1.500 TL VDSL Modem Önerisi (Mayıs 2022)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
1-hero modeminin %95 özelliklerini kullanacağım bi torrent kullanmam diye düşünüyorum, bu dolulukta ve 1500 tl bandında bundan iyi modem var mıdır?
Varsa önerilere açığım. Bir de yorumlara bakıyorum iyisiyle kötüsüyle sorun yaşayanlar var haliyle alt yapı kaynaklı olmayıp modemden kaynaklanan sorunlar sizce nasıl deneyiminiz var mıdır?

2-modemin özelliklerine baktım ama gözümden kaçtı galiba bu modem wifi genişletici olarak kullanılır mı?

internet sağlayıcısı değiştireceğim bu modemden verecek sanırım veya bunun bir üstünü 800TL olan fiyatlı modem vardı onun yerine kendim alayım dedim de yine de düşüncelerinize açığım.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
1500 TL bütçeye kadar hatta bir tık üzerine kadar Keenetic Hero DSL ürüne denk bildiğim tek modem TP-Link Archer VR2100 ürünü. 2 ürün arasında tercih yapacak olsam yine Keenetic Hero DSL seçerdim büyük ihtimalle.

Bu 2 modem haricinde Zyxel VMG3625-T50B bu veya bir üstü modeli işinizi görür ama bence haricinden bu 2 modemden birisini tercih edin derim. Yada bu verecekleri modemi alın veya harici daha ucuz bir modem ve + birde iyi bir Router cihaz alın. Toplamda yine 1500-1700 TL civarlarına gelir ama daha dolu özelliklerle kullanırsınız WiFi 6 gibi mesela.

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
iss'nin vermiş olduğu modemi alıp wifi 6 router alsam bu seçenekler çıkıyor
wi-fi 6 routerlara bakıyorumda
1-
2-
3-
4-

var dediğiniz mantıklı geliyor ama bu sefer de router seçme aşaması başlayacak :)

Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Router olarak bunu buldum, bu donanımı kullanan var mıdır? Düşünceleriniz neler ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
iss'nin vermiş olduğu modemi alıp wifi 6 router alsam bu seçenekler çıkıyor
wi-fi 6 routerlara bakıyorumda
1-
2-
3-
4-

var dediğiniz mantıklı geliyor ama bu sefer de router seçme aşaması başlayacak :)
ARCHER-AX50 veya Tenda RX3 AX1800 modeli alınabilir. Alternatif 1K bütçeye Router önerisi ister misiniz?

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
özetlersem
ilk başta iki seçenek var
1-sadece kenetic modem
2-iss verdiği modem + router

2. seçeneği seçersem ASUS > HUAWEI > TP-Link > Tenda bunlardan birisini alıcam (gün için de modemleri inceleyeceğim) önerileriniz için teşekkür ederim :)

siz olsaydınız ne yapardınız 2. seçeneği seçtikten sonra ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Eğer bütçe varsa Modem + Router daha mantıklı ama eğer bütçe yoksa sadece iyi bir modem oldukça yeterli olur. Eğer 2. seçenekten ilerleyecek olursam ASUS veya Huawei cihazdan birisini seçerdim. Huawei cihazı yakın dönemde akrabama aldırdım oldukça memnun işini fazlasıyla yapıyor modem. ASUS biraz daha üst düzey bir ürün sadece.

KS

BuMi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Eğer bütçe varsa Modem + Router daha mantıklı ama eğer bütçe yoksa sadece iyi bir modem oldukça yeterli olur. Eğer 2. seçenekten ilerleyecek olursam ASUS veya Huawei cihazdan birisini seçerdim. Huawei cihazı yakın dönemde akrabama aldırdım oldukça memnun işini fazlasıyla yapıyor modem. ASUS biraz daha üst düzey bir ürün sadece.
anladım, video incelemelerine bakacağım, önerileriniz için tekrardan teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri