15dk içinden görüntü kayboluyor ve sistem fanları hızlanıyor!

ucanmanda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
öncelikle herkese selamunaleykum
sorunun kaynağını ya da sebebini bilmediğim için bu başlıktan yazıyorum
sorun şu ki:

bilgisayarı açıp 10-15dk kullandıktan sonra ve bazen de oyuna girince birden görüntü gidiyor ve fanlar full güçle çalışmaya başlıyor. (maalesef denk getiremediğim için elimde görsel kanıtım yok)
      mecburen reset tuşuna basarak bilgisayarı kullanabiliyorum. çünkü o süreçte ekran karardığı için ne oluyor uyarı çıkıyor mu göremiyorum. 
      geforce experience'tan sürekli sürücü güncelliyorum, eğer ekran kartı ile alakalı ise diye
yardımcı olabilecek birileri çıkarsa, çözümü ya da sorunun sebebini bilen varsa yardımcı olabilir mi lütfen?

teşekkürler
Sistem: pchgg30    

ryzen 5 3600
asus tuf b450 plus gaming 
asus tuf geforce rtx 3060 oc12gb
xpg 16gb ram 3200
corsair vc650 80+ bronze

KS

ucanmanda

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Cvp: 15dk içinden görüntü kayboluyor ve sistem fanları hızlanıyor!

aslında hiçbir şey olmadı ya da benim dikkatimden kaçtı, bilgisayarı alalı bir sene olmak üzere çok fazla da oyun oynamadım ama son 2 aydır ara ara bu problem artarak devam ediyor. ekran kartı kaynaklı ise garantiye göndereceğim. sorunun ne olduğunu anlamadığım için o konuda da kararsız kaldım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cvp: 15dk içinden görüntü kayboluyor ve sistem fanları hızlanıyor!

Donanımsal bir sıkıntı arıyorsak güç kaynağı odaklı bir sıkıntı olabilir. Öncelikle BIOS güncel değilse güncelleyin daha sonrasında bence kestirmeden en basit çözüm format atın yazılımsal veya Windows odaklıysa belli olur. Eğer bunlar çözüm olmazsa bence farklı bir PSU ile sistemi deneyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri