0xc0000098 Hatası acil yardım

Kerem Erdem46

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar daha bugün kasa mı aldım format atayım dedim format atarken seçtiğim hiçbir diske yazmıyordu  bende belki kurtarma bölümünden birşey seçersem windows eski kurulumu gelir dedim mavi ekran geldi error kod olarakta 0xc0000098 hatası aldım daha kasayı kullanmadan bozuldu sizce içindeki bileşenler zarar görmüşmüdür ve hata çözümü nedir moralim çok bozuk ve çok kaygılıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemim ise:

AMD Ryzen 5 2600 3.40 Ghz

Gigabyte B450M S2H

Corsair 16GB(2x8) Vengeance Lpx Siyah 3000mhz

Gigabyte GeForce GTX1660

Seagate 1TB Barracuda

CoolerMaster MasterBox 
gigabyte 256gb ssd var bide

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Aldığınız hata BOOT hatası sistem diskte okunacak bir veri bulamadığı için bu hatayı almışsınız. Sistem kurulumu olmadığı için bu yaptığınız işlem başarısız olmuş. Bir zarar veyahut sorun yok. Format atacaksınız her şey normale dönecek. UEFI formatta Windows USB belleği hazırlayın ve sisteme bunun ile format atın. Elinizdeki format diski sorunsuz yazıldıysa buda işe yarar. bu video işinize yarar.

KS

Kerem Erdem46

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Aldığınız hata BOOT hatası sistem diskte okunacak bir veri bulamadığı için bu hatayı almışsınız. Sistem kurulumu olmadığı için bu yaptığınız işlem başarısız olmuş. Bir zarar veyahut sorun yok. Format atacaksınız her şey normale dönecek. UEFI formatta Windows USB belleği hazırlayın ve sisteme bunun ile format atın. Elinizdeki format diski sorunsuz yazıldıysa buda işe yarar. bu video işinize yarar.
teşekkür ederim benim anlamadığım anakartımın bios modunun eski olması uefi yapınca kabul etmiyor anlamadım anakartımın biosunu fare ile yönetebilirken nasıl eski olabiliyor sizce bu işte bi hata varmı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Hata benceUBS belleğin yazdırılma biçiminde. Siz sanırım o kullandığınoz diski UEFI hazırlamamışsınız. B350 anakart kullanıyorsanız yeni nesil ve UEFI BIOS o anakart.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri