Öneri 1500 TL Mekanik Klavye Önerisi (Mayıs 2023)

aykutsert

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba,
Corsair K60 RGB Pro Low profile klavyem var ve 13 ay sonra çift basma sorunları yaşamaya başladım.
İnternette switchlerini bulamadığım için yeni klavye alacağım, maksimum bütçem 1500₺.

Klavyede aradığım özellikler:
  • TKL (%75, %84, %87)
  • Hot-Swap özellikli
  • Mümkünse RGB
  • Red Switch (Sessiz olmasını istiyorum)
  • Kaliteli olduğu sürece marka takıntım yoktur
  • Switchlerini kolayca temin edebilmek istiyorum
  • İleride farklı keycapsler takabilirsem güzel olabilir

NOT; Oyun oynadığım için kesinlikle %60 klavye aramıyorum, F tuşları ve yön tuşları benim için önemli. Fiyat olarak 1500₺'yi aşamam maalesef. Eğer ki klavye bulamazsam mecburen %60 alacağım çünkü günledir klavye arıyorum ve bulamadım.

Oynadığım/oynayacağım oyunlar; PUBG Mobile, Valorant, CS2, Battle Teams 2
Teşekkürler, iyi forumlar.

KS

aykutsert

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Onlar için bütçe nedir?
Yenilerini almayacağım.
Endgame Gear XM1R mouse um var fakat double-click sorunu yaşadığım için switchleri değiştireceğim. (Switch + Skatez = 233₺)
HyperX Cloud II kulaklığım var fakat mikrofonunda arıza var. Kulaklığın kendisi 2-2.5 civarı. ( 'da buldum 419,73₺)

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,983
Yenilerini almayacağım.
Endgame Gear XM1R mouse um var fakat double-click sorunu yaşadığım için switchleri değiştireceğim. (Switch + Skatez = 233₺)
HyperX Cloud II kulaklığım var fakat mikrofonunda arıza var. Kulaklığın kendisi 2-2.5 civarı. ( 'da buldum 419,73₺)
Xm1ra switch kendin takabilecek misin ki

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,983
Switch değiştirmek kolay, lehim de var bende.
K60'ın switchlerini bulamadım internette, bulabilseydim klavye almayıp switchleri değiştirecektim.
Cherry viola yerine başka bir şey tak kaç pin pcb

Switch değiştirebiliyorsan sorun yok

KS

aykutsert

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hmm bozuk tuşun lehimini söküp bakın bi denemekten zarar gelmez bence
Klavyenin kasasını sökmem lazım. Switchler olmadan uğraşmak istemiyorum. Kullanmadığım tuşların switchlerini söküp bozuk tuşların yerine takıcam az kaldı :D
Şuan için bozuk olduğunu tespit ettiğim tuşlar A, E, C, M, R (En çok çift basan hatta bazen 4-5 basan tuşlar bunlar) ve oyun oynarken gerçekten çok sorun yaratıyor.
Bir yandan da TKL klavye almak istiyorum.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,983
Klavyenin kasasını sökmem lazım. Switchler olmadan uğraşmak istemiyorum. Kullanmadığım tuşların switchlerini söküp bozuk tuşların yerine takıcam az kaldı :D
Şuan için bozuk olduğunu tespit ettiğim tuşlar A, E, C, M, R (En çok çift basan hatta bazen 4-5 basan tuşlar bunlar) ve oyun oynarken gerçekten çok sorun yaratıyor.
Bir yandan da TKL klavye almak istiyorum.
Akko’nun altına düşmeseniz iyi olur hocam ondan demiştim

Onu o şekilde 500-600e satarsınız gibi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri