144 hz monitör tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mustafa Ince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba iyi forumlar ekram kartım gtx 750 ti 4gb sadece csgo oynuyorum rekabetci macta ortalama 200 fps alıyorum fazla bir bütçem yok 1000 - 1300 arası monitör önerebilecek varmı şimdiden teşekkürler.

KS

Mustafa Ince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
monitörü itopya.com da incelemiştim tn panel düşünüyorum ips panel pek tercih etmiyorum birde ekran kartım nvidia amd freesync yerine g-sync mi tercih etmeliyim arasında ne gibi bir farklar bulunuyor yada freesync monitörü kullansam ne gibi bir artı eksileri olur

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
G-Sync monitörler aşırı pahalı bu fiyata G-Sync bir monitör bulamazsınız 144hz birde mümkün değil. FreeSync ile G-SYNC Compatible özelliğini kullanırsınız derdim ama onun için de GTX 1000 serisi veya üzeri bir ekran kartı gerekiyor yani bu G-Sync olayını unutun. Önerdiğim ürün IPS panel değil IGZO panel farklı bir panel türü yani. 1ms 144hz olayı gerçek ve Input Lag değeri 5ms ki TN panellerin tercih sebepleri de düşük Input Lag değeridir. Mesela https://www.itopya.com/viewsonic-236-vx2458-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dvi-dp-freesync-fhd-gaming-monitor/ bu monitörde 1ms 144hz ve Input Lag değeri 5ms aynı önerdiğim ile ama benim önerdiğim monitörün bu modele göre bir sürü avantajı var.

KS

Mustafa Ince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Rampage , Everest , Gamepower , GameBooster bunlar çinli firmalar. Paneli Samsung firmasından alıp özelleştirip sürüyorlar. Genelde çoğunda kasa çok sağlam olmaz. Bu monitör VA panel 1.5K fiyatı var sana önerdiğim AOC bu monitörden kat ve kat daha başarılı bir monitör üstelik 1.2K fiyatı var bence biraz araştır dediğime geleceksin o monitörün indirimi kaçmadan al derim.

KS

Mustafa Ince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
panel türünün ips olması beni düşündürüyor açıkcası genelde csgo için tn panel öneriyorlar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İyide son attığın ürün VA panel IPS ile aynı :)

Ayrıca size dediğim gibi monitörün tepki süreleri TN paneller ile aynı şu panel olayına takılmayın daha kötü olsaydı önermezdim zaten.

KS

Mustafa Ince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hdmı ile 144 hz alabilrmiyim peki o monitörde ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
HDMI standardı 144 Hz verebiliyor ancak sürümü önemli. Monitörde destek var ama sizin ekran kartınızın HDMI çıkış versiyonu da önemli.

Ekran kartınızın çıkış versiyonuna bakın ve aşağıdaki listeden kontrol edin kaç Hz oranında desteği var.

Screenshot-1.png

KS

Mustafa Ince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
EKRAN KARTININ HDMI ÇIKIŞ VERSİYONUNA NASIL BAKABİLİRİM

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ekran kartının çıkış portlarının versiyonunu bulamadım sadece 4K çözünürlüğe kadar desteği oldğunu ve 2 adet HDMI çıkışı olduğunu yazmışlar bende GTX 760 var 144Hz ile uyumlu sendeki de uyumlu çalışır %99 ihtimalle.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Tamam ben buldum sorun yok kullanılabilir. Ancak G-Sync olayı ve FreeSync olayı çalışmayacağı için yırtılma vs. olabilir oyunda bilgin olsun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
V-Sync çalışır o başka bir şey o 60 FPS 'e sınırlar görüntüyü. FreeSync sadece AMD kartlarda çalışıyor. NVIDIA kartlarda FreeSync monitörlerden G-Sync ayarını kullanabilmek içinde minimum GTX 1000 serisi bir kart kullanmalısın yoksa açılmıyor.

Monitör güzel pişman olmazsınız h.olsun. Bu monitörün 24" ve 27" modellerini çok kişiye aldırdım herkes memnun kaliteli ürün.

KS

Mustafa Ince

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
mesaj attım bakablrmisinz

dostum sabahtır yardımcı oluyorsun eyw çok saol sana güveniyorum siparişi verdim elime ulaştıktan sonra test ederim burada paylaşırım biraz araştırdım alanlarda memnunmuş çok saol eyw

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri