Çözüldü 1000W Psu Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Tek kablo ile yüksek güç sağlanabiliyor o tür PSU larda
Bu modelde yok.
çok mu önemli peki tek kablo olayı olmazsa olmaz mı yani aynı psu ya tek kablo olayı var diye 1.5k fazla vermenin anlamı var mı ikisi arasında fark yok sanırım aynı ürün tek fark kablo olayı

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
çok mu önemli peki tek kablo olayı olmazsa olmaz mı yani aynı psu ya tek kablo olayı var diye 1.5k fazla vermenin anlamı var mı ikisi arasında fark yok sanırım aynı ürün tek fark kablo olayı
Yok çok önemli fazla para vermeye gerek yok.

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
o halde bu fiyata bu ürünü alıyorum hocam
kaliteli ve iş görür sanırım
bende de fsp var kullanıyorum 6 yıldır bunda da sorun çıkacağını sanmıyorum
yani hocam şöyle söyleyeyim ekstra olarak şu iki ürün arasındayım ikisi de indirimli güzel fiyatlarda hazır düşük fiyatta iken bir parçayı alayım diyorum ya güç kaynağı ya sıvı soğutma
güç kaynağını alırsam şuan 3080 ile 2 -3 ay kullanırım sistemi toplayana kadar bende 700 w var tam desteklemiyor sanırım onla kullandım 5 ay ama pc kendini resetlemeye başladı ondan mı yapıyordu bilmiyorum şuan yok öyle bir durum ama
bu iki üründen birini ucuza alıp kenara koymak istiyorum şimdiden
---------

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
yani hocam şöyle söyleyeyim ekstra olarak şu iki ürün arasındayım ikisi de indirimli güzel fiyatlarda hazır düşük fiyatta iken bir parçayı alayım diyorum ya güç kaynağı ya sıvı soğutma
güç kaynağını alırsam şuan 3080 ile 2 -3 ay kullanırım sistemi toplayana kadar bende 700 w var tam desteklemiyor sanırım onla kullandım 5 ay ama pc kendini resetlemeye başladı ondan mı yapıyordu bilmiyorum şuan yok öyle bir durum ama
bu iki üründen birini ucuza alıp kenara koymak istiyorum şimdiden
---------
Önce PSU al sıvı soğutmada seçenek çok

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Önce PSU al sıvı soğutmada seçenek çok
bende öyle düşünüyorum hocam bu trendyoldaki ürün iyi sanırım stoklara gelir gelmez alacağım o fiyata bence iyi fiyat ve güzel ürün alayım dimi onu
veya
6 k ya bunu mu alayım aynı ürün ama çok pahalı daha ucuza başka yerde var mı acaba

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Al stok gelmezse MSI da alınır o da üst düzey kaliteli bir ürün
msi 1000w 4 k zaten gözüme aşırı batıyor fsp olsa direkt alırım acımam da işte ne kadar güvenilir çoğu yerde baktım kullanan var memnunlar ama fsp önceliğim şuan trendyola o ürün aynı fiyata gelirse indirimde alırım yoksa 4k ya msi bakar yada indirim yakalayana kadar beklerim nasıl olsa zamanım var tek derdim daha da zam gelmesin :)
hem güç kaynağını alırsam şuan 3080 i takar onla kullanırım 2-3 ay pc yi toplayana kadar güzel olur :)
yani şuan tek sıkımlık kurşunum var hocam anakart işlemci güç kaynağı sıvı soğutma her birine tek sıkım kurşun
şuan ne alırsam o 6-7 sene onla gideceğim o yüzden sağlam bir şey alayım gerekirse hazirana değil temmuz ağustos a toplarım pc yi sorun değil :)

toplayacağım sistem de şöyle tam olarak bırakayım buraya :)
msi ın sıvı soğutmasını alacaktım lakin nzxt yi almaya karar verdim bakalım

Son düzenleme:
KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Bütçen yetiyorsa bunu al.
FSP BU İŞİN EHLİDİR.
Hocam ptm ile g pro arasındaki fark nedir
İventustan alacağım oradaki ptm şuan ki fiyatı 6k 1 hafta önce 4.5k ya düşmüş fiyatı
Acelem yok şuan tek derdim aynı ürünler 7-8 k 1200w
Bunu 6k ve altı fiyatına almak benim işime çok yarar özellikle 4-5k ya alabilirsem iyi
Beklemeli miyim fiyat düşer mi yine yoksa alayım mı
3080 ile kullanacağım belki 2-3 sene içinde 4000 serisine geçerim

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Hocam ptm ile g pro arasındaki fark nedir
İventustan alacağım oradaki ptm şuan ki fiyatı 6k 1 hafta önce 4.5k ya düşmüş fiyatı
Acelem yok şuan tek derdim aynı ürünler 7-8 k 1200w
Bunu 6k ve altı fiyatına almak benim işime çok yarar özellikle 4-5k ya alabilirsem iyi
Beklemeli miyim fiyat düşer mi yine yoksa alayım mı
3080 ile kullanacağım belki 2-3 sene içinde 4000 serisine geçerim
GOLD VE PLATINUM farkı var, 1 adet koruma farkı var , ATX3.0 farkı var , G PRO 7 yıl , PTM 10 Yıl garantili

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Evet bu linkte ki daha iyi. Bütçen tamamsa al.
6 taksitle alcam hocam işte Haziran'da toplam 25-30k civarı para geçecek elime o zamanda
anakart tuf z790 ddr5 -9k
işlemci 13700k- 10k
kasa - 4k
Sıvı soğutma nzxt - 4k alcam o zamana PSU nun borcunun çoğunu bitirmiş olurum nakit bunları alırım monitör de taksit yapar 13k ya 4k tuf monitör var onu alırım planım şuan bu alıyorum o halde

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
6 taksitle alcam hocam işte Haziran'da toplam 25-30k civarı para geçecek elime o zamanda
anakart tuf z790 ddr5 -9k
işlemci 13700k- 10k
kasa - 4k
Sıvı soğutma nzxt - 4k alcam o zamana PSU nun borcunun çoğunu bitirmiş olurum nakit bunları alırım monitör de taksit yapar 13k ya 4k tuf monitör var onu alırım planım şuan bu alıyorum o halde
Al hocam.
Sıvı soğutma Arctic almanı öneririm daha iyi soğutur.

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Al hocam.
Sıvı soğutma Arctic almanı öneririm daha iyi soğutur.
Ya evet çok gözüme batıyor arctic öneren de çok ayrıca f/p iyi fiyatı var ama nzxt alacağım görünüm ve performans açısından suanki fikrim o PSU alacagim için 2 ay şuan birşey alamayanilirim veya alırsam anakart yada kasa alırım işlemci belki duruma göre i9 13xx serisine de bakabilirim gerçi 5 k fark var i7 ile arasında değmez bence ama bakacağım
Şuan PSU yu garantilemiş aradan çıkarmış olayım bari hazır elimde 2 aylık taksitlerini ödeyecek nakit de var

KS

Cemalettin Bayraktar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
123
Ya evet çok gözüme batıyor arctic öneren de çok ayrıca f/p iyi fiyatı var ama nzxt alacağım görünüm ve performans açısından suanki fikrim o PSU alacagim için 2 ay şuan birşey alamayanilirim veya alırsam anakart yada kasa alırım işlemci belki duruma göre i9 13xx serisine de bakabilirim gerçi 5 k fark var i7 ile arasında değmez bence ama bakacağım
Şuan PSU yu garantilemiş aradan çıkarmış olayım bari hazır elimde 2 aylık taksitlerini ödeyecek nakit de var
Hocam rahatlık açısından
6 taksit e 6100 ayda 1000 lira
9 taksit e 6200 TL ye geliyor
9 taksit seçiyorum ayda 700 lira benim için bir şey değil sizce 🤔

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri