Çözüldü 10k ₺ Bütçe ile Hazır Sistem

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gurkean01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
10000tl bütçem var Fire flux kasasını özelleştirip almalı mıyım ? monitör filanda olacağı için bu fiyatlarda bir pc lazım ve oyun olarak lol csgo valorant tarzı oyunlar oynayacağım çok yüksek grafikli oyunlar değil yani :)

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Kasayı mesh
İşkemciyi i3 12100f
Ekran kartını 6500xt
Ramı pny 16gb , veya bütçenizi çok arttıramazsanız adata 16gb yapın. Böylece 10.200-10.400 civarı yapıyor. Oynayacağınız oyunlar için gayet yeterli .

KS

gurkean01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Kasayı mesh
İşkemciyi i3 12100f
Ekran kartını 6500xt
Ramı pny 16gb , veya bütçenizi çok arttıramazsanız adata 16gb yapın. Böylece 10.200-10.400 civarı yapıyor. Oynayacağınız oyunlar için gayet yeterli .
hocam ssdyi arttırsam bana ne gibi fayda sağlar sadece depolama alanı mı ?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Eğer bütçe arttırabilirseniz 2 tane sistemi de aşağıya bırakıyorum.

Monitör öneri;

SS IPS nedir ?
Süper Hızlı IPS (SS IPS), görüntü kalitesi ve tepki süresi arasındaki dengeyi ortadan kaldırdı. SuperSpeed IPS, tipik IPS panellerine oldukça benzer, ancak daha ince sıvı kristal katmanı ve daha yüksek sürüş voltajı ile SS IPS, tipik IPS'ye kıyasla yanıt süresi açısından 4 kat daha hızlıdır.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
hocam ssdyi arttırsam bana ne gibi fayda sağlar sadece depolama alanı mı ?
Hepsi m.2 ssd olduğu için eğer XPG SX8100 Serisi 512GB M.2 3500-2400MB/s SSD yaparsanız mesela çok bir performans artışı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Ama 512gb ssd niz olmuş oluyor. Bütçeniz yeterse değerlendirebilirsiniz.

KS

gurkean01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Eğer bütçe arttırabilirseniz 2 tane sistemi de aşağıya bırakıyorum.

Monitör öneri;

SS IPS nedir ?
Süper Hızlı IPS (SS IPS), görüntü kalitesi ve tepki süresi arasındaki dengeyi ortadan kaldırdı. SuperSpeed IPS, tipik IPS panellerine oldukça benzer, ancak daha ince sıvı kristal katmanı ve daha yüksek sürüş voltajı ile SS IPS, tipik IPS'ye kıyasla yanıt süresi açısından 4 kat daha hızlıdır.
Sizce jrokez mi yoksa özelleştirilmiş fire flux mu ? aradaki fark nedir pek anlamıyorum değerli vaktinizi bana ayırıp yardımcı olursanız çok makbule geçersiniz hocam iyi aksamlar

KS

gurkean01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hepsi m.2 ssd olduğu için eğer XPG SX8100 Serisi 512GB M.2 3500-2400MB/s SSD yaparsanız mesela çok bir performans artışı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Ama 512gb ssd niz olmuş oluyor. Bütçeniz yeterse değerlendirebilirsiniz.
tamam hocam yani ALINIR diyorsunuz değil mi bu kasaya ek olarak monitör ve klavye eksiğim var bunun haricinde bir şey almayacağım dimi ?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Sizce jrokez mi yoksa özelleştirilmiş fire flux mu ? aradaki fark nedir pek anlamıyorum değerli vaktinizi bana ayırıp yardımcı olursanız çok makbule geçersiniz hocam iyi aksamlar
Fire flux işlemcisi daha iyi , ama 1660ti de 6500xt den daha iyi. Aradaki fark 1k civarı. Değermi bilmem.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Jrokez alırdım ben hocam size uzun süre yetecektir zaten.Atığım Monitörde iyi tercih edebilirsiniz.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
tamam hocam yani ALINIR diyorsunuz değil mi bu kasaya ek olarak monitör ve klavye eksiğim var bunun haricinde bir şey almayacağım dimi ?
Alınır hocam 10k bütçeye en iyi sistem bu. Monitör , klavye ve mous kalıyor geriye. İsterseniz birde kulaklık.

KS

gurkean01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Alınır hocam 10k bütçeye en iyi sistem bu. Monitör , klavye ve mous kalıyor geriye. İsterseniz birde kulaklık.
mouse kulaklıgım iyi seviyede tamamdır gerçekten sağ olun sizce 1k fark yerine monitörden kısmak mantıklı mı ?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
mouse kulaklıgım iyi seviyede tamamdır gerçekten sağ olun sizce 1k fark yerine monitörden kısmak mantıklı mı ?
Hocam Çağdaş hocamız jrokez her türlü daha iyi demiş ama ben bilemedim , arada pek bir fark olacağını sanmıyorum. Oyun testlerine bakarsak bazen 6500xt bazen 1660ti önde. Bütçeniz az sa 1k küsür vermeye değmez bence.

KS

gurkean01

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam Çağdaş hocamız jrokez her türlü daha iyi demiş ama ben bilemedim , arada pek bir fark olacağını sanmıyorum. Oyun testlerine bakarsak bazen 6500xt bazen 1660ti önde. Bütçeniz az sa 1k küsür vermeye değmez bence.
bütçemi monitöre ayıracağım Çağdaş Bey’in önerdiği monitör harika! sizin 3 bin tl civarında altında daha güzel bi öneriniz olur mu çünkü süper fiyat

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Hocam oyun performansına baktığımızda 1660s daha çok performans veriyor yanlış karta bakmışsınız ti değil-

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
bütçemi monitöre ayıracağım Çağdaş Bey’in önerdiği monitör harika! sizin 3 bin tl civarında altında daha güzel bi öneriniz olur mu çünkü süper fiyat
Monitör , klavye bileşenlerinde pek öneri yapmıyorum. Pek bilgim yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri