsiniz.
Evet ancak bunu nasıl tamamen ortadan kaldıracağım ? kendi eski sistemimde ve evdeki diğer 4060 lı sistemi çalıştırabiliyorum ancak bu sistemde sorun yaşıyorum acaba gerekli gücü mü çekemiyor ?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
252
Poweri ne bu makinanın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri