1660ti vs 1070 hangisini alayım?

Kasiura

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selamun aleykum oyuncu değilim. Video işleri ve tasarım işleri yapıyorum. Render yapıyorum. 1050ti 4gb ekran kartı ve i5 7300hq işlemci laptobumu satıp masaüstüne geçiş yapacağım. Aşağıda bilgilerini paylaştığım kasalar arasında kaldım. Engin bilgileriniz ile bana yardımcı olur musunuz?

1. KASA
⭐ AMD® Ryzen™ 5 3600 3.60GHz ( Turbo 4.20GHz ) İşlemci

⭐ Hikvision 16 GB 3200MHz Ram

⭐ Oem Nvidia Geforce GTX 1660 Tİ 6GB GDDR6 192Bit Ekran Kartı

⭐ 512GB Nvme M2 SSD

⭐ Asus Prime B450-Mk 2 M.2 AM4 DDR4 ATX Anakart

⭐ PowerBoost 4x120mm Rainbow Fanlı Oyuncu Kasası

⭐ PowerBoost 500W Güç Kaynağı mevcuttur.

2. KASA

İşlemciː AMD Ryzen 7 2700X Socket AM4 4.3GHz 20MB Önbellek 105W İşlemci

Anakartː MSI B350M GAMING PRO Amd B350 Soket AM4 DDR4 3200(OC) M.2 Anakart

Ramː Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram CMK16GX4M2B3200C16R

Ekran Kartıː EVGA GTX1070 FTW 8GB GDDR5 256Bit ACX 3.0+ Nvidia Ekran Kartı

SSDː 480GB 500MB-450MB/s Sata3 2.5" SSD

PSUː HADRON 500W 80 PLUS 12cm Fan Aktif PFC Power Supply

KASAː Zoko Melody 4x12 CM RGB Fanlı Temperli Cam Mesh Panel Gaming Bilgisayar Kasası

Ekli dosyalar

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    274 KB · Görüntüleme: 10

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
İlk sistem daha iyi olur hocam. Bütçeniz ne kadar?

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
İkinci el. Takip ediyorum ancak oyuna dair oluyor hep. Render olayı farklı oluyor biraz.
Bu sistem bu fiyata 2. el pahalı. Almayın bence. Render olayını biliyorum, oyun ile render için kullanılan gpu veya cpu lar ayrı değil olayı nasıl farklı olabilir ki? Güçlü ekran kartı, iyi oyun performansı ve kısa sürede render sağlıyor. Render sistemi diye bir şey yok. Ha 100k verir render sistemi dersiniz o olabilir.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Öncelikle iki kasada ki kasaları seçersiniz ona bir şey demem ama o iki kasada olan güç kaynaklarını hiç bir şekilde önermiyorum . Render için vram ile birlikte bant genişliği cuda çekirdek sayısı çok önemli bir de render yapmadım hiç ama genelde nvidia ile intel işlemcileri seçiyorlar. İşlemci de ne kadar çok çekirdek ve güncel olması ekran kartında Nvidia özellikle OpenCL CUDA yüzünden çok iyi oluyor.

KS

Kasiura

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu sistem bu fiyata 2. el pahalı. Almayın bence. Render olayını biliyorum, oyun ile render için kullanılan gpu veya cpu lar ayrı değil olayı nasıl farklı olabilir ki? Güçlü ekran kartı, iyi oyun performansı ve kısa sürede render sağlıyor. Render sistemi diye bir şey yok. Ha 100k verir render sistemi dersiniz o olabilir.
Ucuza sistem bulma şansım yok maalesef. Kendim toplasam sıfır bu özelliklere dahi gücüm yetmiyor.

Öncelikle iki kasada ki kasaları seçersiniz ona bir şey demem ama o iki kasada olan güç kaynaklarını hiç bir şekilde önermiyorum . Render için vram ile birlikte bant genişliği cuda çekirdek sayısı çok önemli bir de render yapmadım hiç ama genelde nvidia ile intel işlemcileri seçiyorlar. İşlemci de ne kadar çok çekirdek ve güncel olması ekran kartında Nvidia özellikle OpenCL CUDA yüzünden çok iyi oluyor.
Mevcut para ile ancak en iyi bunları bulabildim.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ucuza sistem bulma şansım yok maalesef. Kendim toplasam sıfır bu özelliklere dahi gücüm yetmiyor.

Mevcut para ile ancak en iyi bunları bulabildim.
Sadece o güç kaynaklarını kullanmayın 1070 alacaksanız 550w bronze sertifikalı korumaları olan bilindik bir marka güç kaynağı alın fp olarak high power fsp corsair in bazı modellerine bakın o yazdığınız güç kaynakları sistem yakar filan eğer bilindik bir markaya yaptırdıkları testleri geçmiş belli modeller değilse kullanmayınız.

KS

Kasiura

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Eyvallah reis
Sadece o güç kaynaklarını kullanmayın 1070 alacaksanız 550w bronze sertifikalı korumaları olan bilindik bir marka güç kaynağı alın fp olarak high power fsp corsair in bazı modellerine bakın o yazdığınız güç kaynakları sistem yakar filan eğer bilindik bir markaya yaptırdıkları testleri geçmiş belli modeller değilse kullanmayınız

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Renderı cpu ile mi gpu ile mi alıyorsunuz.

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
1070 daha iyi bir seçenek olur o zaman. Amd kartlara da bakabilirsiniz. Örnek veriyorum 6900xt 3090 dan daha ucuz olmasına rağmen render alırken daha yüksek performans veriyor. Nerdeyse her zaman amd kartlar nvdia kartlara göre daha iyi sonuç vermiştir.

KS

Kasiura

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
1070 daha iyi bir seçenek olur o zaman. Amd kartlara da bakabilirsiniz. Örnek veriyorum 6900xt 3090 dan daha ucuz olmasına rağmen render alırken daha yüksek performans veriyor. Nerdeyse her zaman amd kartlar nvdia kartlara göre daha iyi sonuç vermiştir.
Bu şekilde bir araştırma yapayım teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri