16K hazır sistem tavsiyesi (14.01.2022)

enesNFT

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45
Merhabalar 14 bin kasaya 2bin monitöre olmak üzere totalde 16 bine bir sistem toplamayı planlıyor ve araştırıyorum. Mevcut durumda ekran kartı yokluğunun fiyatlara yansıdığı aşikar. Hal böyle olunca sistem bulmak hayli zor oldu fiyatlar daha da artmadan alıp kurtulmak istiyorum. araştırdığım ve pc hocasının instagram story'de anladığım kadarıyla forum kullanıcılarına özel olarak ayrılacak bir kısım stok olacağını duydum. Bu sistem paylaşımlarını kaçırmak istemiyorum nasıl bir yol izleyebilirim. Ayrıca konuya da gelirsek forumdan sistem yakalayamazsam böyle bir sistem düşünüyorum ; https://www.incehesap.com/thunder-fiyati-47014/ ne dersiniz?

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Cvp: 16K hazır sistem tavsiyesi (14.01.2022)

Çıkacak sistem giriş seviyesi olacak diye biliyorum sizin bütçenize göre çıkmayacak muhtemelen. Hazır sistemleri takip etmiyorum ama bu bütçede hala 3060 sistem alınabilir diye düşünüyorum.

Habil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
enesNFT' Alıntı:
Merhabalar 14 bin kasaya 2bin monitöre olmak üzere totalde 16 bine bir sistem toplamayı planlıyor ve araştırıyorum. Mevcut durumda ekran kartı yokluğunun fiyatlara yansıdığı aşikar. Hal böyle olunca sistem bulmak hayli zor oldu fiyatlar daha da artmadan alıp kurtulmak istiyorum. araştırdığım ve pc hocasının instagram story'de anladığım kadarıyla forum kullanıcılarına özel olarak ayrılacak bir kısım stok olacağını duydum. Bu sistem paylaşımlarını kaçırmak istemiyorum nasıl bir yol izleyebilirim. Ayrıca konuya da gelirsek forumdan sistem yakalayamazsam böyle bir sistem düşünüyorum ; https://www.incehesap.com/thunder-fiyati-47014/ ne dersiniz?
Dostum seninle hemen hemen aynı durumdayım bende , idaellerin ne ise ona göre pc almanı tavsiye ederim . O paraya kampanyalı bi sistem çıkarsa 3060 lı sistem rahat alırsın bende öyle bir sistem bekliyorum . Eğer bir süre daha beklemek istemiyorsan linkini paylaşmış olduğun sistemi alabilirsin arkadaşımda aynısı var bu kasanın günümüzdeki her oyunu en yüksek ayarlarda oynarsın. ama dediğim gibi (beklemek istemiyorsan ) bu sistem alınabilir
Benden sana tavsiye bende öyle yapıyorum paranı hazırda tut sistemlerin çıkacağı tarihi bekle ve alabilirsen öyle al derim o zaman tam bir fiyat performans kasası alabilirsin diye düşünüyorum

Habil

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
RE: Cvp: 16K hazır sistem tavsiyesi (14.01.2022)

TTekin' Alıntı:

Bu güzel bir sistem bende görmüştüm , bence kasanın 2 eksiği var ,biri işlemci soğutucu diğeri ise anakart . Anakart ilerki zamanda 4 slot ram takamazsınız ve 2 ci m2 ssd yuvası bulunmamakta . Bana göre eksikleri bunlar ilerki zamanda upgrade ederim derseniz alın pişman olmazsınız . Bende almayı düşündüm ama biraz bütçe eksiğim olduğu için alamıyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Önerilen İtopya adresindeki sistem çok başarılı bu piyasada. Onu alabilirsiniz ancak monitör için bütçenizi ortalama 1K kadar aşmanız gerekir o sistemi alırsanız.

KS

enesNFT

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45

ugur.gozaydin' Alıntı:
Önerilen İtopya adresindeki sistem çok başarılı bu piyasada. Onu alabilirsiniz ancak monitör için bütçenizi ortalama 1K kadar aşmanız gerekir o sistemi alırsanız.

peki monitör olarak ne önerirsiniz? yeni piyasada hiç monitör satın almadım ve panel durumları ıps hz durumları vs var çok detay benim için genelde moba tarzı ve hayatta kalma oyunları tercih ediyorum, 2k bütçeli monitör bulursam çok iyi olur.

Pcüstadı77' Alıntı:

hocam bu rtx3060 sistem güzel geldi gözüme fakat işlemci kısmında 5600/G görüyorum G simgesi neyi ifade ediyor anladığım kadarıyla 5600x en iyisiydi serinin ve 3060 la kombin edilen.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,958

enesNFT' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

peki monitör olarak ne önerirsiniz? yeni piyasada hiç monitör satın almadım ve panel durumları ıps hz durumları vs var çok detay benim için genelde moba tarzı ve hayatta kalma oyunları tercih ediyorum, 2k bütçeli monitör bulursam çok iyi olur.

Pcüstadı77' Alıntı:

hocam bu rtx3060 sistem güzel geldi gözüme fakat işlemci kısmında 5600/G görüyorum G simgesi neyi ifade ediyor anladığım kadarıyla 5600x en iyisiydi serinin ve 3060 la kombin edilen.

G simgesi, işlemcinin apu yani dahili grafik kartı bulundurduğunu ifade ediyor.

KS

enesNFT

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45

Pcüstadı77' Alıntı:
enesNFT' Alıntı:

g simgesinin olması 5600x ile arasında işlemci bakımından performans düşüklüğü veya bazı konularda geride kalma gibi bir problem çıkarır mı? yoksa zaten harici rtx3060 ekran kartı kullacağım.

Arthur Morgan

Co Admin
Co Admin
Tepki
1,958

enesNFT' Alıntı:
Pcüstadı77' Alıntı:

g simgesinin olması 5600x ile arasında işlemci bakımından performans düşüklüğü veya bazı konularda geride kalma gibi bir problem çıkarır mı? yoksa zaten harici rtx3060 ekran kartı kullacağım.

işlemci bakımından 3600 den güçlü ama 5600x den güçsüzdür.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

5600G ile 5600X arasında ortalama 20% performans farkı var. X modeli daha başarılı ancak 3000 serisine düşmeden 5000 serisinden bir işlemci almak isterseniz 5600G alabileceğiniz modellerden birisidir. Ayrıca G takısı o işlemci ile anakartta görüntü çıkışı varsa ekran kartı olmadan işlemci ile görüntü alabileceğiniz anlamına gelir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Ülkemiz şartlarında ve bu GPU kıtlığında bir ürünü bütçenize bulduğunuz vakit düşünmeden almanız en mantıklısı. Soracağınız varsa da sonra sorun. 14 gün iade hakkınız var sonuçta. Sistem o fiyata değer değmez sonrasında konu açarsınız değerlendiririz. Bir dahaki seferde bunları bilip ona göre alışveriş yapın derim.

I2UJ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

İtopya şuan piyasaya inanılmaz şekilde meydan okuyor. Benim tavsiyem bu sistemdir. Bu fiyatta uzun ömürlü olacağını pek sanmıyorum. Yakında stoklar biterse şaşırmamak lazım.
https://www.itopya.com/efe-uygac-mint_h16476 ram eksik hatası verecek aşağıdaki seçeneklerden ilk seçeneği seçmelisiniz. 13.300 tl gibi bir fiyat yapıyor. Mevcut piyasada gayet iyi bir sistem sizin attığınız sisteme göre işlemcisi daha iyi ve daha ucuz. https://www.itopya.com/asus-27-vg279q-144hz-1ms-dvi-d-hdmi-dp-fhd-freesync-ips-gaming-monitor_u7736 Monitör olarak bu monitör bu fiyata kaçmamalı. Kesinlikle hemen alın kolay kolay bu fiyatlarda bu özelliklerde bulamazsınız. İkisi beraber 15.800 tl yapmakta tam bütçenize uygun. Eğer biraz aşabilirim derseniz SSD'yi WD 1 TB M2 olarak değiştirebilirsiniz. Bütçenizi 500 TL aşarak 16.500 TL ile 500 gb fazla kapasiteniz olur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Kullanıcının önerdiği bu EFE UYGAC-MINT sistem piyasa şartlarında alınabilir bir sistem. Aşağıdaki düzen ile 13.831 TL fiyata almanızı öneririm.
  • 1x Intel Core i5 11400F 2.6GHz 12MB Önbellek 6 Çekirdek 1200 14nm İşlemci - Stok soğutucusu hiç iyi değil o yüzden yukarıdaki fiyata ek olarak DEEPCOOL GAMMAXX GTE V2 - 389 TL bu ürünü alın.
  • 1x ASUS PRIME H510M-A 3200MHz DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI VGA DP mATX Anakart - En azından VRM kanadında ve M.2 soketinde bir blok soğutması var ki +79 TL fiyata bu model daha iyi seçim olur.
  • 2x CORSAIR 8GB Vengeance LPX Siyah 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram
  • 1x ASUS DUAL GeForce RTX 2060 OC EVO 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı
  • 1x Thermaltake Versa T25 RGB TG 650W 80+USB 3.0 Mid Tower Kasa - Varsayılan kasadaki PSU 650W ama sertifikası yok. Tt markasında bu tarz güncel bir ürün yok. O yüzden bu modeli seçmenizi öneririm. Ancak varsayılan ürün Tt markasınınsa değiştirmenize gerek yok.
  • 1x WD 500GB Blue SN570 Gen3x4 M.2 2280 SSD (3500MB Okuma / 2300MB Yazma)
Önerilen monitörde başarılı alınabilir.

TTekin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Ülkemiz şartlarında ve bu GPU kıtlığında bir ürünü bütçenize bulduğunuz vakit düşünmeden almanız en mantıklısı. Soracağınız varsa da sonra sorun. 14 gün iade hakkınız var sonuçta. Sistem o fiyata değer değmez sonrasında konu açarsınız değerlendiririz. Bir dahaki seferde bunları bilip ona göre alışveriş yapın derim.

Hazır sistemlerde iade şansı yok diye biliyorum. Kişiye özel değişiklik maddesini öne sürüp kabul edilmiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

İnternet alışverişlerinin hepsinde iade şansınız var. Hijyenik ürünler hariç sağlık açısında onlarda iade yok. Sistemi iade edebilirsiniz ki daha önce birkaç defa arkadaşlarımdan bazılarına iade ettirmişliğim var. Sürecini bilmiyorum nasıl iade ettiler ama 2 arkadaşıma sistem iade ettirmişliğim var dediğim gibi. Yasa son 1 yılda değişmediyse hala aynı olmalı ama firmaların kendi politikalarınıda bilmek gerek. Açılmış ürünlerde iade kabul etmiyoruz diye not düşülmüşse durumu bilemiyorum nedir ne değildir.

KS

enesNFT

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
45

I2UJ' Alıntı:
İtopya şuan piyasaya inanılmaz şekilde meydan okuyor. Benim tavsiyem bu sistemdir. Bu fiyatta uzun ömürlü olacağını pek sanmıyorum. Yakında stoklar biterse şaşırmamak lazım.
https://www.itopya.com/efe-uygac-mint_h16476 ram eksik hatası verecek aşağıdaki seçeneklerden ilk seçeneği seçmelisiniz. 13.300 tl gibi bir fiyat yapıyor. Mevcut piyasada gayet iyi bir sistem sizin attığınız sisteme göre işlemcisi daha iyi ve daha ucuz. https://www.itopya.com/asus-27-vg279q-144hz-1ms-dvi-d-hdmi-dp-fhd-freesync-ips-gaming-monitor_u7736 Monitör olarak bu monitör bu fiyata kaçmamalı. Kesinlikle hemen alın kolay kolay bu fiyatlarda bu özelliklerde bulamazsınız. İkisi beraber 15.800 tl yapmakta tam bütçenize uygun. Eğer biraz aşabilirim derseniz SSD'yi WD 1 TB M2 olarak değiştirebilirsiniz. Bütçenizi 500 TL aşarak 16.500 TL ile 500 gb fazla kapasiteniz olur.
dediğiniz gibi stok bitmiş.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri