165Hz Monitör Tavsiyesi.

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Merhaba, 165hz monitör alacağım fakat marka veya modele karar veremiyorum. 165Hz 1ms ve 0.5ms arasında çok fark olduğunu düşünmediğimden 0.5ms monitörlere hiç bakmıyorum.(Ayrıca oyun ve grafik işleri için alacağım)24inç olarak 165hz monitör tavsiyesinde bulunabilir misiniz, veya benim şuan aşşağıda linkini bıraktığım monitörler için yorum yapar mısınız? (Curved tercih etmiyorum.)

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
602
Merhaba, 165hz monitör alacağım fakat marka veya modele karar veremiyorum. 165Hz 1ms ve 0.5ms arasında çok fark olduğunu düşünmediğimden 0.5ms monitörlere hiç bakmıyorum.(Ayrıca oyun ve grafik işleri için alacağım)24inç olarak 165hz monitör tavsiyesinde bulunabilir misiniz, veya benim şuan aşşağıda linkini bıraktığım monitörler için yorum yapar mısınız? (Curved tercih etmiyorum.)

Bu monitörü tavsiye ederim attığınız ürünlerden parlaklık oranı hem daha yüksek hemde 180hz destekliyor.

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Evet güzel bi tavsiye baya da bi beğendim fiyatı 3200 falan olsak kesin direk alırdım fakat fiyatı yüksek sanki biraz böyle 3k falan olsa daha iyi olur.

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
belki bu aralar fiyatı yükselip alçalıyor bende az kullanma şansım oldu gerçekten de güzel monitör forumda çoğu kişiye aldırdım diyebilirim.

Şuanda bu fiyatta En alınabilir,En Fiyat performans monitör olarak söyleyebilirim fiyatları
çok değiştiği için şuanda alın geçin diyebilirim.180Hz Overclock ve SS IPS olabilmesi diğer rakiplerini ezip geçiyor ve kalitesini ortaya koyuyor.

SS IPS nedir ?
Süper Hızlı IPS (SS IPS), görüntü kalitesi ve tepki süresi arasındaki dengeyi ortadan kaldırdı. SuperSpeed IPS, tipik IPS panellerine oldukça benzer, ancak daha ince sıvı kristal katmanı ve daha yüksek sürüş voltajı ile SS IPS, tipik IPS'ye kıyasla yanıt süresi açısından 4 kat daha hızlıdır.

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
belki bu aralar fiyatı yükselip alçalıyor bende az kullanma şansım oldu gerçekten de güzel monitör forumda çoğu kişiye aldırdım diyebilirim.

Şuanda bu fiyatta En alınabilir,En Fiyat performans monitör olarak söyleyebilirim fiyatları
çok değiştiği için şuanda alın geçin diyebilirim.180Hz Overclock ve SS IPS olabilmesi diğer rakiplerini ezip geçiyor ve kalitesini ortaya koyuyor.

SS IPS nedir ?
Süper Hızlı IPS (SS IPS), görüntü kalitesi ve tepki süresi arasındaki dengeyi ortadan kaldırdı. SuperSpeed IPS, tipik IPS panellerine oldukça benzer, ancak daha ince sıvı kristal katmanı ve daha yüksek sürüş voltajı ile SS IPS, tipik IPS'ye kıyasla yanıt süresi açısından 4 kat daha hızlıdır.
Kral teşekkür ederim, bunu tercih sırama koyacağım. değerlendiricem onun dışında attığım samsung modeline ne diyorsun?

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
25 Kasım'da dünya genelinde Black Friday var sizce o gün düşürecekler mi fiyatları son kez çünkü ben ocaktan itibaren çok büyük zamlar bekliyorum o zamlar gelmeden de halletmeye çalışıyorum.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Grafik işleri için bakıyorsan IPS harici bir monitör almamanı öneririm. Renk doğruluğu konusunda yanıltıcı olabiliyorlar maalesef. Ben de tasarımcıyım ve IPS harici hiç bir ekran tatmin etmedi denemelerim sonrası.

Berk..

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Grafik işleri için bakıyorsan IPS harici bir monitör almamanı öneririm. Renk doğruluğu konusunda yanıltıcı olabiliyorlar maalesef. Ben de tasarımcıyım ve IPS harici hiç bir ekran tatmin etmedi denemelerim sonrası.
Hocam mimarlık için İPS şartmıdır? Okul amaçlı

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Mimarlıkta da renkler önemlidir ama görsel grafik tasarımda özellikle fotoğraf editlemeyle uğraşanlar özellikle IPS kullanmaması çok daha önemli. Baskı veya dijital yayın öncesi renkleri en doğru IPS ekran gösteriyor. Ama senin durumunda o kadar da önemli değil diye düşünüyorum. Sadece sakın TN panel alma. VA senin işini görür.

Berk..

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Mimarlıkta da renkler önemlidir ama görsel grafik tasarımda özellikle fotoğraf editlemeyle uğraşanlar özellikle IPS kullanmaması çok daha önemli. Baskı veya dijital yayın öncesi renkleri en doğru IPS ekran gösteriyor. Ama senin durumunda o kadar da önemli değil diye düşünüyorum. Sadece sakın TN panel alma. VA senin işini görür.
Eyvallah hocam teşekkür ediyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Paylaştığın ürünler VA olduğu için önermiyorum. İPS ürünlerle çok büyük bir fiyat uçurumu yok. Odyssey'in İPS panellerinde problem var diye biliyorum, VA ile ilgili pek bir şey duymadım. Mümkünse bütçeyi zorlayıp G24F-2 alın.

KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Asus tuf kullanıyorsun galiba ne diyorsun asusa iyi mi sence, yoksa arkadaşların önerdiği gigabyte mi tercih etmeliyim grafik için?

Paylaştığın ürünler VA olduğu için önermiyorum. İPS ürünlerle çok büyük bir fiyat uçurumu yok. Odyssey'in İPS panellerinde problem var diye biliyorum, VA ile ilgili pek bir şey duymadım. Mümkünse bütçeyi zorlayıp G24F-2 alın.
Teşekkür ederim büyük ihtimalle bu olacak.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Asus modelleri arasında da farklılıklar var. Bendeki modelden ben çok memnunum. Performans ve kalite açısından ödediğim paranın hakkını veriyor diye düşünüyorum.

• Beğen
Reactions: moN
KS

moN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19

SS IPS nedir ?
Şaka gibi zam gelmiş 24 saat olmadı daha ve zam gelmiş ürüne inanılır gibi değil xd

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri