12400F + 3060 Sistemimde oyunlarda donmalar yaşıyorum.

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Merhabalar,

Corsair rgb pro 3200mhz cl16.
Asus Prime H610M-E.
LG 27GN800-B.
wd sn 570 500gb.
RTX 3060.
Asus Tuf 650b 650w psu.
İntel i5 12400F.

Oyun kapanmadan masaüstüne atıyor geri giriyorum tekrar donup masaüstüne atıyor ilk başta her şeyi güncelledim c++ güncellemerini yaptım nvidia son sürüm windows son sürüm bir tek güncellemediğim bios kaldı.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
324
Tüm sürücüleri güncellediğinizden emin olun, sonrasında BIOS güncellemesini yapın. Yazılım eksiğinden dolayı kaynaklanıyor.

Stycoolx26

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
sistemim senin sisteme cok benzer sadece anakart b660 m k ekran kartıda 6650xt hiçbir oyunda sorun yaşamıyorum muhtemelen yazılımsal bi sorun vardır en son ihtimal format atmanı tavsiye ederim.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Tüm sürücüleri güncellediğinizden emin olun, sonrasında BIOS güncellemesini yapın. Yazılım eksiğinden dolayı kaynaklanıyor.
BIOS hariç yapmadığım hiçbir şey yok gerçekten aklıma başka bir şeyde gelmiyor.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Oyun demişsiniz tek bir oyun mu ve cevabınız evetse hangi oyun o?
Ryse, pubg gibi oyunlarda sorun yaşamadım ama bazen hafif donmalar onlarda da oluyor just cause 3 girdiğimdeyse direkt masaüstüne atıyor.
Oyun açık kalıyor tekrar sekmeden giriyorum tekrar donup yine masaüstüne atıyor ve masaüstü kullanımımda o esnada yavaşlıyor ,donuyor.

Tahasurislayer

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Grafik ayarlarını değiştirmeyi deneyin eğer olmazsa steam den dosyaları doğrulayın
just cause 3 zaten sorunlu bir oyun

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ryse, pubg gibi oyunlarda sorun yaşamadım ama bazen hafif donmalar onlarda da oluyor just cause 3 girdiğimdeyse direkt masaüstüne atıyor.
Oyun açık kalıyor tekrar sekmeden giriyorum tekrar donup yine masaüstüne atıyor ve masaüstü kullanımımda o esnada yavaşlıyor ,donuyor.
BIOS 'u güncelleyin, ve DDU yazılımıyla ekran kartı sürücünüzü kaldırıp güncel sürücüyü NVIDIA sitesinden indirip, kurun.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
BIOS 'u güncelleyin, ve DDU yazılımıyla ekran kartı sürücünüzü kaldırıp güncel sürücüyü NVIDIA sitesinden indirip, kurun.
Uğur hocam BIOS güncellendi DDU ile ekran kartı sürücüsü sıfırlandı şimdi nvidia sitesinde ki 3060 sürümünü mü kullanayım yoksa geforge experiencede ki sürümü mü indirip kullanayım? @Art @ugur.gozaydin

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Nvidianın sitesinden indirebilirsiniz.
Experience kurmama gerek var mı peki? Birde onu kurduğumda direkt farklı sürüm güncellemesi daha yapmak istiyor yani siteden indirilenden farklı olarak bir güncelleme daha yapıyor ekran kartı sürümünü upgrade etmek için.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,747
Experience kurmama gerek var mı peki? Birde onu kurduğumda direkt farklı sürüm güncellemesi daha yapmak istiyor yani siteden indirilenden farklı olarak bir güncelleme daha yapıyor ekran kartı sürümünü upgrade etmek için.
Geforce experince uygulamasını da indirmenizi öneririm. Yeni sürüm yayınlandığında ekran kartı surucunuzu güncelleyebilirsiniz.

KS

emir furkan dogan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Geforce experince uygulamasını da indirmenizi öneririm. Yeni sürüm yayınlandığında ekran kartı surucunuzu güncelleyebilirsiniz.
1656794301385.png

Bu ayarlarda oynamam gereken bir şey var mı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri