60.000 TL ve üstü 160000 Tl'ye Sistem Toplama

nadiucar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7

Ekli dosyalar

• IMG_6603.jpeg
    IMG_6603.jpeg
    96.1 KB · Görüntüleme: 8
KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tamam siz bilirsiniz hocam o yüzden ucuz sanın. İtopya diğer sitelere göre çok daha iyi reklam yaptığı için onun ismini duymuşsunuz tek olayı bu. Vatandan alsanız bile belki daha ucuza gelir 75k etcek sisteme 160k veriyorsunuz baya parayı çöpe atmayı seviyorsunuz herhalde :D Gidin sorun gamegaraj.com güvenilir miymiş daha geçen gün 120k ya yukarda attığım sistemi yakınım aldı.

Benim sana önereceğim site ve satıcı gamegaraj son 3 aydır piyasadaki en uygun fiyatlı en güzel sistemleri yapıyorlar. Ben kendim hiç alışveriş yapmadım ama forumda en az 100 kişi tanıdığımda total 13 kişiye sistem aldırdım. Çokça kişi memnun ve iade değişim tarzı konularda hiç sorun çıkartmıyorlar. Arkadaşlarımdan birisi aldığı sistemi iade etmişti hatta.
Farzı misal diyelim ki iade istedik her şeyi taksitle alınmış ürün iadesini ve kart limitini hemen iade etmezler 9 ay mı bekleyeceğim? yada vade farkı ile bankanın aldığı ücret?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Farzı misal diyelim ki iade istedik her şeyi taksitle alınmış ürün iadesini ve kart limitini hemen iade etmezler 9 ay mı bekleyeceğim? yada vade farkı ile bankanın aldığı ücret?
Ne demek istediğinizi anlamadım. Ürünü aldınız 9 ay taksit 1. ayın örnek 10k sını kesti iade isterseniz size geri 10k iade verip sistemi iade alacaklar. Ki zaten iade ediceğinizi sanmam 100 kişiye sistem aldırttım 1 tanesi sadece iade etmek istedi onunda sebebi paraya sıkışıktı arkadaş. Şuanda çok fazla insandan sipariş almalarına rağmen sipariş edenlere mağduriyete uğratmıyorlar.

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ne demek istediğinizi anlamadım. Ürünü aldınız 9 ay taksit 1. ayın örnek 10k sını kesti iade isterseniz size geri 10k iade verip sistemi iade alacaklar. Ki zaten iade ediceğinizi sanmam 100 kişiye sistem aldırttım 1 tanesi sadece iade etmek istedi onunda sebebi paraya sıkışıktı arkadaş. Şuanda çok fazla insandan sipariş almalarına rağmen sipariş edenlere mağduriyete uğratmıyorlar.
Ben itopyadan aldım ya hocam sistemi 9 taksit ile aldım ekran kartı hariç. İade süreci başlattığımda vade farkı ile satın aldığım için bankanın ekstra almış olduğu komisyon ne olacak bu işten zararlı çıkmayacak mıyım daha önce yüklü miktarda taksit yapıp iade gerçekleştirmedim.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Ben itopyadan aldım ya hocam sistemi 9 taksit ile aldım ekran kartı hariç. İade süreci başlattığımda vade farkı ile satın aldığım için bankanın ekstra almış olduğu komisyon ne olacak bu işten zararlı çıkmayacak mıyım daha önce yüklü miktarda taksit yapıp iade gerçekleştirmedim.
Aradaki komisyonu da iade ederler öyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum eğer öyle olursa dolandırıcılık gibi bir şey bu dediğiniz

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Aradaki komisyonu da iade ederler öyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum eğer öyle olursa dolandırıcılık gibi bir şey bu dediğiniz
Daha önce sadece bir arkadaşımdan duymuştum. Bu şekilde yüklü meblağlarda örneğin 9 ay taksit yaptınız. İade gerçekleştirebilirsiniz fakat kart limitiniz de taksit taksit yükseliyor. Bu sebeple iade etmek istemiyorum. Şuan sizin önerdiğiniz şekilde satın almadığım için 14000 civarı zararım var. Olan oldu diye düşünüyorum. Sağlık olsun hocam.

Yukarıda bahsettiğim gibi top tier istediğim için böyle bir ürün ağacı oldu, Fiyat performans gibi bir amacım yoktu.
Ekran kartı Asus Tuf 4080 super olarak değiştirdim. Kalan tüm ürünler aynı genel olarak sistem kötü mü? Uzun ömürlü olacağını düşünüyorum ama tabi sizin fikrinizi de merak ediyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Daha önce sadece bir arkadaşımdan duymuştum. Bu şekilde yüklü meblağlarda örneğin 9 ay taksit yaptınız. İade gerçekleştirebilirsiniz fakat kart limitiniz de taksit taksit yükseliyor. Bu sebeple iade etmek istemiyorum. Şuan sizin önerdiğiniz şekilde satın almadığım için 14000 civarı zararım var. Olan oldu diye düşünüyorum. Sağlık olsun hocam.

Yukarıda bahsettiğim gibi top tier istediğim için böyle bir ürün ağacı oldu, Fiyat performans gibi bir amacım yoktu.
Ekran kartı Asus Tuf 4080 super olarak değiştirdim. Kalan tüm ürünler aynı genel olarak sistem kötü mü? Uzun ömürlü olacağını düşünüyorum ama tabi sizin fikrinizi de merak ediyorum.
14k zararınız yok sizin sistemin ederi 75k taksiti falan katarsak daha çok zarardasınız ama taksitsiz total 80k falan zararınız var.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Ekran kartını sonradan ilave ettim sanırım dalgınlığıma gelmiş.

Kasa ekran kartı hariç 94k taksit olduğu için 107k

Ekran kartı 55K
Tamam işte ekran kartıyla 160k falan oluyor toplam sistem 120k ya 4090 sistem alıyorsun vade farkıyla 12 taksit 135k falan oluyor

Ben iade et derim sorun yaşıycağını sanmıyorum. Paranı cidden çok boş bir şeye heba etmişsin. Birde oyun oynıycam diyorsun intel neden ?

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tamam işte ekran kartıyla 160k falan oluyor toplam sistem 120k ya 4090 sistem alıyorsun vade farkıyla 12 taksit 135k falan oluyor

Ben iade et derim sorun yaşıycağını sanmıyorum. Paranı cidden çok boş bir şeye heba etmişsin. Birde oyun oynıycam diyorsun intel neden ?
Sadece oyun demedim hocam öyle bir yorumda yapmadım. Parasını konuştuk hep

Teknik olarak uzun ömürlü ve sorun yaşayabileceğim bir durum var mı bunun hakkında ne söylersiniz?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Sadece oyun demedim hocam öyle bir yorumda yapmadım. Parasını konuştuk hep

Teknik olarak uzun ömürlü ve sorun yaşayabileceğim bir durum var mı bunun hakkında ne söylersiniz?
Sorun yaşayacağın bir durum yok. Oyun oynıyacağını başka bir yerde söylemiştin hatta sana bir arkadaş 7800x3d al demişti bende aynı şeyi söylüyorum. İntel alsan bile intel 4090 125k ya buluruz vade farkıyla 140k ya toplanır. Sen 4080 sisteme bu parayı veriyorsun gerçekten yazık parana.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
248
Üst seviye parçalar bunlar. Teknik olarak hiç bi sorun olmaz.

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sorun yaşayacağın bir durum yok. Oyun oynıyacağını başka bir yerde söylemiştin hatta sana bir arkadaş 7800x3d al demişti bende aynı şeyi söylüyorum. İntel alsan bile intel 4090 125k ya buluruz vade farkıyla 140k ya toplanır. Sen 4080 sisteme bu parayı veriyorsun gerçekten yazık parana.
Tamam siz bir sistem toplayın bilinen bir siteden örneğin vatan itopya vs. ne kadar olacak hocam

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Render yapıyorum. Kullanıdığım bazı çizim ve simülasyon programları var.
AMD sistem önerdim zaten ona bakabilirsiniz. Renderi ekran kartından alırsınız. Eğer illa intel diyorsanız ona da bakayım ama yeni nesilleri çok ısınıyor ısınma sorunu yüzünden bile amd alınabilir.
Şu sistemi görseldeki gibi özelleştirirsin (işlemciyi 14700kf yapmak daha doğru olabilir) 130k olur. Axess 4+4 taksit yapsan 145k 4090 sistem çıkıyor. İşlemciyi 14700kf yapsan daha da düşer.

Ekli dosyalar

• 1711879664745.png
    1711879664745.png
    72.5 KB · Görüntüleme: 9

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
248
14900K inanılmaz ısınıyor ve frekans düşürüyor.

KS

oxej

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
AMD sistem önerdim zaten ona bakabilirsiniz. Renderi ekran kartından alırsınız. Eğer illa intel diyorsanız ona da bakayım ama yeni nesilleri çok ısınıyor ısınma sorunu yüzünden bile amd alınabilir.
Şu sistemi görseldeki gibi özelleştirirsin (işlemciyi 14700kf yapmak daha doğru olabilir) 130k olur. Axess 4+4 taksit yapsan 145k 4090 sistem çıkıyor. İşlemciyi 14700kf yapsan daha da düşer.
Teşekkür ederim ilginiz için.
Asus Tuf 4080 super ile 4090 arasında çok bariz bir fark var mı ?
Sırf ücreti fazla olduğu için pazartesi halletmeye çalışacağım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri