120mm Fan önerisi

Nebican Edi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba kasamda 1 adet egzos fan 2 adet ön fan bulunuyor

ön tarafa 1 adet daha fan takmak istiyorum bütçem fazla yok

önere bileceğiniz ucuz fan varsa almak istiyorum internette 15-25 tl lik fan olursa iyi olur

bir sorum daha olucak 1 adet daha fan eklemek ekran kartı sıcaklığına bir etkisi olurmu 

yük altında 75 dereceyi görüyorum 1 adet fanın etkisi olurmu yoksa böyle kullanmaya devam edeyimmi ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Nebican Edi' Alıntı:

önere bileceğiniz ucuz fan varsa almak istiyorum internette 15-25 tl lik fan olursa iyi olur

bir sorum daha olucak 1 adet daha fan eklemek ekran kartı sıcaklığına bir etkisi olurmu 

yük altında 75 dereceyi görüyorum 1 adet fanın etkisi olurmu yoksa böyle kullanmaya devam edeyimmi ?

1 adet fanın kasa içi hava dağılımına faydası olur ama 2 tane varmış zaten kasanızda burada fazlasına gerek yok bir etkisi olacağını sanmıyorum. 75 Derecelik maksimum Ekran kartı ısısı eğer kartınız çok eski değilse bu havalarda makul sayılır.

KS

Nebican Edi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Nebican Edi' Alıntı:

1 adet fanın kasa içi hava dağılımına faydası olur ama 2 tane varmış zaten kasanızda burada fazlasına gerek yok bir etkisi olacağını sanmıyorum. 75 Derecelik maksimum Ekran kartı ısısı eğer kartınız çok eski değilse bu havalarda makul sayılır.

önce 2 adet fan var ama bunlar biri en altta psu ya hava gidiyor yani bilşenlere gelen hava 1 fandan sağlanıyor diğer fan en altta psu hizasında olduğu için onun pek etkisi yok

ön tarafın en yukarsına bir fan takarsem soğuk hava bileşenlere gideceğini düşünüyorum çünkü fanla ekran kartı kaşı karşıya geliyor

ekran kartım Msı 1660 ti ventus

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Nebican Edi' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

önce 2 adet fan var ama bunlar biri en altta psu ya hava gidiyor yani bilşenlere gelen hava 1 fandan sağlanıyor diğer fan en altta psu hizasında olduğu için onun pek etkisi yok

ön tarafın en yukarsına bir fan takarsem soğuk hava bileşenlere gideceğini düşünüyorum çünkü fanla ekran kartı kaşı karşıya geliyor

ekran kartım Msı 1660 ti ventus

Ekran kartınızın normal ısıl değerlerine baktım 65-70 derece yükte genelde sizde 5 derece oynama var ki bu kasadan ve bulunduğunuz ortamın sıcaklığından olur.

bu fanı alabilirsiniz gayet kaliteli bir fandır. Hava akışı yüksek ve dayanıklı.

KS

Nebican Edi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bulunduğum ortam sıcaklı 27 derece

technopatın bu videosunda 2080 ventus var ortam sıcaklığı da 27 olduğunu söylüyor video da ki sıcaklığık değerleri benim kiyle eşdeğer 

önerdiğiniz fan seslimi? gürültülümü? malum öğrenciyiz fan elimde kalsın istemiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Nebican Edi' Alıntı:

technopatın bu videosunda 2080 ventus var ortam sıcaklığı da 27 olduğunu söylüyor video da ki sıcaklığık değerleri benim kiyle eşdeğer 

önerdiğiniz fan seslimi? gürültülümü? malum öğrenciyiz fan elimde kalsın istemiyorum

Fanın gürültü seviyesi yazıyor zaten 23 dbi ki bu ortalama bir değer makul yani. Daha sessiz bir fan isterseniz   bu fanı alabilirsiniz 17 dbi ses gürültüsü var.

KS

Nebican Edi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Nebican Edi' Alıntı:

Fanın gürültü seviyesi yazıyor zaten 23 dbi ki bu ortalama bir değer makul yani. Daha sessiz bir fan isterseniz   bu fanı alabilirsiniz 17 dbi ses gürültüsü var.

Teşekkürler önerilerin için
bir sorum daha olucak 3 pinlik güç bağlantısı olduğu yazıyor bunu nereye takıcam anakarttamı

pek bilgim yok bu konularda

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,138
Evet anakartınızda olan FAN bağlantı noktaları var. Genelde 3 yada 4 pin olurlar ama 4 pin sokete de 3 pinlik FAN ları takabilirsiniz. Kitapçıkta veyahut anakart üzerinde fan bağlantıları yazı ile belirtilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri