%1 Low fps drop sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JaiHo67

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar Valorantta ve Gta 5 de %1 Low fps'im 10-40 arası düşmeler yapıyor ve bu yüzden drop oluşuyor normal fps'im valorantta 250 den aşağı düşmezken sağ sola dönmelerimde %1 low fps 15-20 lere düşüyor ve bu yüzden ekranda ağırlaşma kasmalar oluşuyor gta 5de de aynı sorun mevcut ama valorant kadar sık yapmıyor. Cs go pubg apex legends gibi oyunlarda akıcı oynuyorum %1 low fps 100 lere düşüyor daha altı olmuyor bu konuda yardımcı olabilecek var mı ? temiz w10 kurulumu dahi yaptım düzelen olmadı her şey güncel. Sıcaklıklar 55 dereceyi geçmiyor.

Ekran kartı:Rtx 2070S
İşlemci: Ryzen 5600x
Ram: Corsair vengeance rgb pro 3200 cl16 2x8
Hdd:Samsung Evo 970 Plus 500 gb
Psu:700w

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
Cvp: %1 Low fps drop sorunu

Belleklerinizin XMP ayarı açıksa onu devre dışı bırakıp dener misiniz. Birde bellekleriniz DUAL Channel soketlerinde takılı mı emin olun.

KS

JaiHo67

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: %1 Low fps drop sorunu

ugur.gozaydin' Alıntı:
Belleklerinizin XMP ayarı açıksa onu devre dışı bırakıp dener misiniz. Birde bellekleriniz DUAL Channel soketlerinde takılı mı emin olun.

XMP kapatıp denedim değişen olmadı drop devam ediyor. Dual kanallarına takılı doğru şekilde onlarda sorun yok hocam

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56

Hocam alakasız olacak ama bende de böyle bir sorun var sanırım %1 fps mi bilmiyorum ama 230 fps te oyun kasıyor gibi geliyor bir kaç kez oldu ekrwn karti aldıktan sonra oldu sanırım, ram i 3600 MHz ye overclock yapmıştım onu iptal edersem düzelir mi acaba? @"ugur.gozaydin" 

Çok alakasız ama yeniden özür dilerim konu sahibinden.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
JaiHo67' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

XMP kapatıp denedim değişen olmadı drop devam ediyor. Dual kanallarına takılı doğru şekilde onlarda sorun yok hocam
Darboğaz söz konusu değil. RAM sorun yaratoyordur diye ondan şüphelendim ama oda değilmiş sorun. Güç odaklı olamaz ısı zaten değil. Sürücü diyeceğim ama format atmışsınız. Oda olamaz ki BIOS 'da güncellenmiş. Aklıma sadece arızalı donanım sorunu olabilir cevabı geliyor. %100 oyunlar odaklı sorun var mı diye anlamak adına aşağıdaki yöntemi deneyin başka en az 2 oyunda deneyip geri dönüş yapın.
  •  - Şu dosyayı indirin ve klasöre çıkartın. Daha sonra install_all.bat isim ve uzantıya sahip dosyayı çalıştırın ve işlemlerin tamamlanmasını bekleyin.
  •  - Ben şekilde bu dosyayı da kurup tüm kurulumlardan sonra sistemi yeniden başlatıp deneyin.

xlinus' Alıntı:
Hocam alakasız olacak ama bende de böyle bir sorun var sanırım %1 fps mi bilmiyorum ama 230 fps te oyun kasıyor gibi geliyor bir kaç kez oldu ekrwn karti aldıktan sonra oldu sanırım, ram i 3600 MHz ye overclock yapmıştım onu iptal edersem düzelir mi acaba? @"ugur.gozaydin" 

Çok alakasız ama yeniden özür dilerim konu sahibinden.

Sadece tek seferlik başkasının sorusu üzerinden cevap veriyorum. İkinci cevabı almak için ya konu açın ya özelden yada DC veya Facebook üzerinden ulaşın bana.

Kullanıcıya önerdiğim her şeyi sizde deneyebilirsiniz.

KS

JaiHo67

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam dediklerinizi yükledim drop azaldı nadir gelmeye başladı diğer oyunlarda hiç sorun yok tek sorunlu valorant oda azaldı oyunla alakalı sanırım 2 hafta önce gelen güncellemeyle bu hale gelmişti artık yeni güncellemesiyle kurtulurum diye düşünüyorum. Yardımın için teşekkür ediyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130

Oyun odaklı olması iyi masraf ve çek çok şeyden kurtarır sizi. Güncelleme bekleyeceksiniz belli ki dediğiniz gibi.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri