Öneri 1000W Psu Için Ups Önerisi

KAPTANN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba,
UPS önerisi alabilir miyim?
1000W ROG STRIX PSU kullanıyorum.

Kaç VA uygun olur?

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Kesintiler de 3 - 5 dk anca yeterli olur uzun süreli kullanımda işinizi görmez :(

KS

KAPTANN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
UPS 'in amacı zaten bu değil ki, elektrik kesildiğinde, pc yi zarar görmeden kapatabilecek zamanı veriyor size.
Amaç zarar görmemesini sağlamak ise voltaj regülatörü kullanılabilir, bende Schneider APC LS1500-RS 1500VA/750W + Schneider APC PMF83VT-GR 2690 akım korumalı priz var

KS

KAPTANN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Amaç zarar görmemesini sağlamak ise voltaj regülatörü kullanılabilir, bende Schneider APC LS1500-RS 1500VA/750W + Schneider APC PMF83VT-GR 2690 akım korumalı priz var

1000W lik olarak var mı?
Baktım ama, 750W üzerini göremedim...

Akım korumalı priz olarak bu dediğiniz var aklımda,
Bu prizde elektrik dalgalanmalarini vs önlemiyor mu zaten tek başına?

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
1000W lik olarak var mı?
Baktım ama, 750W üzerini göremedim...

Akım korumalı priz olarak bu dediğiniz var aklımda,
Bu prizde elektrik dalgalanmalarini vs önlemiyor mu zaten tek başına?
750w üzeri voltaj regülatörü Türkiye de göremedim hocam, varsa da endüstriyel olacağına düşünüyorum. Böyle bir kombinasyon yapmamın sebebi ise, istanbuldaki evimiz de tesisat yüzünden 2 ayrı ana kart + 1 full donanım yanması sonrasında izmirdeki evimizde elimden geldiğince önlem aldım. Hatta odamın topraklama hattını harici olarak çekmeyi bile düşünüyorum.

Voltaj Regülatörü – Akım Korumalı Priz Farkı
Voltaj regülatörü, elektrik geriliminde çok sık dalgalanmalar, voltaj düşmeleri veya yükselmeleri oluyor ve kullanılan cihazlar da bunu tolere edemeyecek cihazlar ise kullanılmalıyken; Akım Korumalı Prizler, cihazları sebebi ne olursa olsun elektrik gerilimindeki ani artışlardan koruma amacı ile kullanılır.

Not: Şuan ekran kartı yok kasada, aldığımda kasa için ayrı bir voltaj regülatörü almayı düşünüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri