60.000 TL ve üstü 160000 Tl'ye Sistem Toplama

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İşlemci
Intel Core i7 14700KF 3.4Ghz 33mb ön bellek 20 çekirdek
Ekran Kartı
Asus Rog Strix Geforce RTX 4070 Ti Super OC Edition
Merhaba,

Aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Sizce uyumsuzluk sorunu vb. gibi bir durum söz konusu mu?
Ayrıca fikirlerinize açığım bütçem bu kadar olduğu için böyle bir sistem oldu.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,051
Merhaba,

Aşağıdaki gibi bir sistem topladım. Sizce uyumsuzluk sorunu vb. gibi bir durum söz konusu mu?
Ayrıca fikirlerinize açığım bütçem bu kadar olduğu için böyle bir sistem oldu.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

İyi forumlar.
Sistem ne için ? Bu sistemi 160k ya alıyorsanız kerizliğin dibini yapıyorsunuz demektir. Belkide 2 tane 4090 lı sistem alacağınız fiyata 1 tane 4070tisuper sistem alıyorsunuz. Kesinlikle almayın.

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sistem ne için ? Bu sistemi 160k ya alıyorsanız kerizliğin dibini yapıyorsunuz demektir. Belkide 2 tane 4090 lı sistem alacağınız fiyata 1 tane 4070tisuper sistem alıyorsunuz. Kesinlikle almayın.
Oyun için olacak 4090ların fiyatları epey pahalı ama hocam yani pek mümkün gelmedi bana

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,051
Oyun için olacak 4090ların fiyatları epey pahalı ama hocam yani pek mümkün gelmedi bana
Sistem oyun içinse AMD işlemcili bir sistem yapmak daha doğru olur. İlla intel isteseniz bile attığınız cidden çok kazık
Bu sistemi görselde attığım gibi özelleştirirseniz 122k yapıyor. Monitör olarak yüksek hz istiyorsanız şu olur
Eğer 4K olarak şu falan var yani
Attığınız sistemin saçmalığını burdan anlarsınız zaten. Yapmayın etmeyin

Ekli dosyalar

• 1711834835988.png
    1711834835988.png
    68.3 KB · Görüntüleme: 14
KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
AMD istemediğim için intel istedim. Yani bu sistemi aldım artık. Sadece uyumsuz vb. bi durum var mı sizce?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,051
AMD istemediğim için intel istedim. Yani bu sistemi aldım artık. Sadece uyumsuz vb. bi durum var mı sizce?
Uyumsuzluk var dersem iade edicek misiniz ? İade edin paranıza yazık. AMD neden istemiyorsunuz ? İntel öneririz

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
AMD hiç kullanmadım. Isınma sorunları vb. yüzünden geçmişte ağzım çok yandı.
Ayrıca teknik olarak uyumsuzluk var mı yok mu diye sormak istedim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,051
Tam tersi İntelin 14. nesili şuanda hayvan gibi ısınıyor

Üstüne amd şuanda mesela 7800x3d işlemcisi gayet serin çalışıyor. Sistem çöp yani direk daha ucuza 4090 alabiliyorsunuz. Oyun performansı olarak da amd daha iyi. İntel toplasak bile daha ucuza gelir iade edin aldıysanız.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
55
Isınma sorunu intelde var. Ancak burada asıl sorun fiyatı. Gerçekten bir kendinize bir firmaya sistem dizmişsiniz. Arkadaşlar intel de önerir bence iade edin.

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Isınma sorunu intelde var. Ancak burada asıl sorun fiyatı. Gerçekten bir kendinize bir firmaya sistem dizmişsiniz. Arkadaşlar intel de önerir bence iade edin.
Taksitli olduğu için nasıl olacak hocam?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,051
Sadece ekran kartını iptal ettim hocam. Tek çekim yapacağım.
Neden itopyadan almayın dediniz?
Hem taksite çok fark koyuyor hem kazık. Tüm sistemi iade edin paranıza yazık etmeyin.

Sistemin edeceği en fazla 75k diğer forumda da size çokça insan söyledi

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hem taksite çok fark koyuyor hem kazık. Tüm sistemi iade edin paranıza yazık etmeyin.

Sistemin edeceği en fazla 75k diğer forumda da size çokça insan söyledi
Hocam bilinmeyen sitelerden yada güvenmediğim yerlerden alışveriş yapmayı tercih etmiyorum. Bir sorun olduğunda yüzünüze bakmıyorlar ucuz olmasının sebebi bence bu. Ayrıca ekran kartı hariç taksitli ödeme olduğu için geri iadesi uzun sürer. maalesef

Ekran kartını ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4080 SUPER OC Edition 16GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı olarak değiştirdim %15-20 daha iyi performans verdiğini söylüyorlar.

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
D

@egecabbar güvenebilirsin hocam söylediklerini dikkate almanı tavsiye ederim benimde setupımı o yaptı gelmeden daha kasa memnun kaldım öyle söyliyim 👍🏻
Benim sorunum arkadaşa güvenmemek değil ki satıcıya güvenmemek sanırım yanlış anlaşıldı.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,051
Hocam bilinmeyen sitelerden yada güvenmediğim yerlerden alışveriş yapmayı tercih etmiyorum. Bir sorun olduğunda yüzünüze bakmıyorlar ucuz olmasının sebebi bence bu.

Ekran kartını ASUS TUF GAMING GeForce RTX 4080 SUPER OC Edition 16GB GDDR6X 256 Bit DLSS 3 Ekran Kartı olarak değiştirdim %15-20 daha iyi performans verdiğini söylüyorlar.
Tamam siz bilirsiniz hocam o yüzden ucuz sanın. İtopya diğer sitelere göre çok daha iyi reklam yaptığı için onun ismini duymuşsunuz tek olayı bu. Vatandan alsanız bile belki daha ucuza gelir 75k etcek sisteme 160k veriyorsunuz baya parayı çöpe atmayı seviyorsunuz herhalde :D Gidin sorun gamegaraj.com güvenilir miymiş daha geçen gün 120k ya yukarda attığım sistemi yakınım aldı.

Benim sorunum arkadaşa güvenmemek değil ki satıcıya güvenmemek sanırım yanlış anlaşıldı.
Benim sana önereceğim site ve satıcı gamegaraj son 3 aydır piyasadaki en uygun fiyatlı en güzel sistemleri yapıyorlar. Ben kendim hiç alışveriş yapmadım ama forumda en az 100 kişi tanıdığımda total 13 kişiye sistem aldırdım. Çokça kişi memnun ve iade değişim tarzı konularda hiç sorun çıkartmıyorlar. Arkadaşlarımdan birisi aldığı sistemi iade etmişti hatta.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri