13400F Ve Rtx4070 Sistemde Alışılmışın Dışında Şeyler Yaşıyorum.

EmoWanKenobi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selam, 13400F ve RTX 4070'im var. RAM'lerim de 32 GB 3600 MHz. LoL oynarken arkaya Spotify'dan müzik açınca bir müddet sonra FPS drop yiyorum. 2K'da kullanıyorum ve müzik açmadığım zamanlar bazen 500-600 hatta bazen 700 FPS alıyorum ama müzik açtığım an arkaya, FPS drop yiyorum.
CS2 oynarken arkapalana uygulama açık olduğunda CS2 de hareket edince hareketimi geç algılıyo yani sağa yürümeye basıyorum 2-3 saniye sonra yürümeye başlıyor. İnternetle ilgili bir sorun gayet diğer oyuncuların hareketlerini görüyorum ve ms im düşük ve sabit. Babamın 10 yıllık laptopunda LoL ve CSGO oynarken bile böyle bir şey yasamamisken bu sistemde böyle şeyler yaşamam beni çok şaşırttı. Daha diğer oyunları deneyimleyemedim ama sorunum böyle. Ayrıca internet kafede Spotify'dan müzik açıp arkada CS 2 deathmaç atıp LoL oynarken kasma drop falan olmuyor hareketlerimi geç algılamıyor halbuki o sistem 10400F ve RTX 3060, bu nasıl oluyor? Ne yapmam gerek? İnternet kafedeki PC neden benim PC'den daha iyi performans veriyor?
Bilgilerim:
LoL oynarken işlemcim stok soğutucu ile beraber en fazla 70 derece oluyor. 56-65 arasında genellikle.
İlk başlarda güç tasarrufundayken çok drop yiyordum, onları kapattım drop azaldı. RAM'leri yükselttim hâlen arada drop yiyorum.
BIOS'u hiç güncellemedim çünkü anakart yeni olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum, üstüne doğuda yaşıyorum her an elektrik kesintisi olabilir korkusu var. Ekran kartı ayarlarımı "PC hocası" videosundan izleyip yaptım. Virüs kontrolü yaptım, Norton aldım onunla yaptım ve sağlam gözüküyor. İşletim sistemimi aldığım site kurulu olarak gönderdi (orjinal değil) Windows 10 Pro. RAM'leri BIOS'tan 3600 MHz yaptım. Armoury Create'de güç tasarrufu modundan çıkarttım. Görev yöneticisinden boş beleş uygulamaları başlangıçta başlatmaması için ayarını yaptım. Bütün bildiklerim bu kadar.
Sistemim :İşlemci: Intel i5 13400F | Anakart: ASUS TUF Gaming B760M Plus WiFi | Ekran Kartı: ASUS TUF Gaming 4070 OC 12GB | RAM: Kingston Fury Beast RGB 32GB (2x16GB) 3600MHZ DDR4 CL18 | SSD: Kingston NV2 1TB | Kasa: ASUS TUF GAMİNG GT501 | Güç Kaynağı: ASUS ROG STRIX 850G 80+ 850W | Monitör: Monster Aryond 32 | Klavye : Monster K3 Pro | Mouse : Logitech G502 Hero | Kulaklık: Razer Blackshark V2| Gamepad: Xbox Gen9 wireless controller

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri