Öneri 12Cm Rgb Fan Önerisi.

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Merhabalar. Kasam Cooler Master CMP510.
Kasamın üst kısmında 2 adet 12cm'lik fan takabileceğim yer var. 240mm lik sıvı soğutma da takılıyor oraya ama, güzel işlemci soğutucum var. (Arctic Freezer 34 e-Sports Duo Black.)

Neyse, sizlerden ricam, bana kasamla uyumlu, fiyat-performans, sessiz ve RGB olacak şekilde 12cm'lik fan önerisi. 2 adet alacağım. Bütçem en fazla 700-800 TL.
İyi forumlar dilerim. ^^

kaan0513

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
38
Merhabalar. Kasam Cooler Master CMP510.
Kasamın üst kısmında 2 adet 12cm'lik fan takabileceğim yer var. 240mm lik sıvı soğutma da takılıyor oraya ama, güzel işlemci soğutucum var. (Arctic Freezer 34 e-Sports Duo Black.)

Neyse, sizlerden ricam, bana kasamla uyumlu, fiyat-performans, sessiz ve RGB olacak şekilde 12cm'lik fan önerisi. 2 adet alacağım. Bütçem en fazla 700-800 TL.
İyi forumlar dilerim. ^^

Dün linklediğim ürünü 3 adet 950 tl ye kargo dahil aldım. P serisi sıvı soğutucu için olanı kasa fanı olarak kullanacaksan f serisine bakabilirsin. Sessizlik konusunda artric noctua güzel ürünler yapıyorlar.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Hocam 3 adet fan için mükemmel bir fiyat, acaba siz bunu kullanıyor musunuz ya da bu fan hakkındaki tecrübeleriniz, bilginiz nelerdir? Çok sesli çalışıyor mudur? Yoksa fiyatına göre iyi midir?

Dün linklediğim ürünü 3 adet 950 tl ye kargo dahil aldım. P serisi sıvı soğutucu için olanı kasa fanı olarak kullanacaksan f serisine bakabilirsin. Sessizlik konusunda artric noctua güzel ürünler yapıyorlar.
Hocam Arctic çok kaliteli farkındayım ama önceliğim fiyatı biraz daha düşük bir ürün almak, sıvı soğutmaya vs alsam direk düşünmeden Arctic alırım. Ben sadece kasada birazda olsa ekstra soğutma ve güzel görüntü sağlayacak, mümkünse birazcık sessiz ve uygun bir ürün arıyorum. Eğer olmazsa yine en son önerdiğinizi alırım mecbur. :)

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Şimdi sana link atarken bi tane de sipariş verdim valla:) Ses yapıyor mu vs pek bilgim yok ama hem argb hem de fan hız kabloları sıra şeklinde birbirine geçmeli gibi görünüyor. Eğer yanılmıyorsam fan ve argb çoklayıcıya gerek kalmıyor, ankarttaki bir fan ve argb girişi yeterli oluyor. Youtube da birkaç video var, neden böyle ucuzu olduğu herkesçe merak konusu:)

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Şimdi sana link atarken bi tane de sipariş verdim valla:) Ses yapıyor mu vs pek bilgim yok ama hem argb hem de fan hız kabloları sıra şeklinde birbirine geçmeli gibi görünüyor. Eğer yanılmıyorsam fan ve argb çoklayıcıya gerek kalmıyor, ankarttaki bir fan ve argb girişi yeterli oluyor. Youtube da birkaç video var, neden böyle ucuzu olduğu herkesçe merak konusu:)
Şimdi ben fanları kasanın kontrolcüsüne bağlamayı düşünüyorum, reset sw kablosu kontrolcüye bağlı, kasanın reset tuşu ile kasanın kendi fanlarının renkleri değişiyor mesela, o şekil olur mu acaba? Önerdiğiniz fan uyum sağlar mı kasanın kontrolcüsüne?

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
Kasanızdaki kontrolcü 3 pin argb ise uyar. Kablolama da çok basitmiş, niye ucuz bu böyle:)

NOT: Kutu içeriğinde kontrolcü yok, video yanıltmasın.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
3x Fiyatı çok iyimiş, ses sorunsalın yoksa alınır geçilir.
Açıkçası benimde kafama yattı almak istiyorum ama dediğim gibi, fanları kasanın kontrolcüsüne bağlayacağım, kasadaki tüm fanlar tek bir kontrolcü üzerinden kontrol edilsin diye düşünüyorum ama bir uyumsuzluk olur mu diye takıldı aklıma. Eğer uyumlu olursa direk şimdi yapıştırıcam bir tane bende.

Kasanızdaki kontrolcü 3 pin argb ise uyar. Kablolama da çok basitmiş, niye ucuz bu böyle:)

Akşam kontrolcüyü kontrol edicem, eğer 3 pin ise dediğiniz gibi bende bir tane yapıştırmayı düşünüyorum. :)

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Açıkçası benimde kafama yattı almak istiyorum ama dediğim gibi, fanları kasanın kontrolcüsüne bağlayacağım, kasadaki tüm fanlar tek bir kontrolcü üzerinden kontrol edilsin diye düşünüyorum ama bir uyumsuzluk olur mu diye takıldı aklıma. Eğer uyumlu olursa direk şimdi yapıştırıcam bir tane bende.

Akşam kontrolcüyü kontrol edicem, eğer 3 pin ise dediğiniz gibi bende bir tane yapıştırmayı düşünüyorum. :)
hocam anakartınız nedir aynı fanları suan kullanmaktayım aktıf olarak

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
hocam anakartınız nedir aynı fanları suan kullanmaktayım aktıf olarak
Anakartım Asus Prime B660M-K D4. Anakartım Asus Aura Sync destekliyor onun için soruyorsanız. Ama ben tüm fanları kasanın kontrolcüsüne bağlayıp tek yerden yani reset tuşuyla kontrol etmeyi düşünüyorum.

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Anakartım Asus Prime B660M-K D4. Anakartım Asus Aura Sync destekliyor onun için soruyorsanız. Ama ben tüm fanları kasanın kontrolcüsüne bağlayıp tek yerden yani reset tuşuyla kontrol etmeyi düşünüyorum.
hocam o sekılde de mumkun eger kontrolcu de yer yoksa bu kablodan alabılırınız ben anakartımın bır cıkısana bu kabloyu bagladım ve 4 fanı da bu sekılde tek cıkıstan kulanıyorum. fan coklayıcı da adım onun lınkınıde bırakayım ıstersenız kontrol edersınız.

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Bu fanlar için çoklayıcılara gerek yok...

Bende şöyle bişi düşündüm. Thermalright fanları alıp ek olarak şu kontrolcüyü alsam, tüm fanları bu kontrolcüye bağlayıp, kontrolcüyü de anakarta bağlasam olur mu? Hem fanları anakarttan yönetmiş olurum, hem de kumandası ile yönetmiş olurum.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
224
ne alaka yok kardesım kasanda kontrolcunde yer yoksa ne yapacaksın dusunce gucü ile mı calıstıracaksın
Sakin kardeş, tek giriş yeterli diyorum o da yoksa zaten iş büyüyor. Ayrıca kasada bildiğimiz tipte bir kontrolcüde yok sanki. Biraz netten baktım göremedim.

Bende şöyle bişi düşündüm. Thermalright fanları alıp ek olarak şu kontrolcüyü alsam, tüm fanları bu kontrolcüye bağlayıp, kontrolcüyü de anakarta bağlasam olur mu? Hem fanları anakarttan yönetmiş olurum, hem de kumandası ile yönetmiş olurum.

Siz akşam kontrolcüyü bi kontrol edin ona göre planlarız.

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375
Sakin kardeş, tek giriş yeterli diyorum o da yoksa zaten iş büyüyor. Ayrıca kasada bildiğimiz tipte bir kontrolcüde yok sanki. Biraz netten baktım göremedim.
kardeısm 3 tane fan ıcın tek gırısden nasıl kullanmayı dusunuyorsun dıyorum bende . coklayıcı almadan tek gırısten fanları ve argb lerı nasıl calıstırmayı dusunuyorsun? Cümlende mantık bulamadım

KS

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446

Siz akşam kontrolcüyü bi kontrol edin ona göre planlarız.
Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri