0 Alınan Sistemde İndirilmesi Gereken Tüm Driverlar Hangileri

Than SKYWALKER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
0 Bi Hazır Sistem Aldık Diyelim 1 de Monitör Sırasıyla ne Yapılması gerekir bios driverlar felan detaylı bir şekilde nerden nasıl indirip kurarım ve nelere dikkat etmeliyim neleri yapmamalıyım yardımcı olurmusunuz?

Kailewd

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
parçaların marka modelini falan açıklayabilir misin

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Eğer Windows kurulu gelirse ki genelde öyle olur sadece BIOS 'u açıp XMP(ASUS anakartlarda DOCP olabiliyor) ayarını aktif edip bellekleri tam performansına almanız BIOS işlemleri için yeterlidir. Bunun öncesinde de BIOS güncellemesi var mı yok mu anakartın sitesinden kontrol edebilirsiniz. Güncel değilse güncellenmesini BETA BIOS sürümleri hariç öneririm.

Windows aşamasında ilk işiniz bir OEM veya Retail key alıp sistemi aktive etmek olsun. Sağlam Lisans, Yazılım Budur gibi yerlerden alışverişlerim oldu bakabilirsiniz.

Windows aşamasındaysa ekran kartı sürücünüzü kontrol edin güncel değilseniz AMD yada NVIDIA sitesinden güncel sürücüyü indirip kurun. Windows güncellemelerini sonrasında kontrol edin ve varsa yapın.

ARGB veya RGB varsa sistemde ve anakartınıza bağlılarsa anakart markanızın RGB yazılımından RGB ayarlarınızı yapabilirsiniz. ASUS Armory Crate, MSI Center veya Gigabyte App Center uygulamalarını kullanabilirsiniz bunlar için. Ayrıca bu yazılımlardan fan ayarlarıda yapılabilir.

Gerisi isterseniz sistemin performans ve sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamak için ekstra test yazılımlarına kalıyor.
  1. İşlemci testi için Cinebench R23 yazılımını kurabilirsiniz.
  2. Ekran kartı için 3DMark Time Spy kurulabilir.
  3. RAM testi için memtest86 ama uzun sürer bu testi en sona bırakın.
  4. Sıcaklık ve genel PSU yeterlilik testi için OCCT içinden POWER testi yapabilirsiniz.

KS

Than SKYWALKER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Ssd ram gibi parçaların driverlerı varmı ? Yani güncellenmesi gereken birşey varmı bu parçalarda ve monitörlerin driverları yokmu var diyenler var?

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Ram için driver yoktur. Ssd ve monitör marka modeline göre bazı driverlar bulunabilir. Modeline göre internette araştırıp bulabilirsin.

KS

Than SKYWALKER

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
Herşey için ve vaktini ayırdığın için teşekkür ederim abim minnettarım bu forum sayesinde bilgisayar cahili olduğumu öğrenmiştim ve yine aynı şekilde artık iyice bilgilenmeye başlıyorum bi sıkıntım olursa hep buralarda olucam

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Herşey için ve vaktini ayırdığın için teşekkür ederim abim minnettarım bu forum sayesinde bilgisayar cahili olduğumu öğrenmiştim ve yine aynı şekilde artık iyice bilgilenmeye başlıyorum bi sıkıntım olursa hep buralarda olucam
Rica ederim yardımcı olduysak ne mutlu. Olursa sıkıntı Yine bekleriz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Ssd ram gibi parçaların driverlerı varmı ? Yani güncellenmesi gereken birşey varmı bu parçalarda ve monitörlerin driverları yokmu var diyenler var?
SSD diskin kendi yazılımını sitesinden indirip kurabilirsiniz. İçinde Firmware adlı bir güncellemesi varsa yaparsınız. Yazılımından hız testini yapabilirsiniz. Yada hız testini CrysitalDiskMark yazılımıyla yapın.
Oem key ler için bahsettiğiniz situ bumudur hocam güvenilirdir değilmi

Evet bu site bahsettiğim sitelerden birisi. Genelde Sağlam Lisans ve buradan alışveriş yapıyorum ben.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri